V předválečné a poválečné Anglii se odehrává křehký příběh holčičky, která žije v bigotní maloměstské rodině, jejíž zdánlivě poklidný a vyrovnaný život zcela rozvrátí příchod mladé atraktivní služky. (Hans.)

kinderman

Děj filmu, který kdysi uvedla ČT2 pod názvem Bůh na útesech, se odehrává mezi dvěma světovými válkami v Anglii. Hrdinkou je devítiletá Margaret Marshová, které služka Lydie pomáhá uniknout z dusivého rodinného prostředí, jemuž vládne náboženský fanatismus otce. Za všemi plamennými kázáními o hříchu se však skrývá obyčejné pokrytectví, takže je jen otázkou času, kdy Marsh po Lydii vyjede. Následující události navždy změní životy všech zúčastněných. Film vyniká zejména hereckými výkony a byl první větší příležitostí pro M.Driverovou (Lydie). A protože jsem měl tu čest s podobnými pámbíčkáři, kteří jsou v touze po dokonalosti schopni druhého téměř zabít, protože se mi líbí, jak se Margaret ohání biblickými veršíky a protože mám slabost pro sympatickou Minnii "Krev a mlíko" Driverovou, nadhodnocuju na 4. ()