3 jehly

Tři jehly

(festivalový název)

Kanada, 2005, 123 min

• Bones!

Tak tohle bylo asi největší zklamání celého "filmového bloku" 23 filmů, které jsem na 41.MFF KV viděl, navíc zvoleno jako poslední film, takže zakončení se moc nepovedlo... První ze tří povídek o placených odběrech krve v chudé čínské vesnici ještě nebyla tak špatná a zasloužila se, že hodnocení není ještě nižší. Druhá povídka mi dojem v průběhu filmu hodně zkazila, kdy určité nelogičnosti jsem prostě překousnout nedokázal(Jestli se doopravdy takhle "snadno" dá vyinkasovat 1,55 milinou dolarů z 2 milonové pojistky, tak si opravdu nejsem jistý, kolik pojišťoven by nezkrachovalo) a nakonec třetí a naprosto nejhorší povídka, film v mých očích srazila ještě níž a samotný proslov na závěr, to byl poslední hřebíček do rakve! Slabší 2*(9.7.2006)

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (3 Needles (Director´s Cut) / 3 NEEDLES (Director´s Cut) / Tři jehly) - 8. 7. 2006 - Director´s Cut - kino Thermal - Kongresový sál - Karlovy vary - 50%(22.1.2009)

• Mr.Pumpkin

To byl vážně děs! Poslední film, který jsem viděl na 41. MFF v Karlových Varech. Bohužel. První příběh ještě ušel a ohodnotil bych ho tak 50%. Druhý byl výrazně slabší, 30%. A ten třetí?! Tak to byla vážně síla! 10%. To je v průměru 30%. Pro jednu hvězdičku jsem se rozhodl kvůli neuvěřitelně stupidnímu proslovu v závěru třetí povídky. Opravdu jsem nevěděl, jestli se mám smát a nebo brečet. Hrůza!(22.9.2006)

Od filmu jsem toho příliš neočekával, a také se mi potvrdilo, že kdybych nějaká očekávání měl, tak bych byl z filmu značně zklamaný. Tři povídky, které mají společné snad jen to, že se točí kolem viru HIV, jsou různých kvalit. První povídka, odehrávající se kdesi v čínské vesnici, je velmi povedená a dost kvalitní, ani na okamžik jsem se u ní nenudil a naprosto u mě zafungovala, pokud by všechny povídky byly takhle kvalitní, neměl bych s filmem jediný problém. Druhá povídka o mladém pornoherci nakaženým virem HIV ještě relativně ušla, ovšem tohle je přesně ten okamžik celého filmu, kde to začalo skřípat, tahle povídka mi přišla totiž hodně překombinovaná a na můj vkus jsem u ní musel až příliš přemýšlet, z toho důvodu ji hodnotím jako o stupínek horší než první povídku. Ovšem závěrečná povídka odehrávající se kdesi v Africe, to už byl smutek a nuda v celé své velikosti. Neatraktivní příběh, u kterého jsem se téměř celou dobu docela nudil, bohužel zkalil můj dobrý pocit ze zajímavého filmu, a stává se tak největším zklamáním. Ovšem pokud to nějak zprůměruju, tak mi vychází, že tenhle film je vlastně docela průměrnou záležitostí, která na začátku oslní, aby na konci člověk byl zklamaný. A je to škoda, protože zde byl docela velký potenciál, takhle jen konstatuji, že tomuto průměrnému filmu uděluji tři průměrné hvězdy.(20.9.2010)

První za 4*, druhá za 3* a poslední za 2*(9.7.2006)