Biznis

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Andrew Cox

Hoci uznávam, že po obsahovej stránke to nie je nič extra a príbeh by sa dokonca dalo označiť za tuctový (v klasickej rovnici - rýchly vzostup a ešte rýchlejší pád), mne sa to páčilo tak či tak. Nemôžem si pomôcť, no tá štýlovosť, krásne prostredie, hity osemdesiatych rokov a tak ďalej proste mali niečo do seba. Teda minimálne dopomohli navodiť fantastickú atmosféru, ktorá má obrovský šmrnc! Na vizuálnu stránku filmu bol tentokrát kladený asi skutočne vysoký dôraz, to je vidno prakticky v každom zábere. Skvelá práca kameramana. No a keď sa to tak vezme, mne vlastne neprekážal ani ten obohraný tuctový príbeh, taká klasika v rámci gangsteriek, ktorá v žiadnom prípade neurazí (teda aspoň nie milovníkov daného žánru). Páčilo sa mi okrem iného aj to, že sa Nick Love podobne ako v jeho predošlom Football Factory dištancoval od akéhokoľvek moralizovania, z ničoho si nerobil ťažkú hlavu a zobral to s patričným humorom, tak ako sa na britskú tvorbu patrí. Inak, Danny Dyer a Tamer Hassan boli podľa mňa skvelí (osvedčili sa už viackrát), pričom ostatní sa tiež nenechali nijak zahanbiť, postavy boli jednoducho vo všetkých smeroch (a bez ohľadu na ich "živobytie" :-) nadmieru sympatické, podobne ako aj celý film. Taký príjemný retro úlet, ktorý mňa osobne vcelku potešil. 4/5(20.8.2014)

Hraje si rozhodně navíc než ve skutečnosti je; nicméně já mu to s přivřením obou očí žeru =). Snaha se musí cenit; viděl sem v tom kus Guye Ritchieho. Došlo jehněčí je top citace. Libová oldschool muzika, štylový oblečení Fily, přitažlivá slečna Linda Henry, zbraně a hafo drog. Dá se..(5.7.2006)

• grizly007

Tak tohle byla exkluzivní sračka. Gangsterky mám jako nejoblíbenější žánr ale tohle je uplná parodie. Nejvíc prachů se investovalo do soundtracku. Už na začátku když to pan "režisér" rozbalí s klasickýma hitama všech gangsterek jsem se musel smát. Tady si někdo chtěl udělat britskou verzi Scarface a přitom je to horší než Jedna ruka netleská :)))) nechápu to hodnocení tady to je už uplně mimo mísu. Herecky je to hrůza a příběh respektive vykreslení všech postav je tak okopírovaný z úspěšných filmů že je to až k neuvěření. Příšernost. Roli mafiánů by tý partě nevěřil nikdo. Působí to jak panoptikům buzerantů.(27.10.2012)

Povedený filmeček z britské produkce plný svižných scén, humorných situací, drog a žánrového klišé. Čas od času šáhnu i po takové podívané a dám si potřebný oddych od svého oblíbeného hororového žánru. Je sice pravda, že některé momenty jsou dost přistřižené za vlasy a děj je místy vláčný, ale docela jsem se u toho pobavil a to je hlavní. Navíc Danny Dyer předvedl nezvykle dobrý výkon a i s ním jsem byl spokojený. Gangsterka jak má být, můžu jen doporučit.(23.9.2012)

"Sammy byl něco jako Robin Hood........akorát že bral všem a dával jenom sobě." Nick Love natočil film ne nepodobný Fotbalové fabrice, což umocňovali Dan Dyer a Tamer Hassan v hlavních rolích, ale to vůbec není na škodu. Není to sice tak natřískaný hláškama, ale ten vtip, spád a nulový morální ponaučení je tu taky, takže pokud táta řikal "Jestli nechceš dopadnout jako já, vyhejbej se zločinu, děvkám a drogám.", tak vemte krk na to, že mlel pěkný blbosti.85%(22.2.2009)