Zloději a vyděrači

High Heels and Low Lifes

Zlodeji a vydieračky

Akční / Drama / Komedie

Velká Británie / USA, 2001, 82 min

Přijatelný průměr. Film o ženách, který je paradoxně určen spíše pro mužské publikum. Vydírání v ženském podání, které je součástí náhodného plánu jak přijít k prachům, ale vydírat zločince nebyl ten nejlepší nápad. Možná bylo zaděláno i na víc, ale je třeba se spokojit s tím, co nám Britové namíchali. Je to film, na který asi pravděpodobně zapomenete pár hodin po skončení a druhý den si nevybavíte jedinou scénu, ale dát tomu šanci není volbou vedle. Pravda, britskou produkci moc nevyhledávám. 60%(13.3.2012)

Průměrná komedie s krimi zápletkou o dvou ne moc chytrých čůzách, které zatápějí bandě ne moc chytrých šmejdů. Na tématu >nechytrosti< hrdinů na obou stranách lze postavit různé konstrukce, tahle je však příliš vratká. Vlastně je to i docela hloupý film, naštěstí však alespoň - pokud nepotřebujete nějaké smysluplné chování postav a logiku děje - poměrně zábavný. A pokud se tedy hlavní hrdinky spíše nepitvoří, než by hrály. M.D. je se svými ksichtíky občas až otravná, typický příklad toho, jak se herci snaží marně >dohrát< to, co chybí ve scénáři. Dlužno ovšem přiznat, že některé scény (například závěrečná přestřelka) jsou až bizarně zábavné a napravují tak ona až příliš častá hluchá místa v ději. Nakonec pak nikdo neumře, vše pro holky dobře skončí a divák si oddechne - že už to má za sebou... :-\ A to je na dobrou komedii docela málo. Dramatu pak zde nehledejte ani zblo. Dvě a půl hvězdičky za film, s vypětím všech duševních sil zaokrouhleno nahoru, snad jen proto, že ta bruneta je tentokráte opravdu blbější než blondýna... :o)(8.2.2007)

Svým způsobem pohodová krimoška, která je svým příběhem víc temně pohádková, než akčně komdeiální, protože je to celé strašně velký nesmyslný úlet. Ovšem nedívalo se na to špatně i díky sehranosti hlavní žesnké dvojičky, kterým to spolu dobře fungovalo. Zvláštní že ta mužská část mi přišla ale dost špatná. Navíc ten anglický vzhled mi taky ne vždy sedí a tady mi Anglie opět nebyla moc po chuti. Hodně podivný je závěr s příjezdem policejních vyšetřovatelů a vším tím okolo i to absolutní finále. Je to celé takové jakoby zločin naruby. A co se humoru týká, myslím, že jsem se mál tam kde jiní mlčeli a tam kde se jiní smějí, já mlčím, protože mi to přišlo trapné a těchto scén v tom býlo poážlivě více. Vrcholem je asi reakce pasáčka hlav pod železničním viaduktem.(30.5.2017)

Je to obyčajná zbytočnosť a hovadina s jednoduchým no trocha originálnym námetom, ktorá na moje prekvapenie celkom funguje. Nie je to komédia, na ktorej sa stále smejem no svojim dejom nenudí a herci aj keď nie sú známi, zahrali na daný typ komédie štandardne. Na jedno pozretie je to fain, aj keď sa to mnohím bude zdať ako dementnosť, no ja som sa chvíľami celkom dobre bavil. 55%(1.7.2008)

Tak se zase jednou povedlo slušně nadabovat zahraniční filmík... Už jen to si zaslouží hvězdičku. Zloději a Vyděrači jsou průměrnou komedií (i na Hollywood). Příjemná Minnie Driver film zvedá z hlubin podprůměru do tůňky s názvem průměr. Na hladinu film přes všechnu snahu režiséra a ostatních herců nedoplaval. Pod vodou jej drží tíha scénáře, hudby a Mary McCormacková. Bohužel.(10.1.2006)