Poetické, experimentální a jiné. CONTAINER je svým režisérem Lukasem Moodyssonem popsán jako "černobílý němý film se zvukem... Žena v mužském těle. Muž v těle ženském. Ježíš v lůně Marie. Voda vyteče. Přímo na mě. Nemůžu ji zastavit. Mé srdce je plné." (5150)

hirnlego

Člověk v nesprávném těle; křehké lidské myšlení ovlivněné bulvárem a ikonami šoubyznysu; zkažená nevinná duše ve zkažené vinné společnosti;..... Zajímavý depresivní psychedelický experiment v černobílé doprovázený úzkostlivě naléhavým a zároveň rezignovaně smířeným pološeptem Jeny Malone... Nevšední zážitek. ()

Radko

Černobiele zábery osamelosti človeka a zániku vecí sprevádza naliehavo smutná výpoveď zlomenej duše jedného transsexuála. Zvolená forma - znepokojivé obrazy prekladané vnútornými myšlienkami - voľne nadväzuje na predchádzajúci Moodyssonov film Diera v mojom srdci (tentoraz bez explicitnej šokantnosti). Container sa v porovnaní s predchodcom ešte viac oslobodzuje od príbehu, smerom k poetickému experimentu nabádajúceho diváka k vlastnému dešifrovaniu ponúkaných obrazov a viet. Koncentrácia obrazov v neustávajúcom prúde reči je však na celovečerný film (hoci len 75 minutový) predsa len priveľké sústo. Z množstva obrazov utkvelo silnejšie: olizovanie zrkadla a podlahy, muž prehĺtajúci minulosť v podobe natrhaných kúskov fotografií, knižky, tvoriace už len ďalšiu z vrstiev odpadu, porozhadzovanú na podlahe z rozbitých kachličiek....70% ...a zároveň, vzhľadom na množstvo ponúkaných obrazov, ako spomína hirnlego, film stojaci minimálne za jedno opakované zhliadnutie. ()

JohnMiller

Tak to som zase mal čo vidieť. Sick sh*t. Nenachádza sa tu síce prakticky nič ultrazvrhlé ani nechutné ale má to v sebe takú riadnu dávku fetišistického oparu, že mi to teda vôbec nesadlo. Celý príbeh sa krúti okolo obézneho transvestitu ktorý si predstavuje, že je mladé japonské dievča uväznené v tele nechutného smradľavého štyridsiatnika. Zábery tučka a predstavy dievčaťa sa počas celej snímky striedajú až na konci sa obidvaja stretnú v zábere... Malo to feeling správnej avant-gardy a aj zábery boli skvelé ale ten obsah.. No fuj... Čo videl tvorca na oblizovaní ovládača zaujímavého ? ()

Martin741

Uzivatel Radko je fundom Dyvyne, co bol skaredy babochlap. Tuna je tiez babochlap, preto sa tak ten hajzl rozpisal. Transka pojebana - teda zase pardon, oni su uplne normalni, nicim sa nelisia, chyba nie je v nih, nie ani za picu kurvu .....je to vec tak pomijiva, ze sa o tom ani neoplati hovorit .......chyba je tipujem zase u hnusnej, bielej, odpornej, rasistickej, homofobnej a xenofobnej spolocnosti, jak inak : 15 % ()