Sněhový dort

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

Bleeding child within.(11.1.2008)

Že Snow Cake místy skřípe? Že nefunguje jako celek? Že ani herecky za moc nestojí? Tak na co jsem to sakra koukala? Já viděla netradiční, emotivní, snad místy i romantické drama o odcizení, nepochopení, samotě a touze po odpuštění. Že je Sigourney Weaver "špatně zahraná" autistka? Kecy! Její postava mě zaujala asi nejvíc - přítomná a přece stále skrytá někde v sněhem zapadaném vnitřním světě. Snow Cake je snově krásný a přitom lidsky krutý. Perfektamundo!(17.8.2009)

Nechápu, že Alan Rickman hraje skoro jen vedlejší role. Sněhový dort není z filmů, které by oplývaly originalitou nápadu, je to klasické téma, které ovšem potěší a pohladí. Vlastně umění do filmu přináší oba hlavní herci - ztrápený Rickman a ve svém světě žijící Weaver. Úžasné pozorovat, jaké je to žít se smrtí a jaké je to žít bez "normálních" emocí - kupodivu to jde...(18.7.2009)

Těžké dilema. Rickman by zasloužil pět hvězdiček, od první chvíle a první grimasy je to hereké sólo. Weaverová mě bohužel nepřesvědčila ani trochu, Mossová příjemně překvapila, protože obvykle je jako psí čumák. Zajímavé je, že vcelku věrohodně byly podané vedlejší postavy - sousedky i prarodiče zemřelé. Jinak - vcelku zajímavý nápad, ale scénář je - přes drobné perličky - příšerně rozplizlý. I to bych skousnul, kdyby konec přinesl nějakou pointu. To se nestalo, takže váhám od dvou hvězdiček ke čtyřem. Dvě by byly urážkou pro skvělý Rickmanův výkon, čtyři nemohu dát už jen kvůli tomu scénáři. Trojka, to bude alibistické řešení.(23.10.2007)

• Mi Nü-Chai

Celkem netuším, jestli tohle měla být posmutnělá komedie, nebo vtipné drama, každopádně to není ani jedno - spíš by tomu slušel název Light verze dortu pejska a kočičky, neb se tu na můj vkus zbytečně smíchaly k sobě nepasující věci, způsobem, který není zrovna šťastný. Výkony obou hlavních představitelů jsou sice velmi slušné, žel, i tak je film dost nepřesvědčivý, drhne, jisté asidojemné scény mi sem tam lámaly oko a je to celé takové unylé...(23.4.2008)

• - Angela Pell uviedla na tlačovej konferencii počas konania Berlinale, že písala úlohu Alexa Hughesa na telo Alanovi Rickmanovi. Dokonca meno postavy v scenári bolo "Alan", ale Rickman, navrhol zmenu na Alex. (Smok)

• - Natočené za 27 dní v mestečku Wawa, štát Ontario. (Smok)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)