Tunel smrti

Death Tunnel

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

Naprostý skvost hororové tvorby s vynikajícím psychedelickým podtextem, doplněný brilantně amatérskými hereckými výkony a lehce roztřesenou kamerou. Tento film je něco jako mercedes třídy G, na první pohled nevzhledná plechová krabice. Ale když se s ním projedete za nic jiného byste jej nevyměnily. Jediný důvod proč jsem nedal 5 hvězdiček je že se ve filmu objevuje velice talentovaný herec neznámého původu oblečený do renesančního potápěčského kostýmu, který jezdí s nemocničním lůžkem. Předvádí zde skvělé výkony, mohl se ve filmu vyskytovat častěji. Ale jinak opravdu výtečný film.(20.4.2012)

• Mustaffa

Na DVD obalu stojí "Jeden z nejtrašidelnějších příběhů vůbec". Je tomu doopravdy tak? No, tak co se týče hereckých výkonů, kamery, efektů, scénaře, režie, hudby, děje, tak rozhodně ano. Nic horšího jsem snad v životě neviděl. Sanatorium je strašidelné stejně asi jako strašidelný dům na Matějské pouti a to jem si, vůl jeden blbej, tento film? pustil v noci, raději jsem se měl vychrápat do práce. Nejvíc jsem se polekal, když se mi kousl disk v přehrávači a začal vydávat takový ten debilní zvuk zaseknutého cédéčka. Nejlepší na celém Tunelu smrti jsou jednoznačně závěrečné titulky, HURÁ, zavolal jsem! Vůbec nechápu, proč se to jmenuje Tunel smrti, kdyby tak Filmový zážitek smrti, tak prosím, to bych chápal.(7.12.2009)

• Slartibarkfast

Chtěl jsem tomu dát šanci a dozvědět se něco víc o hrůzné nemocnici, kde se skutečně odehrály kruté věci a dodnes je považována za jednu z nejsrašidelnějších budov. Nedozvěděl jsem se ale nic. Celý film je naprostá hovadina, na které jsem nenalezl nic pozitivního. Opakující se záběry, opakující se místnosti, herci tragičtí, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě nejspíš pod vlivem návykových látek. Utrpení pro diváka naprosto neskutečné. O ději prakticky nelze nic říct, jelikož ten je tu v dokonalé absenci. Jsem smutný, že se točí takovéhle věci. Zbytečná ztráta času a peněz. 5%(18.2.2012)

• KmK

Opradvu kontroverzní dílko. Veškeré klady už zde napsal Anticque, ovšem ti co tento film osuzují mají také pravdu. Já jsem bál opravdu moc, ale možná to bylo tím, že jsem se na to díval sám doma v 1 v noci. Lekací scény jsou važně pekelně husté a to od hororu čekám. Na druhou stranu je to přestříhané a konec je nějaký divný a nedává smysl. Ideální film pro strašení mladších sourozenců.(17.7.2007)

• Nick Tow

Pri niektorých filmoch sa zvykne hovoriť, že "forma zabila obsah". Keby mal Tunel smrti nejaký obsah, boli by sme svedkami presne takejto vraždy, ale kedže o obsahu sa dá hovoriť len ťažko, tento film spáchal samovraždu /t. j. forma zabila formu/. Stupiditu scénara, vykrádajúceho to najklišéovitejšie klišé, chceli tvorcovia zakryť "klipovitou" kamerou a vizuálnymi schválnosťami, ale zabudli pri tom, že kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Jediné použitie pre tento film by som videl na nejakej hodne bujarej a pokročilej párty metalistov: za predpokladu, že by vypli zvuk a obraz by bežal iba ako bizarná /vďaka niektorým herečkám silikonovo "ceckatá"/kulisa k vypeckovanej zvukovej smršti. /Lenže metalisti si na svojich parties asi púšťajú celkom iné filmy.../(31.5.2006)

• - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

• - Film se natáčel v Louisville v Kentucky a Hollywoodu v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Sanatórium Waverly Hills, Louisville v štáte Kentucky (USA) skutočne existuje. Patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta. (joske88)