poster

Návštěva u Návštěvníků ...aneb jak se natáčel seriál

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1983, 28 min

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Máte-li zájem o perfektní pleš z 25. století, musíte být tři hodiny před začátkem natáčení v maskérně." Nemusím. Já ji mám dokonalou a to bez jakékoli ztráty času. Jinak jsem samozřejmě rád, že jsem se mohl podívat, co všechno stálo v cestě k tomu, abych zahlédl takřka geniální dílo se sci-fi efekty natolik dokonalými, že snad ani bystré oko diváka za několik století neodhalí, že se jednalo o triky. Opravdu. Oni ve skutečnosti nekrtkovali, nevyžhavili rybník ani neuměli měnit barvu auta za jízdy. Nevěříte? Já taky ne. Oni tu totiž byli a i když se chovali nenápadně, tak za sebou zanechali nesmazatelnou stopu.(24.1.2017)

 • choze
  ***

  Svižně sestříhaný dokument, který diváka provede všemi aspekty výroby návštěvnického seriálu. Z Brabcova komentáře mě dostala hláška "Ani na tuto scénu herci moc rádi nevzpomínají, narozdíl od místních pijavic."(26.12.2011)

 • ripo
  ****

  Nehodnotím seriál - ale tento dokument ..... A na svoju dobu bol výnimočný. Také niečo sa v ČSSR nikdy nevyrábalo. Bolo to na vysokej profesionálnej úrovni a zákulisie výroby niekedy dokázalo vystrúhať ironický úsmev na tvári .....(28.4.2006)

 • NinadeL
  ***

  Vyšlo na DVD spolu se seriálem.(25.4.2010)

 • Slarque
  ****

  Tehdy pořady tohoto typu vůbec nebyly obvyklé, ale povedlo se to lépe, než mnohá profesionální práce na DVD hollywoodských velkofilmů. Práce na seriálu probíhala od roku 1977, proto bylo o čem točit. Původně to televize vysílala jako 16. díl seriálu.(8.5.2015)

 • triatlet
  *****

  Výborně natočený film o výborném seriálu, ale recept na amarouny a vysvětlení slovesa humidovat vám stejně CML nevygeneruje:-)(25.9.2010)

 • tomtomtoma
  ****

  Zajímavý a zároveň příjemně odlehčený dokument o vzniku fenomenálního seriálu. Kroky do zákulisí, způsoby natáčení, vypořádávání se s nejednou přicházející obtíží, technické triky. A místopis, kde se dozvíme, že Kamenice je Pelhřimov, že rodný dům Adama Bernaua stál v Brně, že se natáčelo i v Tatrách, na východoněmeckém ostrově Rujana, či v Rotterdamském delfináriu. Zábavnou formou odhaluje všechno, jak vznikal nezapomenutelný a milovaný seriál o návštěvě z budoucnosti. Navíc nás seznamuje s lidmi v pozadí tohoto fenoménu, jehož natáčení trvalo celé tři roky.(12.6.2012)

 • Ironfood
  *****

  Jednoznačně nejlepší dokument o natáčení filmu nebo seriálu, jaký jsem viděl. Beru ho vlastně jako takový šestnáctý díl seriálu...(25.12.2010)

 • lubospoti
  ****

  Seriál Návštěvníci se stal doslova legendou. Přece jen v té době nebyl sci-fi seriál něčím běžným. A už vůbec ne u nás. Pokud chcete zjistit, jak vznikaly triky do tohoto seriálu a vůbec něco z jeho zákulisí, určitě se na toto dílko podívejte. Tvůrci dnešních "filmů o filmu" by si z tohoto dokumentu měli vzít příklad.(8.5.2013)

 • Haniczka
  ***

  Mám pocit, že před revolucí se filmy o filmu moc netočily. I v tomhle byli Návštěvníci o krok napřed.(16.9.2013)

 • honzic
  ****

  Skvělý dokument o natáčení bezsporu nejlepšího českého sci-fi seriálu, který byl zajímavý od začátku do konce. Hodnocení: 85 %(1.9.2011)

 • harycek
  *****

  Skvělý nápad natočit o tomto seriálu dokument!!(9.8.2017)

 • njuska
  *****

  Naprosto výborně zpracovaný dokument, který představuje nejen zákulisí filmových triků, ale i dalších filmařských "vychytávek" z natáčení jednoho z nejúspěšnějších českých sci-fi seriálů. Pokud si dobře vzpomínám, celý komentář k dokumentu (který četl Vladimír Brabec) napsal sám Ota Hofman, což je v některých pasážích nádherně poznatelné - viz. v té době oblíbená fráze: "...vysvětlím později..." :-D. Můžeme jen zalitovat, že podobných dokumentů nevzniklo více. Vždyť už jenom ty záběry z natáčení, vytvořené pomocí všudypřítomné reportážní kamery jsou opravdovým skvostem!(1.3.2009)

 • giacobbe
  ****

  Vysvětlení proč při představování ak. Richarda slova tzv. nejdou do huby a někdy byly předabovány i jiným hlasem. Nejzábavnější z celého dokumentu je ABBAtrottel z předsednictva německého ABBA funklubu, který s vážnou tváří objasňuje teorii: Adam Bernau - -A. B. - ABBA - nemůže to být náhoda!(10.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace