Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Věra a Tim jsou úspěšní mladí lidé, kteří žijí v současné Moskvě. Jejich životy jsou naplněny nejen láskou, ale i „symboly“ moderního života v kapitalismu – přebytkem, stresem, konzumem a úzkostí. Vše se změní jednoho večera, kdy Tim nechtěně zraní Uloomjiho, mladého dělníka z Kalmycka. Uloomji je nespoutaný a velmi vyzývavý, je jiný než Timiho současná partnerka. Mezi muži záhy propukne vášnivý vztah. Věra jen s neochotou vstoupí do tohoto bizarního milostného trojúhelníku a snaží se pochopit změněné chování a touhy svého partnera. Tebe miluji je jeden z mála ruských filmů, který významněji tematizuje homosexualitu. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Myshkin 

všechny recenze uživatele

Co tomuto filmu nejvíc sráží body je fakt, že některé okolnosti děje a scény jsou trochu nedomyšlené, nedotažené a opravdu místy přitažené za vlasy. Netuším ani, proč dali čeští distributoři filmu název "Miluji JEN tebe", který je vlastně v rozporu s celou myšlenkou filmu a ani žádná z postav takovou větu nevyslovila... Na druhou stranu lze filmu přičíst k dobru jeho sympatickou otevřenost a přirozenost, s jakými zobrazuje pro ruskou úzkoprsou společnost stále ještě šokující téma bisexuality a homosexuality a kterými boří zažité stereotypy a tabu. Hlavní trojice představující Timofeje, Věru a Ulúmdžiho podává velmi dobré, uvěřitelné a civilní herecké výkony, díky kterým není těžké uvěřit upřímnosti i zdánlivě nepravděpodobného partnerského vztahu lidí, kteří pocházejí z naprosto odlišného sociálního a kulturního prostředí a nemají vlastně nic společného. Podle mého názoru film funguje docela dobře jako drama i jako komedie. Zajímavé bylo také použití ojratské kalmyčtiny v některých dialozích, takový jazyk v žádném jiném filmu neuslyšíte. :-) ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Trochu náročný, občas se u toho musí přemejšlet, jak to autor myslel. Ale jinak dobrej film o tom, že muž může milovat muže i ženu. K závěru to sice vypadá poněkud smutně, ale když to dokoukáte úplně do konce, zjistíte, že konec je na celým filmu to nejlepší. Není přece nad to, když jsou lidi šťastní... ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

-3* hodně zvláštní film o milostném trojuhelníku, který mě překvapil docela zajímavým stylem i poetickým naladěním. Rozhodně od ruského filmu jsem podobné extravagantní zpracování, kameru i střih nečekal. Na druhou stranu obsahově je hodně nevyrovnaný a sám neví na kterou stranu se přiklonit a co chce vlastně říct. Přesto bylo zajímavé ho vidět a mezi třihvězdičkové filmy ho díky jeho kontroverzi ještě zařadím . [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Výborný film, který má tragický konec. Skvělý vizuál, překrásní lidé (hlavní postavy myslím), dobré tragikomické gagy (hlavně reklamy na lásku, štěstí, svobodu apod) fajn hudba, skvěle to funguje a vtahuje mě to do děje. Díky tomu rozumím i tomu, co bych jen jako pouhý pozorovatel asi tak úplně nchápala. Nahlídnout do současného Ruska se mi věru často nepodaří a tak si toho celkem cením. SPOILERY: Příběh vůbec není tuctový, jistě, takové situace se stávají, tihle tři šťastní i nešťastní milenci nejsou první pod sluncem, ale situace jsou originálně zvolený a zpodobněný, místy až překvapivě (Uloomyho strýčkova návštěva třeba), jiné vbzouzejí vztek (únos rodičů) a tak dále..prostě dobrý film. Až ten konec - těsně před koncem jsem byla přerušena a když jsem to pak dokoukala, litovala jsem toho. Měla jsem skončit u toho, jak Tim čte Ulův dopis. Za tu úplně poslední scénu bych tvůrce nejraději poslala do gulagu. Přesto si to ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

noctambule 

všechny recenze uživatele

Absurdní film, který ještě dovršují reklamní vsuvky typu "Co je to láska? Láska to je Cola. Co je to štěstí? Štěstí to je Cola." atd. Vizuální stránka se mi moc líbila, některé scény jsou opravdu nádherné. Po obsahové stránce to není nic převratného. Je to podivný příběh, který chce vyvolávat skandál, kterého nedosahuje, protože takovýto milostný trojúhelník není novinka. I když pravda, homosexualita v Rusku je stále ignorována (v lepším případě). Postavy mohly být lépe vykresleny. Začátek je nadějný, konec je celkem zřejmý a to filmu ubírá kladné body. Pod žánr komedie bych to nezařadila, člověk se občas pousměje, ale to je tak asi vše. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama