El cuerpo del deseo (TV seriál)

Túžba tela

Telenovela / Romantický / Drama / Mysteriózní

Kolumbie / Mexiko / USA / Španělsko, 2005, 143x45 min

Další z řad "netradičních" telenovel, tentokráte o reinkarnaci a pomstě: Isabel zavraždí svého manžela, načež se jeho duše převtělí do negramotného rolníka - nyní se coby Salvador rozhodne pro odplatu. Oproti ostatním "novelám" se tato odlišuje i charakterem hlavní protagonistky: Isabel je vražedkyně, mrcha a podlá intrikánka, nicméně pociťuje výčitky za své činy, mnohdy se i trápí a to z ní dělá úžasný nečernobílý charakter... Jsem sotva u 20. dílu, ale jako kulisa při cvičení ideální :)(13.5.2019)

• Maeve.Orion

Starý senilný manžel umrie, keď ho jeho krásna žienka zabije spolu s milencom. Prevtelí sa do negramotného divocha, ktorého by nezamestnali ani ako smetiara, ale musíme nechať, že telo má ako boh. Príde do domu za svojou ženičkou a celú telenovelu ju bude preťahovať až kým sa jeho duša "nezmieri" a nenamieri si to konečne do nebíčka, pričom jeho ženuška umiera na konci seriálu. Ponita seriálu? Asi ma dobre vytočiť, keď som to musela pozerávať každý boži deň, lebo moja drahá ctená babička má 60 rokov preč a jej vkus je na zaplakanie. Pri seriáli som ronila horké slzy, párkrát mi napadla myšlienka samovraždy, potom vraždy mojej drahej babičky, myšlienka na pokazenie televízie, ale keďže má dve, bolo by to tak na dve veci, takže som rozmýšľala nad podpálením domu. Nie! Net! No! Nem! Nikdy viac. Boh s vami všetkými, kto túto srčku bude pozerať.(6.6.2015)

Omnoho prepracovanejšie ako adorované slovenské a české soap-opery, aspoň s vidinou konca a jasným dramatickým oblúkom. Smutné, že ľudia sa na telenovely nedokážu pozerať triezvo. Táto telenovela je vzhľadom na možnosti zvládnutá veľmi dobre, vypichol by som režijnú prácu, ktorej prakticky nemám čo vytknúť. (22.4.'09 ntb)(22.4.2009)

• MM_Ramone

Česko Slovenským fenoménom konca deväťdesiatých rokov minulého storočia a začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Lacná produkcia, otrasné herecké výkony, nehorázne blbé dialógy, doslova idiotské scénare. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Jednou z týcho primitívností bol aj kolumbijsko mexický sto štyridsať tri dielny seriál "Túžba tela" (El cuerpo del deseo). Odpad!(15.4.2018)

• GILLWANDER

Kvôli takýmto hovadinám som úplne prestal pozerať televíziu. Ak chcem vidieť dobrý film či seriál, nemusím si zapnuť bedňu, kde nonstop bežia sračky, stačí ak sa postavím od preležaného gauča položím umastený ovládač a vyberiem sa do najbližšieho cheap pajzlu s DVD filmami. Videl som pár časti tejto zlátaniny, sestra od toho nevedela odtrhnúť oči a vždy som jej vravel, že väčšiu pičovinu v telke snáď ešte nedávali... Nepočúvala ma... 0%(17.2.2015)

• - Mario Cimarro je známy svojou agresivitou a namyslenosťou, vďaka čomu nikdy nevychádza s hereckými kolegyňami. Tak to bolo aj v tomto prípade, keď štáb počúval od herečky Loreny Rojas neustále sťažnosti. Vďaka vzájomnej nenávisti odmietla Lorena účinkovať v pokračovaní a bola preobsadená Mariovou ženou Nataliou Streignard. Po ich rozvode to však štáb definitívne vzdal, a tak sa pokračovanie nikdy nenatočilo. (matthew.17)

• - Uvodní píseň, která nese název "El Cuerpo del Deseo", nazpívala dnes již zesnulá herečka Lorena Rojas, která si zde zahrála hlavní hrdinku Isabel. (fiLLthe3DD)

• - Rezidence,v níž se tato telenovela odehrává, byla použita i pro seriál El Fantasma de Elena (od.r.2010). (fiLLthe3DD)