Pohádka z šafránové louky (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 33 min

• Karlos80

Slabé..Za skouknutí stojí snad jen mladý Michal Nesvatba (opravdu ještě mladičký kučičí obličej) a krásná víla Čapulka v podání Terezy Pokorné..(31.8.2008)

• otík

Studiová a nic extra zábavná pohádka, ve které se v podstatě nic neděje. Dva trpaslíci poměrně dost kecají o ničem, pak jeden z nich pošle baču hledat poklad a on místo toho najde studnu. A po svatbě trpaslíka s trpaslicí ze šafránové louky je konečně očekávaný konec. Jediné, co zaujme, je tak možná odvážný výstřih Terezy Pokorné-Herzové. :-)(19.8.2017)

Pokud se děj točí okolo skřítků, nemá Pohádka ze šafránové louky chybičku. Hlavně tedy vousatý Petr Nárožný je (zase) opravdu parádní a jeho průpovídky je jedna radost poslouchat. Jenže ta druhá polovina pohádky s bačou a jeho vyvolenou, ta bohužel není ani zajímavá, ani vtipná. Ale pořád je to příjemné pokoukání.(29.12.2013)

Jak se ( hnědooký? :-) ) bača ke štěstí prokopal. Krátká, ale netuctová rozprávka s Čapulkou, Medunou a polorozpadlou salaší...(13.8.2017)

Víla Čapulka byla sladká a svou líbezností jistě představuje nesplněný sen nejednoho trpaslíka. Jistě se najde i nejeden sameček, který by bral tu Andulu a třeba i na fyzickou práci sáhl, kdyby mu to Andulu mělo přihrát do života. Stejně tak jistě se tu najde nejeden, kdo by, jako bača a starý trpaslík Jeduna, bral ty ovce, což je fakt, který jitří mou živou představivost a dost mě děsí.(26.4.2014)