Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• S.W.A.T

Jeden kámoš mi říkal, že je to hustý a druhý řekl, že se budu bát. A dobrých prvních třicet vteřin to tak i vypadalo, ale potom sem pochopil, že je to ten nejhorší horor od dob Halloweenu 3. Film Vás vůbec ničím nevyděsí, nemá hrdiny, kterým byste fandily, nemá hezkou hlavní hrdinku a hlavně nevěřte nápisu Podle skutečné události, protože taková konina se určitě nestala.(10.10.2007)

Jelikož miluju sanatorium v Kentucky, tak tenhle film byl pro mě svatý. Žádný jiný horor s tím sanatoriem není. Místy jsem to nepochopila, ale i tak to stálo za to. A ještě podle skutečnosti, to tomu přidalo na 4*. Někde musím zjistit co se tam doopravdy stalo a jestli to film vystihl. A blonďatná bohatá kráva si svoji cenu odnesla taky, takže dvojnásobná radost. x)(3.2.2015)

Špatný film? Rozhodně ne, jen je podřízen vizuální stylizaci a scénáři který se velmi lehce nechal inspirovat skutečnými příběhy - ie reinkarnace které dívky "prožívají" jsou založeny na událostech které se prý danému personálu staly (sebevražda / nevěra / izolace / EVP / noční návštěvy atd.). Vizuální stránka filmu je silná a i když epileptický střich je občas silně otravný pomáhá dotvořit jakous takous obstojnou atmosféru. Některé záběry jako kdyby vypadly ze Silent Hillu jiné zas připomínají (až moc) House of 1K Corpses. Já jsem se bavil a tak jediné věci které můžu s čistým svědomím natvrdo zkritizovat je šíleně postavený a zmatený a hodně přitažený scénář a až na dvě vyjímky HROZIVÉ herecké výkony, kde jsou věty odříkávány s nulovým výrazem ve tváři či náznakem jakékoliv emoce a taky by bylo třeba zbavit se toho "pořadatele" nějakým opravdu nechutným a bolestivým způsobem, jen zavazel ve výhledu ;-). Průměrný moderní horor ale o 100% lepší než naprosto neskutečně špatný Boo! (Ozvěna smrti).(17.7.2007)

• TERRORDROME

Neskutočná sračka! Dievčatá v spodnom prádle pobehujú po starej nemocnici ( jedna sa tam aj sprchuje ), majú rôzne halušky a furt na nich niečo vybafne. To všetko v odpornom rádoby cool prevedení plnom spomalovačiek, epileptických strihov, kamerových filtrov a flashbackov. Po 20 minútach som ďalších 20 minút vydržal už len preto aby som to mohol dostatočne fundovane zdrbať. Treba však povedať že je to v podstate naozaj strašidelné, pri sledovaní tohoto filmu som fakt skoro zdochol.(26.10.2010)

• eraserhead666

Tady někdo hodně moc koukal na asijské duchařiny. Řekl bych tak celý filmový štáb. Okopírované a poslepované veškeré klasické propriety (nejen) asijských duchařin cik cak přes sebe jak zápletkově, tak i co se týče střihu, kamery, mírné chaotičnosti a přeskakování ve scénách, nepříjemných zvukových doprovodů (co je to za blbý současný zvyk, takřka každý střih doprovodit nějakým zvukem?). A to všechno tak přemrštěně a často, až to po půlce filmu hezké není. Prostě podprůměrný asijský duchařský horor ve kterém hrajou (a v několika případech nechutně přehrávají - hlavně herečka hrající Tori, její ksichty jsou opravdu hnus) bělošky a běloši. Nebo jinak - všichni, až na herce a herečky, byli zhulení a sjetí LSD a snažili se natočit horor. Herečkám a hercům by naopak možná prospělo, kdyby byli/y zhulení/é. Ovšem s tou formou to trochu dost přeplácli.(27.5.2009)

• - Sanatorium bylo otevřeno v roce 1910, tedy o 18 let dříve, než uvádí film. Stejně tak hlavní pětipatrová budova byla otevřena 17.10. 1926, čili o 2 roky dříve než ve filmu. (Chufu)

• - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

• - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)