Danka a Janka (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1971, 14x7 min

Nielenže jedna z obľúbených knižiek ale doteraz tiež jedna z obľúbených rozprávok, sa mi na tom strašne doteraz páči ta zvláštna animácia.(29.9.2008)

Moja mama a moja teta sa volajú rovnako a už to z tejto rozprávky robí niečo, čo nás, ako deti, nútilo pozerať ju. Áno, niektoré časti boli nudné, no napríklad O belasom vrecku, či O zázračnom klobúčiku boli krásne rozprávky. Miloval som to, ako sa zmenšili a pobudli u slimáka pokým pršalo. A nech je ako chce, moderné rozprávky nikdy nebudú také nevinné a krásne, ako práve táto rozprávka.(5.10.2013)

• MM_Ramone

Slovenská spisovateľka detskej literatúry Mária Ďuríčková vydala v roku 1961 knihu príbehov malých sestier, dvojičiek Danky a Janky. O desať rokov neskôr vznikol večerníčkový seriál inšpirovaný touto knižkou. Natočilo sa štrnásť krátkometrážnych animovaných filmov. Nemal som ku tomuto titulu sympatie ani ako malé decko. Nepáčil sa mi tento večerníček. Bolo to skôr pre dievčatá. No do dnes si celkom dobre pamätám na strašidelnú epizódu "Gevenducha". *(30.9.2017)

• Mata84

Knižka je skvelá, jedna z mojich najobľúbenejších z detských čias, ale toto animované prevedenie sa mi vôbec nepáči.(22.11.2008)

• - Rozprávkový seriál je robený takzvanou poloplastickou technikou. (Raccoon.city)