poster

Pohádka z šafránové louky (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 33 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Víla Čapulka byla sladká a svou líbezností jistě představuje nesplněný sen nejednoho trpaslíka. Jistě se najde i nejeden sameček, který by bral tu Andulu a třeba i na fyzickou práci sáhl, kdyby mu to Andulu mělo přihrát do života. Stejně tak jistě se tu najde nejeden, kdo by, jako bača a starý trpaslík Jeduna, bral ty ovce, což je fakt, který jitří mou živou představivost a dost mě děsí.(26.4.2014)

 • otík
  **

  Studiová a nic extra zábavná pohádka, ve které se v podstatě nic neděje. Dva trpaslíci poměrně dost kecají o ničem, pak jeden z nich pošle baču hledat poklad a on místo toho najde studnu. A po svatbě trpaslíka s trpaslicí ze šafránové louky je konečně očekávaný konec. Jediné, co zaujme, je tak možná odvážný výstřih Terezy Pokorné-Herzové. :-)(19.8.2017)

 • zdeny99
  **

  Tahle televizní pohádka je dalším z mnoha papundeklových pekel, které tu vznikaly v 80. létech. Především u natáčení trpasličího světu v uměle vyrobené trávě s jsem si říkal, že tady Janečkové a spol. museli hulit hodně dobrej matroš. Tohle by nebralo vážně ani nějaké ochotnické divadlo. Samotná pohádka je také nic moc, a tak z ní zaujmou jen trikově mrňaví skřítci (Petr Nárožný a Michal Nesvatba), kteří běhají kolem obrovského hrnečku na stole. [301. hodnocení, 11. komentář, 61%](18.10.2020)

 • D.Moore
  ***

  Pokud se děj točí okolo skřítků, nemá Pohádka ze šafránové louky chybičku. Hlavně tedy vousatý Petr Nárožný je (zase) opravdu parádní a jeho průpovídky je jedna radost poslouchat. Jenže ta druhá polovina pohádky s bačou a jeho vyvolenou, ta bohužel není ani zajímavá, ani vtipná. Ale pořád je to příjemné pokoukání.(29.12.2013)

 • ostravak30
  **

  Zatímco pohádku Čarodějné námluvy držel P. Nárožný prakticky celou, tady skomírající více než půlhodinový projekt nezachrání nic. Studiové pohádky moc nemusím, až na výjimky, ale to bych se opakoval, ovšem zde je studio ještě patrnější. Chybí vtip a jakákoli alespoň trochu inteligentní zápletka. S podivem se tvůrci dostali alespoň na třicet tři minut, což je při chabém ději prakticky zázrak. Jedna hvězda za P. Nárožného, který je přece jen na své úrovni vtipnosti, ale bohužel má žalostně málo prostoru pro manévrování, na rozdíl od například v úvodu zmíněné pohádky, druhá pak za krásnou Terezu Pokornou. Svých 33 minut ale můžete opravdu využít rozumněji.(3.4.2018)