Už rozsvítili lustry...

(TV film)
všechny plakáty

"Nejdůležitější je odevzdanost a dobrá vůle, též trpělivost... Neumíš-li se taktu dopočítat, tedy jej odhadni... Neumíš-li taktu odhadnout, svěř se dámě, ona tě povede..." radil Guth-Jarkovský těm, kteří se v blažených předtuchách svěřili rukám tanečních mistrů, aby se rychleji stali dospělými a mohli absolvovat plesy, taneční věnečky a jiné příležitosti společenského rázu. Režisér Vladimír Morávek konfrontuje skutečnost konce devadesátých let s tradiční představou rodičů a tom, proč zaplatili poměrně velký peníz za taneční kurzy. A Guth-Jarkovský míní, že "důmyslné vzájemné seznamování mladých lidí je komplikované, zdar není jistý, jednání nesmí působit křečovitě..." Báseň Jiřího Ortena Už rozsvítili lustry zhudebnil a zpívá Jiří Vondrák... (oficiální text distributora)

Machrovic

"SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY" : (o šatech) Mami něco tak zrůdnýho jsem ještě neviděla. // Když chce, tak se to naučí (jak říkáme) i židle. // Fakt hrůza Vyhněte se tomuto filmu/dokumentu (?) jako je radno se vyhnout samotným tanečním. ()