Osudy hvězd - Série 1 (1999) (série)

Váleček... Marek Eben (S01E43)

(epizoda)

Jak se ze stydlivého nemotorného klučiny stala distingovaná tvář televizní obrazovky... Noblesnost, inteligence, nápaditost a smysl pro laskavý humor jsou asi nejcharakterističtější znaky moderátora, herce a hudebníka Marka Ebena. Kdo by viděl ve Válečkovi ze seriálu Kamarádi jednu z budoucích nejcharismatičtějších tváří obrazovky, která si získá celou řadu ctitelek? I když se Marek Eben prosadil v různých tvůrčích sférách, stále si uvnitř zachoval stydlivý odstup. Naopak uhlazenost jeho vystupování a vybraná mluva ne zcela vyčerpává jeho naturel. Co nám o sobě tento populární muž, kterého si mnozí dosazují na post ideálního prezidenta, v medailonu pověděl? (Česká televize)

castor

Další z řady dokumentárních cyklů, který se neliší od těch předchozích i následujících (stejně jako počátkem letošního roku 2008 uvedený cyklus ČT "Po stopách hvězd" v režii Šárky Šedivé). **** hodnocení ale volím ZEJMÉNA pro zvolenou osobnost, protože Marek Eben u nás léta patří mezi moderátorskou špičku, svou elegancí a kultivovaností převyšující o několik tříd výstupy všech těch Marešů a Genzerů. ()