W.I.T.C.H. (TV seriál)

• Francie

W.I.T.C.H.

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2004, 52x30 min

Už od mala jsem si kupovala Witch komiks, ten bohužel klesal postupně na kvalitě. Seriál byl naštěstí velmi dobrý, od začátku, až do konce. Postavička Blunka, byla naprosto dokonalá. Na čarodějkách Witch jsem podstatě vyrostla, proto má tento seriál ke mně zvláštní pouto :). Kde jsou ty časy, kdy jsem si přála být Cornelii, strážkyní země :).(7.4.2013)

Když mi bylo 8, 9 let, seriál jsem sledovala na Jetixu. Měla jsem ho strašně ráda, na chvíli mi dal možnost uniknout pryč z mojeho světa a opravdu přemýšlet, jestli se povede porazit hlavního záporáka. Vždycky jsem toužila mít aspoň jednu ze sil, kterou čarodějky ovládaly. Anebo jsem vymýšlela, jaká ze sil týmu chybí, a kterou bych mohla obstarat já. Mnohokrát se mi taky zdávalo, že jsem jedna z čarodějek...Vždycky jsem milovala Cornelii, protože měla stejně dlouhé a blonďaté vlasy jako já. Ve snech jsem měla její oblek čarodějky a byla jsem tím posedlá. Postupně jsem začala odebírat i časopis (ano u mě to bylo naopak, první seriál, potom časopis). Vždycky v něm byla nějaká cetka, která se mi líbila. Později přišly nové série, nové příběhy, zamotanější zápletky a já seriál neustále hltala, nicméně jsem pak už začala dospívat, seriál mě přestal bavit a navíc ho na Jetixu už skoro přestali vysílat. Tak jako spoustu jiných skvělých seriálů na můj tehdejší věk... Teď když se na to dívám znovu z jiného úhlu, chápu, že to ani nebylo tak zajímavé, znovu okoukané téma několika holek, co jsou nějakým způsobem odlišné. Pochopila jsem i to, že byl seriál stvořen převážně z komerčních důvodů. ....ale i přesto si znovu říkám, že když jsem byla malá, seriál splnil svůj účel a dokázal mě zaujmout (jako jeden z mála seriálů té doby...). Měla jsem ho ráda se vším všudy. Proto musím dát víc než pouhé 2*, které by si z jiného pohledu dnes nejspíš ode mě zasloužil. :)(1.8.2013)

Jo tak komiks jsem četla od deseti let a tahle pětice čarodějek znamenala pro mě to samé jako hrdinové Star Wars. Z časopisu jsem mnohokrát obkreslovala hlavní hrdinky a díky tomu je až do teď můj nejoblíbenější styl kresby komiks. Když jsem se dozvěděla o chystaném kresleném seriálu, tak jsem byla nadšená, ale měla jsem tu smůlu, že ke mě dorazil až trochu později. Kdyby mi bylo deset, tak bych dala lepší hodnocení. Ale seriál má chyby, které mi vadí. Nejhorší je, že většina věcí v seriálu je jiná než v komiksu. Například věk čarodějek byl snížen ze 13 a14 na 12 a13. Nebo že Elyon Portraitová se jmenuje Elyon Brownová (proč?). Taky musím zmínit druhou řadu, která už na souvislosti s komiksem totálně dlabe. Třeba ty srdce různých planet nebo to, že Nerissa je Calebova máma! A nejvíc mě dostalo, že Lillian, sestra Cornelie, je Srdce Země. Jinak ale dávám tři hvězdy za snahu.(24.8.2008)

No, tak tady jem byl hodně na vážkách. Ono totiž Gudaulin má pravdu že "Jde o tu nejtvrdší komerci, přímo o ztělesnění průmyslu masové kultury - naprosto se nejedná o nevinnou zábavu určenou dětem - jde o obdobu kýčovitých dospěláckých telenovel a akčních seriálů upravenou pro příslušnou věkovou kategorii, barevnou a náležitě zdynamizovanou", ale má jí i Ethos: "Proste sa na to dobre pozera." Za sebe říkám: mladší sestře to radši nepouštějte, ale jinak se můžete sami v celku dobře bavit.(18.7.2008)

Reálně bych dala dvě hvězdy, ale když nad tím chvíli popřemýšlím, tak to byl seriál mého dětství. Vstávání o půl páté ráno, abych se mohla podívat na mé oblíbené hrdinky? Není problém. Děj jednoduchý, asi jako většina dětských seriálů. Dobrodružství, láska a komedie. Teď raději doporučím komiksy, které vás zahltí krásnými kresbami a dobrodružným dějem.(15.6.2018)

• - Ve druhém díle první série strážkyně zničí ruku kamenné příšery tak, že zavřou portál a ulomená ruka tak zůstane na druhé straně sítě. V epizodě 23, když probíhá bitva na pláních Meridianu, však kamenná příšera ruku má a v prvním díle druhé série, když Nerissa sjednocuje rytíře pomsty, ji kamenná příšera zase nemá a Nerissa mu teprve tady daruje novou.

• - Zatiaľ čo v seriáli mohli lietať všetky čarodejnice, v komikse mala túto schopnosť iba Hay Lin, a to vďaka sile vetra, ktorú ovláda. (metal.storm)

• - Ačkoliv to v seriálu není řečeno, tak zkratka jmen původních strážkyň zní "C.H.Y.K.N" - Cassidy, Halinor, Yan Lin, Kadma a Nerissa. (fiLLthe3DD)