Sněhový dort

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

Snow Cake je podľa mňa skutočne krásnou drámou s vynikajúcou hlavnou hereckou trojicou v podaní Alana Rickmana, Sigorney Weaver a Carrie-Anne Moss. Všetci tu podali pekné výkony vo veľmi uveriteľnom príbehu s veľmi uveriteĺnými situáciami, kde dokážeme nájsť veľa sympatií ku každému. Osobne najradšej mám asi keď chce Linda od Alexa aby ju rozhojdal na trampolíne... a keď sa Alex spýta Maggie, koľko jej dlhuje. :D Film vie koľko drámy a koľko komédie do toho všetkého dať, veľmi pekne je to vyvážené a sledovať túto trojicu je pre mňa radosť. Sú to veľmi talentovaní ľudia. Páči sa mi aj záver filmu... osobne si myslím, že je to jeden z tých menších filmov, ktorý je ale radosť sledovať a má v sebe veľa príjemných, vtipných a ľudských momentov. Hodnotenie: A+(10.8.2015)

Vynikající Alan Rickman a snaživá Sigourney Weaver v pomalu plynoucím, přesto podmanivém dramatu o lidských osudech, o bolesti, o hledání rovnováhy, o usmíření i porozumění. Na první pohled možná chladný jako sníh, a občas rozpačitý stejně jako reakce lidí na chování těch odlišných, ale současně plný velmi silných emocí, někdy otevřených, někdy ukrytých pod povrchem a jen občas probleskujících na povrch jako ty vločky, se kterými si hraje Linda. Poklidné , přesto silné, s několika hodně působivými okamžiky a řadou zdánlivě prázdných tichých míst, z nichž některé na mě zapůsobily obzvlášt mocně. Jeden z filmů, který sice nedosáhne na vrchol, přesto mi několikrát zahrál na city, dokázal se mnou velmi dobře komunikovat, něco mi říci i něco připomenout. "Jako cenu má chvíle?"(6.12.2014)

Sigourny Weraver me docela nadchla, ale je fakt že s autisty nemám zkušenost, takže mohu soudit jen dle dojmu a toho co jsem viděl ve filmu. Alan Rickman se dle mě choval krapet nevypočítatelně, takový zvláštní charakter postavy. Ale jeho rozhovory s Carrie Anne-Moss měly velké kouzlo, oni často mluvili v symbolech, náznacích, bylo zajímavé sledovat jak se dá mluvit o něčem za použití slov o něčem jiném. Pointa byla taky pěkná. Jen to vypadalo chvílemi příliš strojeně.(15.10.2010)

• Pavlínka9

Ne. Prostě ne. Tenhle film mi vážně nesedl. Těšila jsem se na něj, jelikož jsem na něj slyšela pozitivní kritiky a pořád jsem tomu odolávala. Hlavně mi teď vrtá hlavou, co na tom filmu tak chválili :D Já můžu vyzdvihnout jen svého oblíbence Alana, který díky svému anglickému gentlemanství a klidu pro mě opět zazářil, což vůbec nemůžu říct o Sigourney Weaver. Tak nepřesvědčivého autistu, nesympatickou postavu a hlavně podle mého názoru dost špatně zahranou postavu, jsem dlouho neviděla. Tímhle u mě holka dost klesla :D Stejně jsem na tom se "vztahem" k její dceři, která mi od prvního pohledu nesedla a ke svému stolu bych ji rozhodně nenechala sednout ;) Carrie, to je takový světlý bod ve filmu, která ruku v ruce s Alanem opravdu hraje. Klad je také hudba, která mě zaujala po pár minutách a asi 3/4 filmu tvoří moje oblíbené písničky. Hláška na konec: " Ať mi nemočí na sníh" :D :D(18.9.2011)

Čekal jsem víc. Tak bych to celkově zhodnotil. Film jako celek mi do sebe úplně nezapadl, myslim ze z toho byla az prilis videt snaha po emocialnim zasahu divaka svym dejem a alespon u me se to nesetkalo s adekvatni odezvou. To herecke obsazeni je zajimave poskladane. Bal jsem se abych tam nevidel porad "Snapa", ale to rychle preslo, Moss je carovne krasna ( i proto jsem na to sel :-)). Problem jsem mel hlavne s Weaver, ktera me proste nepresvedcila o svem autismu - nerikam ze je slaba nebo spatna, ale tyhle role vselijak postizenych a mentalne zaostalych byvaji herecky velmi vdecne a videl uz jsem jejich mnohem lepsi ztvarneni (pr. Penn, Hanks, Day-Lewis!!!, Caprio, Hoffman a samozrejme Zeljko Ivanek! ). Takze Oscara bych ji rozhodne, narozdil od jinych kolegu zde, nedaval. Ovsem podle me to za shlednuti stoji, minimalne pro zamysleni nad zivotem...(30.3.2008)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)

• - Počas zimných záberov vo Wawa nečakané teplo roztopilo všetok sneh. V dôsledku toho bol štáb nútený priviezť kamión snehu z okolia mesta, rovnako ako rozmiestniť falošný sneh všade okolo, v záujme zachovania kontinuity zimného nakrúcania. (Smok)

• - Angela Pell uviedla na tlačovej konferencii počas konania Berlinale, že písala úlohu Alexa Hughesa na telo Alanovi Rickmanovi. Dokonca meno postavy v scenári bolo "Alan", ale Rickman, navrhol zmenu na Alex. (Smok)