Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• Nick Tow

Pri niektorých filmoch sa zvykne hovoriť, že "forma zabila obsah". Keby mal Tunel smrti nejaký obsah, boli by sme svedkami presne takejto vraždy, ale kedže o obsahu sa dá hovoriť len ťažko, tento film spáchal samovraždu /t. j. forma zabila formu/. Stupiditu scénara, vykrádajúceho to najklišéovitejšie klišé, chceli tvorcovia zakryť "klipovitou" kamerou a vizuálnymi schválnosťami, ale zabudli pri tom, že kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Jediné použitie pre tento film by som videl na nejakej hodne bujarej a pokročilej párty metalistov: za predpokladu, že by vypli zvuk a obraz by bežal iba ako bizarná /vďaka niektorým herečkám silikonovo "ceckatá"/kulisa k vypeckovanej zvukovej smršti. /Lenže metalisti si na svojich parties asi púšťajú celkom iné filmy.../(31.5.2006)

• Slartibarkfast

Chtěl jsem tomu dát šanci a dozvědět se něco víc o hrůzné nemocnici, kde se skutečně odehrály kruté věci a dodnes je považována za jednu z nejsrašidelnějších budov. Nedozvěděl jsem se ale nic. Celý film je naprostá hovadina, na které jsem nenalezl nic pozitivního. Opakující se záběry, opakující se místnosti, herci tragičtí, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě nejspíš pod vlivem návykových látek. Utrpení pro diváka naprosto neskutečné. O ději prakticky nelze nic říct, jelikož ten je tu v dokonalé absenci. Jsem smutný, že se točí takovéhle věci. Zbytečná ztráta času a peněz. 5%(18.2.2012)

• ANTYCHRYST

I kdyby to mělo 50 pater a 50 běhniček v nočních košilkach.. Pořád to bude neskutečna sračka!! Žumporežisér se očividně rozhodl jít cestou koz a polonahych krasavic... Tvl..až se budu chtít koukat na kozy.. mrknu třeba na xhamster... Já se těšil na horror dle dobře znějícího názvu... Jediné utrpení..které jsem při sledování tohoto braku pocítil bylo ... Utrpení vydržet to dokoukat do konce.... 10% za ty nahotinky..vzhledem k tomu.. že Jsem normální Heterosexuální Jedinec....Ostatní... čistá zoufalost..amaterske pc efekty..atmosféra...atd...Hnus.. Bleeee..(27.3.2018)

Naprostý skvost hororové tvorby s vynikajícím psychedelickým podtextem, doplněný brilantně amatérskými hereckými výkony a lehce roztřesenou kamerou. Tento film je něco jako mercedes třídy G, na první pohled nevzhledná plechová krabice. Ale když se s ním projedete za nic jiného byste jej nevyměnily. Jediný důvod proč jsem nedal 5 hvězdiček je že se ve filmu objevuje velice talentovaný herec neznámého původu oblečený do renesančního potápěčského kostýmu, který jezdí s nemocničním lůžkem. Předvádí zde skvělé výkony, mohl se ve filmu vyskytovat častěji. Ale jinak opravdu výtečný film.(20.4.2012)

• JAn

Přesně ten typ filmu, ve kterém vítězí vizuální stránka nad tou obsahovou. Režisér Booth se snaží být za každou cenu "cool" a neuvědomuje si, jak dementní story mu to vlastně vzniká pod rukama. Příběh (dá-li se tomu vůbec tak říkat) je zmatený a přeplácený, hlavní hrdinky ´sou tak vyumělkované, až od sebe nejdou rozeznat, interiéry sanatoria laciné, atmosféra nulová... S takovými "horrory" už jděte, prosím, do prdele.(11.9.2006)

• - Sanatórium Waverly Hills, Louisville v štáte Kentucky (USA) skutočne existuje. Patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta. (joske88)

• - Film se natáčel v Louisville v Kentucky a Hollywoodu v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)