Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rafael je svůdník a sukničkář. Vede oddělení dámských oděvů v jednom obchodním domě a soupeří se svým rivalem na patře Donem Antoniem. Tržba v následujícím období má rozhodnout o vedoucím celého patra. Rafael prohraje. Začíná ponižování a neustálé hádky. Při jedné Don Antonio nešťastnou náhodou zemře, čímž se Rafaelovi naskytne šance k dokonalému zločinu, kdyby to vše nemělo nečekaného svědka, který dokáže dosud sebejistému sexistovi udělat peklo na zemi. Film je zběsilou směsí několika žánrů. Podle režiséra zkomolené slovo ferpektní odkazuje na jedné straně k Hitchcockovi a na druhé k postavě Obelixe ze známého komiksu, který v opilosti místo perfektně říká ferpektně. (Febiofest)

(více)

Recenze (14)

Javert 

všechny recenze uživatele

Po Day of the Beast mé druhé setkání s de la Iglesiou a i tentokrát velmi zábavné a příjemné. Režisérova osobitá práce s bizarnostmi všeho druhu je i tady přítomná na každém kroku a ujetost je na několika místech vygradována až neskutečně (večeře u Lourdiných rodičů). Asi bych měl na de la Iglesiovy filmy pořádně zaostřit! ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Do poloviny zábavná černá komedie, která neurazí a fajn pobaví, Po té polovině to malinko sklouzává do příliš velké ujetosti, ale je sobota a horko, tak proč ne a pánové, buďte rádi, že nemáte doma Laudres, protože jestli ano, tak vás upřímně lituji. Není nad kravatičky a pohodičku, šášuly si mohli už odpustit, takže ve výsledku je to "ferpecto" ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Pro Iglesiu mám trochu slabost, navíc třema hvězdama srážím hodnocení o procentní bod, tak dávám slabý čtyři. Jedná se o krimi love story z obchoďáku, kdy krasavica tipu španělské Simony Babčákové uvidí, jak místní džigolo, po kterým tajně touží, nešťastnou náhodou zabije svého šéfa, což jí vloží do ruky silnou páku na získání svého milovaného. Vytoužený sen z jedné strany a noční můra z druhé může začít. 70% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Poněkud černější komedie, kde nechybí pověšení na hák, ramínko v krku ani rozčtvrcení. Při sledování vytanou občas rozličné snímky, jako jsou např. Americký vlkodlak v Londýně či Strašidla ze Spessartu, páč tady také radí mrtvola, navíc zelená, o sekáčku v hlavě nemluvě. A jistě, kdo by si nevzpomněl na Jo nebo památnou větu: „Ukradli mi mého oběšence!" Lourdes je žena, kterou Rafaelovi poslalo samotné peklo! Z gigola a elegána se stane ušlápnutý vyděšený chudák, který v sobě dusí chuť na pomstu. Zbavit se Lourdes ovšem není jen tak, proto, než dojde na vyřešení otázky - kdo s koho, užije si divák ještě řadu eskapád nejen na ruském kole či ve výtahu, ale i v momentě, kdy město zaplaví klauni,,, ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Álex je pre Mňa originálna Espa značka , ktorá má pečať nekomerčného umu sarkasticky a nekompromisne filmársky podať čokoľvek, čo sa vymyká klasickej španielskej produkcie. Mám ale pocit, že sa "točí" dokola a mohol by pritvrdiť. Vlohy na to určite má. Xcelo by to len aspoń raz opustiť tú humornú stránku a verím, že vymodeluje HQ snímok , ktorý poteśí aj fanúśikov " iného " žánru, medzi ktorých sa hlásim. Crazy Mu ide ale dokonale a ferpecto je toho ďalším dôkazom. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama