Hatchet

Hatchet

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2006, 84 min

• Xmilden

V první polovině má film celkem slušnou gradaci a co se týče režie tak je zvládnutý velmi hezky. Postavy pobíhají kolem močálu a vlastně si pro smrt samy chodí. Tentokrát se tady neděje známe pravidlo ROZDĚLME SE. Jinak je tady samozřejmě vrchovatě používáno pravidlo zcela jiné. Střelím a uteču, zapálím a uteču, napíchnu a uteču. Pardon, ale hrdinové si smrt opravdu zaslouží ani jednoho nenapadlo Victora Crowleyho bezpečně zlikvidovat, no minimálně useknutím hlavy. Z tohodle se kult nikdy nestane. 40%(7.8.2008)

Byl jsem docela překvapený. Tahle hororová slasher komedie mě dostala především svýma hláškama, které z úst vypouštěly ty dvě adeptky na soft porno. Zbytek herců už tak okouzlující nebyl, ale to už tak u většiny filmů bývá, že jsou tu jen do počtu. Začátek mě příjemně navnadil svou brutalitou a dokonce i gore scény ušly. Potom už sice takový frkot nebyl a sem tam se dostavila i nuda, ale ve finále jsem byl dá se říct spokojený. Gumovitost monstra mi nevadila, ba co víc jsem si připadal jako při sledování nějakého béčka z 80.let, které mám hodně rád. 7/10(10.12.2010)

Vypatlaný zmutovaný buran likviduje návštěvníky lesa. Bohužel maska nic moc teda a chování a myšlení postav je opravdu vyjímečně trapné. Zábava to rozhodně je, ale nesmí se brát moc vážně, jelikož tam nedává smysl nic. Pokud to budu hodnotit jako nefalšovaný slasher bez smyslu, tak je to docela koukatelné. Nuda neexistuje a gore docela povedené. 55%(17.12.2013)

• zdenny

Jsem zklamán. Po zdejších vesměs opěvných ódách jsem si představoval fakt dobrý slasher exploitation. Místo toho po lese běhal škaredý idiot. Který byl tak silný, že v pohodě odtrhl člověku končetiny jednu po druhé a tak slabý, že když do něj dívka uhodila, převrátil se (já vím, že to, jak jsem to napsal, působí úsměvně, ... ne ale tak jako ty scény). Každá scéna se škaredým vrahem byla natočena stylem "já mávnu a ty běžíš", takže mi to připadalo trochu amatérské. Proto, kdykoliv se tento pitomec objevil na scéně, nevyvolávalo to ve mně chemické reakce, které obvykle u takovýchto filmů pociťuji. Spíš by si tento komorní snímek zasloužil hvězdu jednu. Ale zase se mi líbila postava průvodce-začátečníka (ten byl fakt srandovní) a i úvod filmu mnohé sliboval. Nevím, kde se film natáčel, ale vzhledem ke karnevalu bych řekl, že v Brazílii. Takže úvod trošičku jak z filmu "Turistas". Ano, to byl příslib. Průběh byl ale trapný a konec? To snad každý horrorový režisér musí točit takovéto otevřené konce? Dvě hvězdy spíš ze soucitu a za úvod. A za toho průvodce.(27.7.2011)

Není to ani špatné ani dobré. Je to holý průměr, který sice respektuje svůj žánr, ale aby mě mohl víc nadchnout, musel by na mě vytasit něco víc, než mutanta, bažinu a hloupou blondýnku. Avšak nedá se říci, že bych se nudil. Je mi jasné, že cílem režiséra bylo právě diváka pobavit a nenudit, a to se mu alespoň v mém případě povedlo - za to mu posílám ty 3 hvězdičky.(10.2.2011)

• - Kane Hodder, představitel zabijáka Victora Crowleyho jednu z obětí usmrtí hodem o náhrobek. V roli Jasona Voorheese ve filmu Pátek třináctého 7 (1988).zabije jednu z obětí podobně, a to hodem o strom ve spacím pytli. (LION-MR.T)

• - Pracovný názov filmu bol Love Rodeo. (ShortyIC)

• - Ve filmu se sešli tři slavní hororoví herci. Kane Hodder je představitel Jasona Voorheese ze série Pátek třináctého, Tony Todd je známý jako Candyman a Robert Englund se proslavil jako Freddy Kruger z hororové série Noční můra z Elm Street.  (LION-MR.T)