Sněhový dort

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

O obsahu nebudem písať, ten je pomerne hodnoverný napísaný hore, Bol som zvedavý na Sigourney .. bola dobrá ale ešte viac ma prekvapil Rickman. Je to pán herec, a to čo predviedol tu to bol naozaj zážitok. No a záverečná pesnička bola od mne malo známych Super Fury Animals, celkom fajnová .. aha .... :) pozeranie filmu bolo pri tých hercoch pre mňa príjemným zážitkom .(5.9.2016)

Tenhle nenápadný film s podivným názvem se mi vryl pod kůži. Chladná krása kanadské přírody, životní smolař Alan Rickman a dokonalá autistka Sigourney Weaver. Ve své roli mě naprosto přesvědčila, věřila jsem jí každou minutu. Emoce se na mě valily jedna za druhou a ze všudepřítomného sněhu mě příjemně záblo. Na DVD doporučuju vynechané scény, mnohé z nich bych ve filmu klidně nechala.(6.11.2008)

Konečně Hollywood zase vyplodil film, který stojí za to a není na jedno brdo, jako mnohé další bývají. Zase pro změnu film, který opravdu zahřeje na duši, při jehož sledování máte hezký pocit. Také je to film, jenž má velice kvalitní obsazení. Sigourney je bez debat, ale Alan Rickman mě překvapil (vím, že je kvalitní herec, ale znám ho hlavně jako Snapea z Harryho Pottera), stejně tak jako Carrie-Ann Moss, kterou mám zaškatulkovanou převážně jako akční hrdinku Matrixu. Sněhový dort je film, který je o něčem, má hlubší myšlenku a není to jen plytké vyprávění. Mně osobně se to líbilo, nenudí a dívá se na to opravdu skvěle. Prostě takových filmů o obyčejných lidech a jejich mnohdy neobyčejných problémech by mělo být více.(17.6.2013)

• Le_Chuck

Žiaľ dnes som na strane cynikov aj keď snaha rozprávať originálny príbeh sa cení. A aj tých pár scén (snežný tanec, snežná torta) aj melancholická snehová atmosféra aj herecké istoty (Moss, Rickman). Problém je tu autismus, o ktorom tvorcovia vedia veľké kulové a je to evidentné aj mne čo o ňom viem ešte väčšie kulové. Sigourney Weaver možno má na to aby to zahrala, leže jej postava je veľmi hlúpo a otravne napísaná a má všetky autistické diagnózy sveta. Škoda toho. 50%. P.S. Vravel tu niekto, že Carrie-Anne Moss stárne?(13.12.2007)

Zajímavé téma, jeden z obyčejných lidských příběhů. Vyrovnávání se s minulostí a vlastní bolestí pomocí zatežení do podobné situace, zlomové, jen z jiného postavení. Alex Hughes (Alan Rickman), muž poznamenaný ztrátou a pocitem viny, se dílem osudu ocitá na kanadském venkově, aby prostřednictvím neštěstí zasáhl do života několika lidí a tím si dal šanci na usmíření se s vlastní minulostí. Podává pomocnou ruku Lindě Freeman (Sigourney Weaverar), autistce, která vášnivě prožívá pouze narušení svého pořádku. Maggie (půvabná Carrie-Anne Moss) se pak stává Alexovou regenerační klinikou, když mu nabídne svou hřejivou náruč a tělesné rozkoše. A Alexova duše se vyrovnává se vším tím správným směrem.(3.6.2011)

• - Angela Pell uviedla na tlačovej konferencii počas konania Berlinale, že písala úlohu Alexa Hughesa na telo Alanovi Rickmanovi. Dokonca meno postavy v scenári bolo "Alan", ale Rickman, navrhol zmenu na Alex. (Smok)

• - Spisovateľka a autorka scenára, Angela Pell, má autistického syna. Mnohé z výstredností Lindy (Sigourney Weaver) sú zhodné s jej vlastným synom. (Smok)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)