poster

Biznis

 • Velká Británie

  The Business

 • Slovensko

  Biznis

Thriller / Drama

Velká Británie, 2005, 97 min

Režie:

Nick Love

Scénář:

Nick Love

Hudba:

Ivor Guest

Střih:

Stuart Gazzard

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  ****

  Povedená britská retro gangsterka odehrávající se v 80-tých letech v prosluněném Španělsku. Vzestup a pád (vyloženě do hoven) mladého gangstera v podání oblíbence Dannyho Dyera, k tomu přesná výprava do nejmenšího detailu a od úvodních titulků dobře šlapající soundtrack toho nejlepšího z osmdesátých roků...Bavil jsem se.(16.6.2008)

 • Morholt
  ****

  "Sammy byl něco jako Robin Hood........akorát že bral všem a dával jenom sobě." Nick Love natočil film ne nepodobný Fotbalové fabrice, což umocňovali Dan Dyer a Tamer Hassan v hlavních rolích, ale to vůbec není na škodu. Není to sice tak natřískaný hláškama, ale ten vtip, spád a nulový morální ponaučení je tu taky, takže pokud táta řikal "Jestli nechceš dopadnout jako já, vyhejbej se zločinu, děvkám a drogám.", tak vemte krk na to, že mlel pěkný blbosti.85%(22.2.2009)

 • Ridick
  ****

  drsna britska gangsterka zo spanielskeho prostredia 80. rokov....je to dost cool a herci su typovo vynikajuco vybraty..obzvlast tamer hassan v role charlieho je neuveritelny a nechcel by som ho nikdy stretnut..akurat ten koniec je dosarpany v zmysle koniec dobry - vsetko dobre, ale je to zaujimavy kusok, kt. stoji o vasu pozornost...(5.7.2007)

 • DonBraso
  ***

  Tony Montana is back :D Ne tak to doopravdy ne,ikdyž s myslíte,že to takhle bude pokračovat i z Vice City nádechem,který doopravdy tu je od začátku na každým kroku jenom v britském pojetí.Začátek láká strašně moc,prosluněné pláže,bar a do toho narvanej v každý scéně song z 80 let,který chtěl navodit až nesmyslně každou scénu,což mi přišlo už trochu moc,protože tím vyplnenil plevel leda tak na písku a místo aby navnadil,tak spíše zařval do biznisu:)Zápletka všechno fajn,pár skvělých hlášek.Ale pořád mi tam chybělo něco víc,Danny Dyer od začátku fakt ňouma,okoukává se,ale jakmile se stane už druhou rukou,chytá se břímě,bohužel mě jeho herectví neoslovilo.Odpočinkový retro film s drogama,songama a módou v anglickým pojetí,nic víc.70%(22.4.2012)

 • Balu...
  ***

  Hraje si rozhodně navíc než ve skutečnosti je; nicméně já mu to s přivřením obou očí žeru =). Snaha se musí cenit; viděl sem v tom kus Guye Ritchieho. Došlo jehněčí je top citace. Libová oldschool muzika, štylový oblečení Fily, přitažlivá slečna Linda Henry, zbraně a hafo drog. Dá se..(5.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace