Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• S.W.A.T

Jeden kámoš mi říkal, že je to hustý a druhý řekl, že se budu bát. A dobrých prvních třicet vteřin to tak i vypadalo, ale potom sem pochopil, že je to ten nejhorší horor od dob Halloweenu 3. Film Vás vůbec ničím nevyděsí, nemá hrdiny, kterým byste fandily, nemá hezkou hlavní hrdinku a hlavně nevěřte nápisu Podle skutečné události, protože taková konina se určitě nestala.(10.10.2007)

• B.C.B.P.

Nemôžem si odpustiť neudeliť „jednu čestnú“, za srandu, ktorú sme si užili s kamošmi, keď sme to sledovali na DVD: Pri všetkom tom enormnom návale „strašidelných“ prestrihov a zvukov, prišiel niekedy v polovici filmu jeden škripot, pri ktorom nás fakt zamrazilo. Uznanlivo sme prikyvovali, že toto bolo, teda, fakt dosť dobré! A po pár sekundách sme prišli na to, že len niekto nad nami v byte odvzdušňuje radiátor. Tú katastrofu sme hneď vypli.(13.11.2011)

• Aluska88

Waverly Hills Sanatorium. Stačí zadat do Googlu, kde se před Vámi objeví spousty fotek děsivě vzhlížející budovy, která stále stojí a děsí okolí svým zjevem i minulostí. Myslím, že film není nejhorší, ale zrovna historie Waverly Hills je natolik pochmurná, že by si rozhodně zasloužila lepší zpracování. Docela amatérské zpracování, včetně kamery, slabé výkony i příběh. Občasná logická dějová pochybení jsou tak zcela na místě a jen dotvářejí amatérský dojem z celého snímku.(26.12.2012)

• DarkMatter

Po stránce režisérské a po stránce kamery docela zajímavý film. Obsahuje spoustu nápadů a zajímavých záběrů. K hororu se takovéto efekty docela hodí. To by bylo v pořádku, kdyby děj stál alespoň za něco. Jednoduše jediné co se mi alespoň trochu líbilo bylo těch pár zajímavých záběrů a efektů. Za ně jednu hvězdičku.(25.8.2008)

• dEstr0y3r

Připitomnělý příběh, příšerný scénář, nepředstavitelně nudné scény, při kterých borka 20 minut prochází chodbou a vůbec nic se neděje mně opravdu uspávali. Po celý film (aspoň co jsem vydžel se dívat) se nás režisér snaží upoutat "lekačkami" jak vizuálními, tak zvukovými. Jsou však nepředstavně předvídatelné, ubohé a nudné. Opravdu jeden z mála filmů, které jsem fakt nedal do konce. odpad!(8.7.2007)

• - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

• - Sanatórium Waverly Hills, Louisville v štáte Kentucky (USA) skutočne existuje. Patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta. (joske88)

• - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)