Aein

Ve výtahu se potkávají dva lidé. Ona zírá na brožurku o Zanzibaru, která mu spadla na zem, On ji několik vteřin poté zve na skleničku. Ona odmítá a vyráží tam, kam měla namířeno. Jenže tam opět potkává Jeho. Po několika krátkých slovních přestřelkách si padají do náručí… Oba stojí před důležitou volbou – On se chystá přestěhovat do Afriky, Ona si má brát dlouholetého přítele. Během jediného dne a noci se ale sblíží, ubližují si, dělají si navzájem radost, uvažují nad svou volbou... Jak skončí tento dlouhý den? (Natascha)

EdaS

Kouzlo tohoto snímku není v originalitě, ale v uvěřitelnosti - podobných filmů každý viděl spousty (z poslední doby mě napadají hlavně Před úsvitem a Před soumrakem Richarda Linklatera a taky francouzský Pornografický vztah). The Intimate dané schéma obohacuje typicky korejskou barevností a silnou emocionalitou. Největším trumfem jsou představitelé ústředního mileneckého páru, kteří jsou přesvědčiví a maximálně přirození (Hyeon-a Seong mě zaujala už v Kimově Času). Ač tenhle film zdánlivě nic nového nepřináší, dvojnásobně zde platí, že někdy záleží víc na tom JAK než CO. ()

ChArLeNe

Prekopírované Madisonské mosty spôsobom, ako o tomto filme písal castor. SPOILER! Dokonca aj scéna v aute s kľučkou na dverách auta a dilemou: zahodím svoj doterajší spôsob života iba pre pár krásnych chvíľ s osobou, ktorú som práve spoznala? Zaráža ma, že sa tento film považuje za erotický. "Erotický" film nepovažujem za 2-3 posteľové scény v celom filme. Tie reči boli ešte viac sexistické než samotný akt. Dokonca aj Lust, caution je erotickejší než Intimate lovers. Keď milencov, tak radšej siahnem po L´Amant. To potom každý druhý americký film sa môže považovať za erotický. ()

Radko

Komerčná vzťahová sračka. Asi najlepšiu reč viedol snúbenec devy, čo to s ňou sedem rokov ťahal. Žiaľ, jeho trpko cynické vyznanie veľa miesta v príbehu nemá. Príbeh sleduje najmä jeho snúbenicu, ktorá prežíva bleskový a zároveň vášnivý románik s týpkom, čo odlieta práve zajtra na Zanzibar (podobnosť s filmom Tisícročná včela - pes Zanzibar). Týpek má firmu, no kreditky má prepadnuté. Zato má prístup do rôznych bytov a tak majú kde súložiť. Extatické chvíle prežíva pár konzumne, ako inak. Tvária sa ako v nebi, no v skutočnosti len nakupujú: šaty, drinky, jedlá. Pomedzi to súložia v sterilne vyčistených bytoch bez zariadenia - drobných dekoračných prvkov. Ako v IKEI alebo nejakom luxusnejšom obchode s nábytkom. Ešteže je v parku tá lavička. Viacero kórejských filmov obsahuje veľmi presne dávkovanú zmes vnútorných pocitov, prežívaní hrdinov v pozadí s tušenou metafyzickou líniou, kde šum vetra v korunách stromov akoby prenášal správy z iných brehov, len tak je možné porozumieť ich kódu. Tento film dôsledne túto jemnú mystiku a ponor do pocitových poryvov vynecháva a nahradzuje ju pomerne štedro dávkovanou porciou erotiky (tu si neodpustím poznámku o akomsi divom a zúrivom kórejskom sexe, kde je dôležité sa najmä vytriasť), spomenutou konzumnou linkou, okorenenou provokačnými naschválmi, ukazujúcimi ubližujúce podoby lásky: znásilnenie a telefonát snúbencovi počas lízania milencom. V jednej scéne hlavná hrdinka povie na kuchyňu v milencovom byte, pôsobiacu ako v sterilizačnom stredisku, že: "Máš dobrý vkus." Nuž, čo na to povedať? Mám, a preto viac ako dve hviezdy filmu jednoducho dať nemôžem. ()

Pethushka

U korejských filmů sice nejsem zvyklá na tolik otevřenosti, ale to mi vůbec nevadilo. Bohužel tu je ale cítit hodně komerčních prvků. A to je obrovská škoda, protože to místy hraničí s americkým klišé. S hereckým obsazením, atmosférou a většinou scén jsem však nad míru spokojená. Bylo tu dokonce pár dialogů, které mě vyloženě nadchly. Jediné s čím se nemůžu smířit, je odfláknutý konec. Jinak vztah byl vykreslen hezky a dost uvěřitelně. Měli jste mi dát lepší konec, já bych vám dala pátou *. ()

numi

Nádherně skutečný příběh dvou lidí, kteří se "náhodou" potkali ve výtahu. Spíše než náhoda to však byl osud. Neuvěřitelně citlivé vyprávění plné krutých a rozporuplných citových výlevů a vnitřního boje ženy, která ač nehledá, tak najde muže svých snů. I když ono to všechno možná bude jinak, ale odpověď není tak jednoduchá a jednoznačná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Možná to není příběh jako ze škatulky, není oku a srdci zcela líbivý na pohled, ale takhle nějak to prostě v životě chodí. Růžové brýle zůstaly zakopnuté někde pod postelí a je tomu jen dobře. Hyeon-a Seong je nádherná jako anděl a krutá jako sám ďáběl. Ale pravda už krutá někdy bývá. Sexuální scény jsou drsně odvážné a spalující, a přitom nevulgární a romantické zároveň. Nevidím na tomhle snímku sebemenší chybičku. [březen 2006] ()