Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• noelcoward73

Nemám slov! Takový nesmysl! Opět se nejedná o horor, i když musím uznat, že pár scén je celkem povedených. Ale to je asi všechno. Film má být údajně podle skutečných událostí, ale divák to nemá šanci poznat. Není jisté, v jaké době se děj odehrává. Trochu zařadit jde díky záběru s červeným Ferrari (nebo s Porschem). Postavy nejsou vůbec vykreslené a v "příběhu" herci a herečky nemají co hrát. Přitom téma je zajímavé, ale zpracované tak příšerně, že musím zvolit nejnižší možné hodnocení.(21.2.2013)

• RedHot

Nápad je to velmi zdařilý a strašidelný (kdo má slabost pro staré opuštěné budovy, dá mi za pravdu), chopili se ho ale nějací ze řetězu utrhnutí bráchové a zkazili, co se dalo. Po vizuální stránce několikanásobně lepší než po stránce režijní (ačkoliv, nula krát cokoliv je pořád nula). Lekaček si divák za celý film užije skutečně hodně, jakmile se však nemá chytit jakéhokoli pevnějšího podkladu, který by příběh alespoň trochu důstojně stmeloval, začínají ho ti bubáci nudit už po dvaceti minutách a dřív. Strach je zde navozován tak amatérsky a pouťově, že jsem si připadal spíš jako v nějakém plastikovém domě hrůzy či co. Závěrečná pointa je navíc tak nedotažená, naivní a nejasná, že film už nedokáže spasit nic - snad nějaký opravdu kvalitní remake. --- Za co ta hvězdička? Možná se jenom zdráhám přiznat, že jsem úplně promrhal hodinu a půl svého drahocenného života. Spíš to ale bude tím, že odpad uděluji snímkům o poznání horším...(30.6.2012)

• B.C.B.P.

Nemôžem si odpustiť neudeliť „jednu čestnú“, za srandu, ktorú sme si užili s kamošmi, keď sme to sledovali na DVD: Pri všetkom tom enormnom návale „strašidelných“ prestrihov a zvukov, prišiel niekedy v polovici filmu jeden škripot, pri ktorom nás fakt zamrazilo. Uznanlivo sme prikyvovali, že toto bolo, teda, fakt dosť dobré! A po pár sekundách sme prišli na to, že len niekto nad nami v byte odvzdušňuje radiátor. Tú katastrofu sme hneď vypli.(13.11.2011)

• DarkMatter

Po stránce režisérské a po stránce kamery docela zajímavý film. Obsahuje spoustu nápadů a zajímavých záběrů. K hororu se takovéto efekty docela hodí. To by bylo v pořádku, kdyby děj stál alespoň za něco. Jednoduše jediné co se mi alespoň trochu líbilo bylo těch pár zajímavých záběrů a efektů. Za ně jednu hvězdičku.(25.8.2008)

• k4m1k4z33

Tenhle film je, jak už jsem z hodnocení předpokládal velice špatný filmařský počin. Nejen že děj postrádá jakoukoliv logiku ale taká herecké výkony jsou neoslnivé. Na rozdíl od filmů typu SAW neobsahuje tunel ani nic k zamyšlení (nebo je to tak dobře skryto že jsem to nepochytil). Hudební stránka je přinejmenším zvláštní a chvílemi se mi k filmu vůbec nehodila. Hodnotím ho jako ztrátu času(13.3.2013)

• - Sanatorium bylo otevřeno v roce 1910, tedy o 18 let dříve, než uvádí film. Stejně tak hlavní pětipatrová budova byla otevřena 17.10. 1926, čili o 2 roky dříve než ve filmu. (Chufu)

• - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

• - Sanatórium Waverly Hills, Louisville v štáte Kentucky (USA) skutočne existuje. Patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta. (joske88)