Reklama

Reklama

Hatchet

  • Velká Británie Hatchet
Trailer 2

Obsahy(1)

Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (192)

obitus 

všechny recenze uživatele

Vynikající brutální podívaná, ve které není jediné hluché místo. Vše šlape a děj si přímočaře razí cestu až k nabušenému finále, aniž by výrazněji zaškobrtl. Možžná škoda, že absentuje charismatičtější záporák, ale tato skutečnost je více než vyvážena přítomností ikon žánru, více než sympatickou stopáží a kozičkami Mercedes McNab. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Usaďte se na pohovku, pravou paží obejměte přítelkyni ´Nadsázku´, levou rukou si plácněte s kamarádem jménem ´Nadhled´, pusťte si film a budete se královsky bavit. Hned v první scéně se v sympatické (i když krátké) roli mihne pekelný Freddy Krueger (teda vlastně nervózní prošedivělý Robert Englund), následují titulky, které hudebně doprovází This is the New Shit úchyláka Marylina Mansona a pak už to jede. Párty, dobrý den, kozy ven, čaroděj Tony Todd, banda největších exotů, bažina, porouchaná loď, znetvořená obluda, sekyra a zábava začíná. Neuvěřitelný gore smrti, cákance krve, vtipný hlášky, skvělej konec. Během filmu větrejte, díky dobrým lekačkám Vám možná ujde nějaká ta plynová bublina. Nuda tu nemá šanci, vlastně i díky 80-ti minutové stopáži. Jen je nutné brát to s nadhledem. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Hatchet je oddychový slasher s vrahem na způsob Pachu Krve, zmutovaným buranem z bažin co kdysi uhořel kvůli teenagerům, a dneska se je vrátil zabíjet. Plusem je že se s tím vůbec nesere, trhá to a seká hlava nehlava a i když těch momentů ve filmu není přehnaně, když už tak stojí za to. Maso. Jinak parta teenagerů (dobře, zpočátku je tam i pár neteenagerů) není tuctová, příběh je takový že se skupina lidí rozhodne místo primitivního veselí na Mardi Gras zajet na organizovaný výlet do bažin. I do tý doby je to celkem prdel, například protože výprava zahrnuje i dvě úplně vymaštěný (porno)herečky i s režisérem, který kromě hádání se která je blbější taky dost ukazujou poprsí, takže patříte-li do tý sorty fandů tohohle v hororech, Hatchet po týhle stránce nezklame. Dále tu máme připosranýho nadrženýho černocha, outsidera, holku co jede pátrat po svý tuhý rodince, dva postarší americky vypasený turisty, a konečně snaživýho ale úplně marnýho průvodce. Co se ale nestane, během výpravy to naperou člunem do skály a ztvrdnou uprostřed bažin plných krokodýlů a jednoho krvežíznivýho bastarda. V chování obětí je naopak Hatchet úplně tuctový, takový to místo abychom vraha umlátili a rozřezali radši zdrhneme ať se z toho sebere. Za zmínku stojí že Kane Hodder (muž za maskou mnoha slasherů) zahrál jak samotného vraha Victora Crowleyho, tak jeho otce. A taky rolička Roberta Englunda, jehož nezaměnitelný charisma se nezapře. Hatchet v některých momentech tak trochu paroduje sám sebe, což je sympatický. Sečteno podtrženo to není až taková paráda jak jsem doufal, ale rozhodně bych to označil za nadprůměr. Stay out of the swamp! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Skvělá jednorázová zábava, ale na víc než jedno zhlédnutí to není. Je dobře, že se film nebere vážně - to by totiž pak vůbec nefungoval, neboť hlavní záporák nepůsobí vůbec strašidelně. Pokud chcete křišťálově čisté béčko, po jehož zhlédnutí vám bude líto, že už je konec, Hatchet je správnou volbou. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Podobně jako o rok starší Slither je i Hatchet s radostí natočená komediální pocta žánru, která však od nedotaženého pokusu tromáckých odchovanců působí jako zjevení z jiného světa (doslovně). Tak šílená kadence prvoplánově infantilního humoru vypadá jak z Monthy pythonů a chvílemi jsem se přistihnul, jak nad tou brutálně nadsazenou debilitou postav kroutím nevěřícně hlavou a zároveň se válím smíchy. Dovedu si představit dvojku, jen tu míru splatteru bych posunul o stupeň výš než byla v kterémkoliv průměrném díle Pátku 13-tého. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (10)

  • Režisér filmu Adam Green ve filmu ztvárnil malou roli jedno z mladíků na začátku filmu. (LION-MR.T)
  • Posledný film natočený v Louisiane pred vyčíňaním hurikánu Katrina. (beso74)
  • Pri pohľade na náhrobky na cintoríne je možné vidieť mená Sarah Elbert a Cory Neal (producenti filmu) a Adam Green (scenárista a režisér). (beso74)

Reklama

Reklama