Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• Kejt.lin

Proboha mohl by někdo naučit scénáristu psát, režiséra režírovat, kameramana kamerovat a střihače stříhat?!..základ k natočení filmu by měl bejt (když už to neni příběh samotný) alespoň fungující, znalý a schopný štáb...tady se zjevně vážně nezadařilo..tohleto opravdu ne vážení! ..ježiš taková kravina to je, až jsem se z toho rozčílila!(14.12.2012)

• -Bomba-

Odpad dávám jenom velmi výjimečně ale tahle debilní slátanina si ho zaslouží na plné čáře. Tak imbecilní film jsem teda dlouho neviděl, neherci přehrávají jak v nějaké telenovele, kamera je kreténská a snaží se být hrozně cool a samotný příběh je jedna velká sračka. Nehledě k tomu, že základní prvek - tedy hru s pěti lidmy okopčili z druhého Saw. Tunelu smrti se doporučuji vyhnout velkým obloukem.(15.2.2010)

• Tuax

Tohle bylo dost úděsné, ale ne scénářem jako zpracováním. Šílená nuda, bez atmosféry sázející na oprýskané prostory a chaoticke prostřihy na nic neříkající výjevy. Působí to dost lacině a herečky, no buďme k nim shovívaví, ony nejspíš ani v tom scénáři nic neměly napsané, tak si to odchodily a prokřičely, aby se neřeklo. Hodně špatný film...(9.4.2011)

• SOLOM.

Téma filmu samo o sobě vypadá docela zajímavě, ale tvůrci pokazili naprosto všechno na co šáhli. Tragické herecké výkony a chaotický střih zapříčinili totální zmatek a nudu. Pokud už totiž dokázali diváka něčím navnadit, tak to následně opět zmršili předčastným střihem. Filmu bych ovšem ukřivdil, kdybych napsal že se mi tu něco nelíbilo. Herečky byly naprsto luxusní po vzhledové stránce a přestože mají v hlavě možná seno, tak alespoň bylo na co čučet.(29.4.2010)

• Hitman_47

Hodně slibný trailer...ale opravdu dementní "parodie na horror" Přitom sanatorium a všechny ty shity s tím spojené..to je velice slibné téma. No bohužel, když se nějací dva loseři (tvůrci a producenti jsou nějaci dva sourozenečtí niemandi) rozhodnou natočit horror, podle skutečných událostí (tomuhle tvrzení jsem se po těch 97 minutách opravdu hodně nasmál) a šetřili na to kapesné od svých 17, tak je nikdo nezastaví. Ono i herci byli nejspíš jejich velcí kámoši, co si chtěli zahrát v nějakém tom horroru...protože to, co předvádějí se nedá názvat ani tím nejhorším hereckým výkonem, to bych urazil všechny herce, kteří tento titul nesou. Ale i kdyby tito "neherci" uměli hrát, tak je to od mizerného výkonu podle mě nezachrání....protože scénář je tak zkurveně dementní a plný velmi "srdceryvných" scén (ano, všichni zúčastnění strašně moc pláčou, když přijdou na tu konspiraci století), že by to neustál ani sebelepší herec. Jo a málem bych zapomněl, film je taky plný CHYB (spoiler) -> v jedné scéně si vezme barbína kus ostrého skla...tím kusem skla rozseká druhou barbínu...a stále ten kus skla drží v ruce pak STŘIH (málem jsem zapomněl říct, že o střihy se taky staral sám velký režisér...jde vidět, že svou práci opravdu zvládá) na ubodanou barbínu, která má ten kus skla zabodnutý přímo v krku STŘIH brečící barbína, která stále drží ten kus skla v ruce.....(/konec spoileru) Myslím, že tohle mluví za všechno... NEVĚŘTE TRAILERŮM!!!!(22.6.2006)

• - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

• - Film se natáčel v Louisville v Kentucky a Hollywoodu v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)