poster

Biznis

 • Velká Británie

  The Business

 • Slovensko

  Biznis

Thriller / Drama

Velká Británie, 2005, 97 min

Režie:

Nick Love

Scénář:

Nick Love

Hudba:

Ivor Guest

Střih:

Stuart Gazzard

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ****

  80-ky, disco, košile, teplákovky, kabrieloty, zbraně, drogy, ženy, Vice City a pořádný Biznis k tomu. Já se při téhle anglické retro gangsterce docela bavil, a to i přes to, že příběh by dokázala napsat i opravdová od Matela... Asi tou rozvlátou atmosférou nebo co... The geezer was so hard even his nightmares were scared of him.(23.7.2010)

 • igi B.
  ***

  Trendy - leč rutinní gandsterka ala osumdesátá, které trošku škodí právě ta přílišná snaha být cool... Sice svižně, leč se spoustou takových těch provařených klišé natočená story o vzestupu a pádu gangsterské partičky odkudsi z jižního Londýna na jihošpanělském pobřeží, sex, drogy a peníze a jinak ničím objevný nebo zajímavý film. Neříkám, že se mi nelíbil. Ale za víc jak tři hvězdičky tenhle business nestojí...(22.7.2006)

 • Cedr
  ***

  Britská variace na kultovní Scarface zasazaná do prostředí Španělska. Vcelku zábavné, ale poněkud laciné. Chybí osobnost, která by film lépe táhla a trochu poutavější scénář. Koukat se na to ale dá dobře a pokud jste fanoušky podobných gangsterek, tak se vyplatí dát tomuhle snímku šanci. Atmosféra 80. let se povedla zejména díky stylovému oblečení :) Hudba samozřejmě také skvělá, ale možná je jí až příliš. Lepší tři hvězdičky.(29.12.2008)

 • Lukoboss
  ***

  To byl tak divnej a rozporuplnej retro film, že vlastně ani pořádně nevím, co si o tom myslet. Mohla to být hodně slušná gangsterka, ale pořád to z toho drogovýho vážnýho kabátu přecházelo do parodie, kde si divák není chvílema jistej, jestli to náhodou nekarikuje svůj vlastní žánr. V tomhle film naráží asi nejvíc a je to hlavní překážkou pro vyšší hodnocení. Herci jsou vybraní dobře, prostředí a scénář taky nijak zásadně nekulhají, přesto nejde dát víc než průměr. Potěší i soundtrack nasáklej nostalgií. P.S.: Dobrej odkaz na konci filmu - "Frankie went to Hollywood." :)(3.12.2013)

 • BuryGol
  ****

  Nedá se nic dělat. Jamile je to gangsterka ve který se objeví britská angličtina, tak jí musim vidět. No a kór když tam hraje hlavní roli Danny Dyer. Nick Love sice už natočil lepší věci (třeba Fotbalovou fabriku) ale času u tohohle filmu strávenýho jsem rozhodně nelitoval. Sice je pro mě rozdíl mezi "Filmem za 4*" a "Filmem za 4*", nicméně současný hodnocení je holt nějak daný. Prostě se nedržte dál od Drog, zločinu a děvek!(3.2.2009)