Jednotka zvláštního určení (TV seriál)

The Unit

Špeciálne komando

Akční / Válečný

USA, 2006, 69x42 min

Robert Duncan

Dennis Haysbert, Regina Taylor, Robert Patrick, Max Martini, Abby Brammell, Scott Foley, Alyssa Shafer, Nicole Steinwedell, Rebecca Pidgeon, Sammi Hanratty, Audrey Marie Anderson, Summer Glau, Mark Pellegrino, Laz Alonso, Brian Tee, Jon Hamm, Michael O'Neill, Ingrid Sanai Buron, Bahar Soomekh, Lydia Blanco, Randy Couture, Wes Chatham, Colby French, Gale Harold, Mark Ivanir, Lee Tergesen, Mackenzie Firgens, Adetokumboh M'Cormack, Dean Norris, James Devoti, Margot Farley, C.S. Lee, Mark Harelik, John Noble, Jonno Roberts, David Harbour, Jonathan Adams, Theo Rossi, Marlene Forte, Martin Papazian, Jarreth J. Merz, Monique Gabriela Curnen, Roz Witt, Omar Metwally, Alain Uy, Michael Worth, Kasey Campbell, Chase Ryan Jeffery, Ntare Mwine, Alex Hyde-White, Willie C. Carpenter, Don Rickles, Marshall Manesh, Brando Eaton, Laura Cerón, Stana Katic, Kristen Ariza, Tim Griffin, Andy Umberger, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, M.D. Walton, Darren O'Hare, Gillian Shure, Emerson Brooks, Natasha Alam, Enver Gjokaj, Molly Kidder, Robin Weigert, Chris Ellis, Jim Beaver, Matt Gerald, Gina Torres, Hiro Koda, Daz Crawford, Emilio Roso, William H. Macy, Aki Avni, Nate Parker, Cathy Cahlin Ryan, David Rees Snell, Benito Martinez, Waleed Zuaiter, Isaach De Bankolé, Owiso Odera, Tim Kang, Hilary Angelo, Veronica Diaz, Cyrus Farmer, Corey Stoll, David Agranov, Brandon Baker, Sendi Bar, Ricky Jay, Nicole DuPort, Tom Everett, Jack Betts, Nick E. Tarabay, Bryce Robinson, Rey Valentin, Isabella Hofmann, François Chau, David H. Lawrence, Dwier Brown, Lori Lively, Gabriel Liotta, Marco Rodríguez, Colm Meaney, Michele Greene, Kate Norby, DeVaughn Nixon, Kirk B.R. Woller, Marika Dominczyk, Julie Chen, Susan Duerden, Katie Carlin, Ann Cusack, Alyssa Diaz, Clare Carey, Carsten Nørgaard, David Giuntoli, Toši Toda, Anthony Azizi, Vinessa Antoine, Jake Johnson, Bashar Rahal, Michael Shamus Wiles, Elena Franklin, Sarah Desage, Dayton Callie, Deborah Van Valkenburgh, Andrew Rothenberg, Jonathan Ahdout, Kevin Hernandez, Don McManus, Phil Hendrie, Lela Loren, Hal Ozsan, Natalia Nogulich, Zosia Mamet, Jim Patneaude, Cotter Smith, Jonathan Higgins, Demetrius Grosse, Daniel Gadi, Sarah Lafleur, Kyle Bornheimer, Endre Hules, Damon Herriman, Mike Genovese, Adam Leadbeater, Lisa Darr, Conrad Roberts, Chris McGarry, Dylan Kenin, Clara Mamet, Sean Blakemore, Melissa Tang, Colin Walker, Brent Jennings, Bruce A. Young, Michael Trotter, Mozhan Marnò, Shaun Benson, David Thomas Jenkins, Tony Revolori, Michael Petrone, Pascal Petardi, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Amy Rasimas Holt, Bre Blair, Clint Jung, Layla Alizada, Luis Antonio Ramos, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Luis Moncada, Ray Campbell, Eben Kostbar, Eric Steinberg, Paul Kampf, Eric Ladin, Ravil Isjanov, Brooklyn Sudano, Dyana Liu, Joleigh Fioreavanti, Zane Casablanca, Ed O'Neill, Geno Monteiro, Jayne Taini, Dan Schoffer, Luis Accinelli, Stacy Edwards, Meshach Taylor, Mark Doerr, Raymond Ma, Jamie McShane, James Huang, Victor Campos, Sammy Sheik, Michail Chmurov, David Hornsby, Abdoulaye NGom, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Gary Perez, Lillian Adams, Sean McGowan, Michael Harney, Terrell Lee, Zoran Korach, Yara Martinez, Marcos De Silvas, Hope Olaide Wilson, Max Daniels, Giovanni Lopes, Larry Sullivan, Maria McCann, Mikalah Gordon, Joel Polis, Ameer Baraka, Reid Warner, Demore Barnes, Octavio Gómez Berríos, Eddie J. Fernandez, Dennis Hill, Gregory Jbara, Julian Acosta, Tom Kiesche, Júdži Okumoto, Myk Watford, Karina Logue, Jack Wallace, Michael Irby (a.z., herec), Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Henri Lubatti, Tyler Jacob Moore, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Nasser Faris, David Meunier, Chance Kelly, Conor O'Farrell, Brian Howe, Thomas Mikusz, Patti Yasutake, Aaron Craven, Edwin Garcia II, Eve Brenner, Ryun Yu, Peter Breitmayer, Chino Binamo, Gill Gayle, Darryl Henriques, Anne Bedian, Yousuf Azami, Ray Haratian, Stuart F. Wilson, Brian Palermo, James Moses Black, Bill Heck, Brandon Scott, David Aranovich, James Saito, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Kate Orsini, Mark Aiken, Kim Thomson, Chris Tardio, Annie O'Donnell, Katherine Von Till, Mel Winkler, Kevin Will, Gonzalo Menendez, Sam Daly, Julianna McCarthy, Karl Makinen, Lois Hall, Nigel Gibbs, Matt Bushell, Daisy Eagan, Ryan Churchill, Christopher Dempsey, Jennifer Hasty, Bruce McKenzie, Marco Morales, Anthony Martins, Jeremy Roberts, James Sutorius, Mark Kubr, Andres Londono, Matt McKenzie, Vincent Guastaferro, David Andriole, Sandy Martin, Rudy Dobrev

