poster

Biznis

 • Velká Británie

  Business, The

 • Slovensko

  Biznis

Thriller / Drama

Velká Británie, 2005, 97 min

Režie:

Nick Love

Scénář:

Nick Love

Hudba:

Ivor Guest

Střih:

Stuart Gazzard

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Povedený filmeček z britské produkce plný svižných scén, humorných situací, drog a žánrového klišé. Čas od času šáhnu i po takové podívané a dám si potřebný oddych od svého oblíbeného hororového žánru. Je sice pravda, že některé momenty jsou dost přistřižené za vlasy a děj je místy vláčný, ale docela jsem se u toho pobavil a to je hlavní. Navíc Danny Dyer předvedl nezvykle dobrý výkon a i s ním jsem byl spokojený. Gangsterka jak má být, můžu jen doporučit.(23.9.2012)

 • Cedr
  ***

  Britská variace na kultovní Scarface zasazaná do prostředí Španělska. Vcelku zábavné, ale poněkud laciné. Chybí osobnost, která by film lépe táhla a trochu poutavější scénář. Koukat se na to ale dá dobře a pokud jste fanoušky podobných gangsterek, tak se vyplatí dát tomuhle snímku šanci. Atmosféra 80. let se povedla zejména díky stylovému oblečení :) Hudba samozřejmě také skvělá, ale možná je jí až příliš. Lepší tři hvězdičky.(29.12.2008)

 • pan Hnědý
  ***

  Business měl svou kvalitu - všechen styl pro nás chlapy (slunce, prachy, ženský - sex a zbraně). Nick Love se držel thrillerového rozměru s příchutí začátku gangsterů Sexy bestie, kteří by se schovávali pod stůl před ghettem z jižního Londýna. Herecké obsazení podobné z filmu Hooligans a pořád to funguje. Nenudil jsem se a přes všechnu Loveho snahu dávám slušné tři hvězdičky. Další zhlédnutí je zcelestné.(7.4.2012)

 • Lukoboss
  ***

  To byl tak divnej a rozporuplnej retro film, že vlastně ani pořádně nevím, co si o tom myslet. Mohla to být hodně slušná gangsterka, ale pořád to z toho drogovýho vážnýho kabátu přecházelo do parodie, kde si divák není chvílema jistej, jestli to náhodou nekarikuje svůj vlastní žánr. V tomhle film naráží asi nejvíc a je to hlavní překážkou pro vyšší hodnocení. Herci jsou vybraní dobře, prostředí a scénář taky nijak zásadně nekulhají, přesto nejde dát víc než průměr. Potěší i soundtrack nasáklej nostalgií. P.S.: Dobrej odkaz na konci filmu - "Frankie went to Hollywood." :)(3.12.2013)

 • BuryGol
  ****

  Nedá se nic dělat. Jamile je to gangsterka ve který se objeví britská angličtina, tak jí musim vidět. No a kór když tam hraje hlavní roli Danny Dyer. Nick Love sice už natočil lepší věci (třeba Fotbalovou fabriku) ale času u tohohle filmu strávenýho jsem rozhodně nelitoval. Sice je pro mě rozdíl mezi "Filmem za 4*" a "Filmem za 4*", nicméně současný hodnocení je holt nějak daný. Prostě se nedržte dál od Drog, zločinu a děvek!(3.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace