Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• stration

Tak to jsem už dlouho neviděl! První půlhodina vypadá velice slibně, lekačky fungují, tajemná atmosféra také. Potom následuje chaos, ve kterém prchají lepé děvy budovou, aniž by kdokoliv věděl kam, proč a občas jsem měl fakt potíže se vyznat i v tom, kterou děvu a patro zrovna sleduju. No a závěrečná půlhodina je neuvěřitelný slepenec, ve kterém se zoufalství tvůrců a všech zúčastněných rovná tomu, které prožívají hlavní hrdinky. Debilita pointy je vskutku grandiozní. Hleděl jsem s otevřenou hubou, co všechno je možný vymyslet a čem se tvůrci asi domnívali, že bude fungovat. No čistý Odpad! Ale za tu první půlhodinu a za pěkný prsa pitomoučkých hereček nějakou hvězdu dám.(31.8.2009)

• Vyrida

Velmi šokujicí film a ještě teď ho mám plnou hlavu, protože z těch ultra rychlých prostřihů jsem málem dostal epileptický záchvat a to by byl teprve ten pravý horror!!§ Musím však uznat, že z některých scén jsem měl nahnáno, protože interiéry jsou bez debaty tím největším kladným bodem celého filmu. To je však bohužel absolutně všechno co stojí za řeč. Scénář nemá cenu hodnotit, protože je špatný od prvních minut a koncem nevyjimaje. Herecké výkony přímo příšerné, ale co byste taky chtěli od modelek, které umí akorát tak dobře vyšpulit své horní dudy. Naprostá ztráta času a peněz zvlášť.(22.11.2010)

5 dívek. 5 podlaží. 5 hodin. Populární studentská hra na utrpení ve zdech starého a léty opuštěného sanatoria pro nakažené morem má svá neúprosná pravidla. Dívky budou na smrt vyděšené při procházení zchátralými chodbami když si tamní duchové obětí morové epidemie také chtějí zahrát a sbírat body za odvahu. Levný béčkový horor s horším vizuálem je pojat jako táhlá a místy ne úplně marná noční můra a to že je údajně natočený podle skutečných událostí je nutné brát s velkou rezervou. Režisér měl však štastnou ruku při výběru pohledných, mladých a málo známých hereček oděných do sexy outfitů od kterých se chtělo, aby hlavně pěkně ječely, lokací vyvolávajících úzkost, ale neměl zřejmě dostatek materiálu, aby některé scény vylepšil. A toho tunelu smrti používaného pro převoz mrtvých si divák taky zrovna moc neužije. Hororová kritéria byla tentokrát splněna vesměs napůl a výsledkem je celkem ucházející horůrek s evidentními prvky dirty porn style. Klady: pohledné herečky,nejlepší herečka asi Kristin Novak, gore scén je pomálu a film je spíše pojat jako děsivá noční můra s občasnými úmrtími, vděčně spolehlivé a většinou vždy fungující lokace sanatoria, pár dobrých gore scén se taky najde, nečekaná pointa na závěr, snaživý potenciál, nenudil jsem se. Zápory: místy odbytá realizace, některé "mrtvoly" v záběru zřetelně dýchaly, až přiliš kolapsní a málo funkční prostřihy z děsivé minulosti do děje, horší kamera,málo nápaditá úmrtí, marná snaha vyvolat větší napětí, občas zmatená stavba příběhu, podle pojetí, které film nabídl, lze jen stěží uvěřit, že je natočen podle skutečných událostí. Mé hodnocení: 60%(24.2.2013)

• kaylin

Snímek „Tunel smrti“ jede až na příliš jednoduché a provařené téma. Dům, kam jsou osoby zavřeny, v tomhle případě dobrovolně, se má stát jejich soukromým peklem. Tohle potřebuje prostě trochu invence, ale tvůrci filmu se do žádné nepustili a hráli jen na to, že se tohle bude líbit milovníkům gore ve filmech. Jen na to gore také trochu zapomněli a ono není skoro žádné, jen té krve je dost.(10.10.2016)

• SOLOM.

Téma filmu samo o sobě vypadá docela zajímavě, ale tvůrci pokazili naprosto všechno na co šáhli. Tragické herecké výkony a chaotický střih zapříčinili totální zmatek a nudu. Pokud už totiž dokázali diváka něčím navnadit, tak to následně opět zmršili předčastným střihem. Filmu bych ovšem ukřivdil, kdybych napsal že se mi tu něco nelíbilo. Herečky byly naprsto luxusní po vzhledové stránce a přestože mají v hlavě možná seno, tak alespoň bylo na co čučet.(29.4.2010)

• - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

• - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

• - Sanatórium Waverly Hills, Louisville v štáte Kentucky (USA) skutočne existuje. Patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta. (joske88)