Strasti a radosti policejního eléva strážmistra Zahrádky podle povídek Josefa Burgra, který v nich vzpomíná na své vlastní služební zážitky v prvních poválečných letech, tentokrát pro televizi zpracoval scenárista Karel Čabrádek a režisér Václav Křístek. Strážmistr Zahrádka v podání Petra Rajcherta bude řešit tři případy. Ztrátu dvacetikoruny v povídce "Zločin v obecné škole", mnohem složitější krádež v povídce "Renata", zneškodnění miny a odhalení agenta v "Lži a miny". Ale vedle policejních povinností bude také řešit slibně se rozvíjející známost s pohlednou paní učitelkou Jarmilkou v podání Barbory Srncové. (oficiální text distributora)

Angerr

V těchto filmařsky i scénáristicky jednoduchých příbězích mě potěšili pouze tradičně skvělý Pavel Nový a hezká slečna učitelka. 5/10 ()

igi B.

Ano, toto je typický produkt té naší české televize >veřejné služby< v druhé půli prvního desetiletí dvacátého prvního století. Otravně deklamující a toporně (u)hrávající herci v blbé inscenaci jakýchsi povídek (asi?) bývalého policajta. Oni už si z nás soudruzi z ČT ani nedělají prdel. Toto je opravdu dnes už standard. ()

rakovnik

Naivní a jednoduché, ale roztomilé a příjmné detektivní příběhy. Herci byly vybráni docela typově dobře, i když Petr Rajchert působí až příliš neherecky. Oceňuji natáčení v hezkých exteriérech. ()

cross

Taková horší epizoda Četnických humoresek.... Ale k příjemnému odpočinutí to pořád ještě stačí.... ()

Ironfood

Takový dosti tragický předchůdce Četnických humoresek. Ty sice taky nejsou žádný zázrak, ale po shlédnutí strážmistra Zahrádky (proč do jeho role aspoň neobsadili nějakého opravdového herce?) jsem jim hned jednu hvězdičku přidal... ()

Paity

Neuvěřitelné, co energie se věnuje v ČT tupým projektům, jako jsou Policejní pohádky.... naopak věci, které by si zasloužili více pokračování naše milá "česká" zazdí už po pěti dílech. ()

mh.mail

30% - Nějak jsem nepochopil, o čem tenhle film byl. Horlivý strážmistr, který na co šáhne, to zkazí, a jehož jedinou předností je, že se do něj bůhví proč zakoukala pohledná paní učitelka. Divím se, že už ho dávno od policie nevyhodili. Achjo, zase jeden zbytečný film. ()

ChickenPate odpad!

Mělo by se jednat o seriál z úplně stejného prostředí a období jako první díly Majora Zemana - opovážíte se zamyslet nad srovnáním? Já raději ne. Kostýmy jsou jakýsi mix mezi 20. léty a rokem 1990, kulisy na tom nejsou líp, namaskované rozseklé čelo vypadá spíš jak kdyby do obličeje vystříkl kečup. No nebudu komentář protahovat, jedno slovo stačí. Odporné. ()

Sa.sa

Roztomilé, naivní a vlastně zábavné... Na zkouknutí když nic jiného není stačí, ale to je tak vše ()