poster

Místo pro lásku

 • italský

  Amanti

 • anglický

  A Place for Lovers

Drama / Romantický

Itálie / Francie, 1968, 88 min

Předloha:

Brunello Rondi (kniha)
(další profese)
 • Amarcord_1
  *****

  85% - Amanti je především fascinujícím hereckým dvojkoncertem Dunawayové a Mastroianniho. Jejich přesvědčivost je zkrátka dokonalá. Dějově se jedná o smutnou, ale zároveň romantickou záležitost. Hlavní téma jak lze strávit čekání na nevyhnutelné je velmi citlivě prokládáno nádherami přírody a nostalgická hudba nás udržuje po celý film ve zvláštním pohodlném napětí. Pokud bych měl něco vytknout, tak snad jen to, že otevřený konec filmu mi přišel trochu alibistický. Nicméně, pointa v autě žádnému divákovi neujde, a i já se s ní nakonec spokojil. Místo pro lásku je nádherný, svižný a lehce srozumitelný film, který potvrzuje vysokou úroveň svých tvůrců. Carpe Diem, dokud žijem ;o)(5.12.2006)

 • raroh
  *****

  Mainstreamový námět, jemuž dali hodně Antonioni a Fellini (prvý v zobrazení prázdnoty buržoazního světa, druhý v nepoťouchlé ironii) ve zpracování (své neorealistické období Sika už dávno opustil) a tím jejich poetiku přiblížili tvůrci méně vyhraněnému publiku (a dokázali jím ovšem, jak je tato poetika nosná). Film pak kromě ústřední herecké dvojice (Mastroianni tu prostě je výborný) stojí na úchvatné práci Santisovy kamery a určitém pastišově všežerském zpracovávání modních hudebních žánrů 60. let.(13.12.2010)

 • Mulosz
  *****

  Neprávem opomíjená režisérova nádhera. Toť vše k filmu jako takovému, neboť se nesluší uváděr nic konkrétního. UPOZORNĚNÍ: Nejprve bych chtěl zdůraznít, že si vážím vydavatelství Levné knihy za to, že vydává za skvělou cenu na DVD starou klasiku, která by u nás jen tak nebyla k vidění. Nicméně upozorňuji potenciální diváky, že DVD s tímto filmem z Levných knih obsahuje na svém obalu na zadní straně nechutný spoiler, který je připraví o část zážitku. Ve vlastním zájmu obal před zhlédnutím filmu nestudujte! Nevím, nakolik je to chyba vydavatelství jako celku, to ať si vyřeší sami, ale tomu konkrétnímu člověku, který text na obal psal, by měli polámat ruce.(29.1.2007)

 • Bonniesgun
  *****

  Tenhle film vás "dostane", ať chcete nebo ne. Křehký, noblesní a naoko chladný - a právě pro tyto vlastnosti je to malý "filmový diamant". Příběh je, dalo by se říci, klasický - dva lidé, jiskra, odlehlé místo... ale to, co činí tento film jedinečným je atmosféra a dokonalé podání obou (dokonalých) protagonistů. A ano - jak řekl Mulosz, vnitřní část obalu DVD z LK si nečtěte!!! Ale kdo Levným Knihám pravidelně plení regály, už s tím má jistě zkušenost... :o)(2.5.2008)

 • Šandík
  ****

  Veliké zklamání... To už není ten Sica, který mě takřka magicky přitahuje. Přes skvělé herecké výkony a přes silný příběh je nakonec všechno tak nějak barvotiskové. Nudit jsem se přestal až v poslední třetině ;o) Jako kunsthistorik sice ocením vilu od Palladia, ale jako filmový divák už méně. Je sice pravda, že konstatování smrtelnosti i u těch nejbohatších je pozoruhodný, už mnohokrát objevený postřeh, ale bez plyšových podušek ze všech stran by film mohl mít zase jiné přednosti. Více syrovosti a méně líčidla by mu nepochybně prospělo, i když by to pak byl úplně jiný film... Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že se to celé neskončilo střemhlavým pádem do hlubin. Jak by bylo lze očekávati...(3.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace