-3* hodně zvláštní film o milostném trojuhelníku, který mě překvapil docela zajímavým stylem i poetickým naladěním. Rozhodně od ruského filmu jsem podobné extravagantní zpracování, kameru i střih nečekal. Na druhou stranu obsahově je hodně nevyrovnaný a sám neví na kterou stranu se přiklonit a co chce vlastně říct. Přesto bylo zajímavé ho vidět a mezi třihvězdičkové filmy ho díky jeho kontroverzi ještě zařadím . [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.10.2016)

Výborný film, který má tragický konec. Skvělý vizuál, překrásní lidé (hlavní postavy myslím), dobré tragikomické gagy (hlavně reklamy na lásku, štěstí, svobodu apod) fajn hudba, skvěle to funguje a vtahuje mě to do děje. Díky tomu rozumím i tomu, co bych jen jako pouhý pozorovatel asi tak úplně nchápala. Nahlídnout do současného Ruska se mi věru často nepodaří a tak si toho celkem cením. SPOILERY: Příběh vůbec není tuctový, jistě, takové situace se stávají, tihle tři šťastní i nešťastní milenci nejsou první pod sluncem, ale situace jsou originálně zvolený a zpodobněný, místy až překvapivě (Uloomyho strýčkova návštěva třeba), jiné vbzouzejí vztek (únos rodičů) a tak dále..prostě dobrý film. Až ten konec - těsně před koncem jsem byla přerušena a když jsem to pak dokoukala, litovala jsem toho. Měla jsem skončit u toho, jak Tim čte Ulův dopis. Za tu úplně poslední scénu bych tvůrce nejraději poslala do gulagu. Přesto si to ty čtyři hvězdy zaslouží.(5.1.2014)

• juro

já miluji tebe - ty miluješ jeho - ty miluješ mě - já moc nemusím jeho - nakonec se všichni milujeme - na ruské poměry odvážný počin vzhledem k tomu jaká tam panuje situace s homosexuální tématikou - jen nechápu jak se celkem fešák zamiluje do škaredého mongola pracujícího v ZOO a následně ho akceptuje i jeho nádherná přítelkyně - jinak jedna hvězda jen za krásnou herečku v hlavní úlohe(12.7.2017)

Já vám nevim... (Velmi zvláštní, místy až moc teplý, místy strašně nesympatický, místy nechtěně vtipný) - (místy chtěně vtipný, místy hodně sympaticky naivní) = je to opravdu velmi zvláštní film, který zahřeje na srdci ale 4% spoluobčanů nejen tam.... je to prostě..... zvláštní.... takže 3* protože na pět se mi to strašně nelíbilo a na jednu mě to strašně zaujalo...(8.10.2009)

Co tomuto filmu nejvíc sráží body je fakt, že některé okolnosti děje a scény jsou trochu nedomyšlené, nedotažené a opravdu místy přitažené za vlasy. Netuším ani, proč dali čeští distributoři filmu název "Miluji JEN tebe", který je vlastně v rozporu s celou myšlenkou filmu a ani žádná z postav takovou větu nevyslovila... Na druhou stranu lze filmu přičíst k dobru jeho sympatickou otevřenost a přirozenost, s jakými zobrazuje pro ruskou úzkoprsou společnost stále ještě šokující téma bisexuality a homosexuality a kterými boří zažité stereotypy a tabu. Hlavní trojice představující Timofeje, Věru a Ulúmdžiho podává velmi dobré, uvěřitelné a civilní herecké výkony, díky kterým není těžké uvěřit upřímnosti i zdánlivě nepravděpodobného partnerského vztahu lidí, kteří pocházejí z naprosto odlišného sociálního a kulturního prostředí a nemají vlastně nic společného. Podle mého názoru film funguje docela dobře jako drama i jako komedie. Zajímavé bylo také použití ojratské kalmyčtiny v některých dialozích, takový jazyk v žádném jiném filmu neuslyšíte. :-)(29.12.2011)