Těžko říct, některé díly jsou dobré a některé zase hrozné. Ale celkově vzato bych Unit bral jako lehký nadprůměr. Někdy je to neskutečná ukecaná nuda, jindy jakby se divák octl v Black Hawk Down. Co ale hovoří za vše, je hodnocení tady oproti IMDb. Česká veřejnost má většinově vojáky mimo zem za žoldácké okupanty, včetně našich, což se mi osobně příčí. Pokud si ale vezmete ze seriálu to, co potřebujete, nebudete zklamáni. 65% = 3/5(8.1.2011)

• phoebess

Viděla jsem jenom pár dílů.. někdy byly tak špatné, že jsem je ani nedokoukala a někdy byly tak dobré, že mi bylo líto, že už ten díl končí. Není to ale seriál, který bych někomu doporučila... leda jen, kdyby tam byly pouze ty vojenské scény a ne ty scény, kdy se manželky snaží vyplnit svůj volný čas.(4.9.2009)

Nic hroznýho na tom nevidím. 80%(16.1.2008)

• Malarkey

Kdyby to nebylo takové, jak to autoři mysleli, možná by to mohl být opravdu povedený seriál. Tady jde ale hlavně o to, že zkombinování scén vojáků v akci a scén z pozadí, poklidu, v zahřátých domovech a rozdováděných manželek nedokáže zabavit. Oni tedy scény z války rozhodně jo. Ty jsou více než vydařené, ale to ostatní je neskutečná nuda, a každou chvílí jenom čekám, až se zase objeví nějaká scéna ze zaprášeného Afghanistánu. Proto je tu možná takový problém v tom, že jeden díl je výborný a druhý naopak příšerný. Jde jen a pouze o to, jak to všecko autoři jsou schopní zkombinovat do sebe a tady je ten problém v tom, že toho schopni příliš nejsou a asi si neuvědomují, že seriálu neskutečně ubližují. Takhle se ani nedivim hodnocení, i když vím, že akční scény jsou více než zdařilé. Na druhou stranu, když se do toho chtěli takhle opřít, měli se snažit trochu víc, jen akční scény to nezachrání, protože ten zbytek je fakt nesnesitelná nuda a ta se vleče skoro celým seriálem. (4/10)(9.4.2008)

Tak já nevim, mě to přijde zábavný...skoro jako jedinýmu...(13.2.2008)

• - Předlohou seriálu byla kniha "Inside in Delta force". (Sharky95)

• - V seriálu se nedozvíme skutečné jméno jednotky. Pouze krycí název: „303. skupina logistických operací“. (Sharky95)

• - První úvodní znělka je předělávka pochodové písně námořní pěchoty "Fired up, feels good." (Sharky95)