Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký televizní film líčí skutečné osudy první dámy Argentiny Evity Perónové. Na počátku poznáme Evitu jako začínající herečku, pracuje pro film a rozhlas. Potom se seznámí s politikem Juanem Perónem a s pomocí Cypriana Reyese a ostatních odborových vůdců osloví argentinské obyvatele a žádá je, aby podpořili Peróna v prezidentských volbách. Záměr se podaří a Perón se stává argentinským prezidentem. Záhy si Perón vezme Evitu za ženu a jmenuje ji prezidentkou charitativní organizace na pomoc chudým, nemocným a postiženým. Evita se tak stává velice populární a milovanou ženou a je lidem prohlášena za svatou. Zdá se, že Evitina moc je bezmezná, zároveň však charismatická žena zjišťuje, že existují věci, které ani ona nemůže ovládnout. Postupně ztrácí mnohé ze svých nadšených stoupenců, rozčarovaných jejími způsoby i zneužíváním svého vlivu na Peróna. 
Faye Dunawayové se v titulní roli podařilo vytvořit fascinující portrét Evity, v roli diktátora Peróna uvidíme J. Farentina. (TV Nova)

(více)

Recenze (1)

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Svojho času som videla bohužial len prvú časť tohto dvojdielneho filmu. Bohužiaľ preto, že toto spracovanie životného príbehu Evity Perónovej na mňa pôsobí rozhodne realistickejšie a Faye Dunaway je oveľa uveriteľnejšia ako Madonna, najmä v pozícii bezohľadnej, cieľavedomej ženy. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama