Biznis

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Andrew Cox

80-ky, disco, košile, teplákovky, kabrieloty, zbraně, drogy, ženy, Vice City a pořádný Biznis k tomu. Já se při téhle anglické retro gangsterce docela bavil, a to i přes to, že příběh by dokázala napsat i opravdová od Matela... Asi tou rozvlátou atmosférou nebo co... The geezer was so hard even his nightmares were scared of him.(23.7.2010)

Filmov o tom že drogy sú bad a kto sa zapletie je v prdeli je hafo. Bisnis je s pohľadu príbehu priemer a bez štipky výraznejšieho nápadu ťahá za ručičku nevýraznú story vzostupu a pádu jedného anglického loosera. Čo ho ale vytrháva z radu 100x videného je šikovná ruka režiséra a ešte šikovnejšia ruka kameramana. Centrované rybie oko z cool filtrami, ružové neony a kokaínom presiaknuté Španielské pobrežie s anglickým prízvukom dávajú filmu (pre hráčov Vice City) priam nostalgický feeling a poriadne atmosférický doping, ktorý si zaslúži hviezdu navyše.(20.5.2006)

Frankie prcha jednoho leta z Londyna na jizni pobrezi Spanelska, kde dostane praci jako ridic mistniho mafiana Charlieho. Po par akcich mu rozum a vzpominka na otcovy rady rika, aby se vratil, odkud prisel. Ale touha stat se nekym a mit more penez je vetsi. Gangsterka zasazena do 80. let se skvelou hudbou, zenami a drogami ma "cool feeling" od zacatku az dokonce a diky rejzovi, kamere a britskemu humoru vse odsipa az moc rychle. Wheather u like it or not, keep watching it till the end ;-) 85%(15.3.2007)

Povedená britská retro gangsterka odehrávající se v 80-tých letech v prosluněném Španělsku. Vzestup a pád (vyloženě do hoven) mladého gangstera v podání oblíbence Dannyho Dyera, k tomu přesná výprava do nejmenšího detailu a od úvodních titulků dobře šlapající soundtrack toho nejlepšího z osmdesátých roků...Bavil jsem se.(16.6.2008)

Nedá se nic dělat. Jamile je to gangsterka ve který se objeví britská angličtina, tak jí musim vidět. No a kór když tam hraje hlavní roli Danny Dyer. Nick Love sice už natočil lepší věci (třeba Fotbalovou fabriku) ale času u tohohle filmu strávenýho jsem rozhodně nelitoval. Sice je pro mě rozdíl mezi "Filmem za 4*" a "Filmem za 4*", nicméně současný hodnocení je holt nějak daný. Prostě se nedržte dál od Drog, zločinu a děvek!(3.2.2009)