Lojzička je číslo (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

Klasicky roztomilá televizní pohádka s cirkusem (mimochodem právě prostředí cirkusové rodiny mě zaujalo na téhle pohádce asi nejvíc), olysalým vodníkem, poněkud hloupočkou princeznou a přestárlým přeslazeným princem. Bonusem navíc je skvělé obsazení. Ideální kombinace na nedělní oběd, takže já jsem spokojená.(12.3.2013)

Kvůli tomu názvu jsem si myslela, že princezna bude bláznivá a ztřeštěná a ona se věnovala pouze tělocviku. Vodník v podání Miroslava Táborského vypadal jako z hororu. Já jsem holt zvyklá na jiné vodníky, třeby na ty, které vždycky hrál Josef Dvořák. Ovšem tito vodníci byli spíše roztomilí, než aby pořádně škodili lidem a podváděli, kde se jen dalo. Jinak je pohádka velmi dobře obsazená.(19.1.2012)

Princezna Lojzička se v tradičně pohádkovém příběhu snaží seč jí síly snaží popudit diváka, což se jí nedaří, protože to je mile působící holka, zato jejímu otci, který se snaží předvádět herecké umění se to daří dokonale. Nevadí mi kulisovost pohádek a to, že z toho trčí ateliér, vlastně to mám nějakým zvráceným způsobem ráda, ale ten mini provazochodecký zablácený dvorek, upachtěný král a nevyužitý druhý královský pár se odpustit nedají. No dobře, zas tam je pěkný králík a koza.(13.3.2011)

Tyhle televizní pohádky s divadelními kulisami, mám mnohem raději než celé ty výpravné Troškovo kraviny. Má to pohádkovou atmosféru, správně pošahané pohádkové postavy a dobro zvítězí nad zlem. Co vlastně chtít od pohádky víc? Navíc se mi líbila Marie Doležalová jako princezna i Miroslav Táborský jako zlý vodník, který se na konci ze zlého vodníka promění tuším na hodného instalatéra. To mě fakt baví. Celkově vlastně byly všichni ti herci příjemně zvolení do svých rolí.(21.3.2011)

• hermiona

To nám z toho Popelčina prince vyrostl docela trapnej král, co? Lojzička jako komediantka, to vůbec není plané, princezna to ale není, jasný pane. Pro koho je král všech vodníků Josef Dvořák, tomu přijde Táborský spíš jako nepovedená karikatura Shreka. I kdyby Bonifác nekonvertoval na instalatéra, tohle je opravdu konec vodníků v Čechách.(3.3.2013)

• - Natáčení probíhalo také na hradě Kokořín. (M.B)