Hatchet

Hatchet

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2006, 84 min

• arie

Úvodné minúty tohto splatteru sú skutočne nad očakávania zábavné, vo filme majú miniroličky dve legendy žánru - ako vždy skvelý Robert Englund a charizmatický Tony Todd (snáď najvtipnejšia postava snímky) a taktiež sa nešetrí ani brutalitou, čo určite poteší každého milovníka morbídnej zábavy. Len škoda, že miera zábavnosti postupom času klesá a to hlavne vďaka trápnym pokusom o humor a niekoľkým otravným postavám, ktorým divák praje čo najskoršiu likvidáciu, ktorá sa, našťastie, častokrát aj dostaví a to v skutočne luxusnom prevedení. Samotné gore scény sa tak v druhej polovici snímky stávajú pre diváka jedinou atrakciou a keďže je ich výskyt pomerne častý, divák sa pri sledovaní nezačne nudiť.(12.12.2007)

• dubinak

Až tolik odlehčené jsem to zase nečekala. Tyto s trapností hraničící jednostranné škváry ještě k tomu z Ameriky nejsou zrovna můj šálek kávy. Britové se osvědčili už několikrát, že mix horor-komedie jim nedělá většinou problém a u těchto žánrů se toho USA od nich bohužel moc nepřiučily. Je to asi moje chyba, že jsem si víc nezjišťovala s jakou mírou je v Hatchet ten humor a sáhla jsem po něm kvůli tomu, že jsem dostala chuť na krvák, nikoli na krvavou srandu. Asi proto srážím tolik dolů. Ovšem, děj a scénář nadmírně oplýval debilitou a kulisy byly opravdu jak vytažené z parodie. Na mě možná až moc laciná sranda bez špetky šmrncu.(15.2.2014)

Proč tolik hvězdiček? Ty jsou za naprosto nejlépe sestavenou skupinku, která kdy byla masakrována na stříbrném plátně. A asi i za nádherně umělé kulisy, navozující atmosféru fáákt děsivých močálů. .... Abych nezapomněla: Zcela dementní chování postav je také důležitým faktorem pro mé hodnocení. ;)(19.8.2011)

Hatchet by se dal rozebrat ze dvou úhlů a každý by měl určitě naprosto rozdílné hodnocení. Pokud totiž divák bude brát tento snímek jako regulérní horor, se všemi jeho danými pravidly a postupy, tak s hodně přivřenýma očima bude hodnotit maximálně jednou hvězdičkou, spíš ale rovnou Odpadem, protože pro něj to bude jen prachobyčejná, amatérská hloupost, s těmi nejtupějšími postavami, chovajícími se jako naprostý retardi a s imbecilním, primitivním dějem, bez špetky nápadu a inovace. Druhý úhel pohledu ovšem spočívá v tom, že jde v podstatě vlastně téměř až o parodii na daný žánr, kdy všechno ono tupoučký, tuctový a nesoudně přehnaný a přeplácaný byl tvůrčí záměr a pokud divák přistoupí na tyto pravidla, a bude i zároveň značně tolerantní, tak poté musí jít s hodnocením prostě do nadprůměrných hodnot a celý film si nehorázně užít, což je tedy naštěstí i můj případ. Ano, tohle nemá s regulérním slasherem vážně moc společného, vše je tu totiž vygradované na maximum, takže ta naivita a prostoduchost postav a děje tu je vážně šílená a vyznívá opravdu katastrofálně, ale ono je to v podstatě především velká sranda a skutečně fungující zábava, která se očividně nebere vůbec vážně, nicméně, to nejpodstatnější ovšem je, že ono vygradování na maximum se týká i nehorázně parádní brutality, kdy tu postavy přicházejí o život tak lahůdkovými způsoby, že každá řeznická duše si tu musí užívat neskutečné orgie, kdy především druhá polovina filmu je už jen přehlídka ultimátního masakrování a navíc ani trikově to nepůsobilo vůbec špatně, takže v tomto ohledu já považuji Hatchet dokonce až za pětihvězdičkovou záležitost. A opomenout samozřejmě nemohu ani to, že tu dokonce funguje i napětí a atmosféra, což by se také až tak nečekalo. Každopádně, určitě je tu ale potřeba fakt obrovská tolerantnost a nutnost přijmout nesoudnou primitivnost celého snímku, pak je to ale skutečně kulervoucí zábava, disponující nehoráznou porcí masakru a brutality. Já si to zkrátka užíval na plný koule a dávám jasný palec nahoru!(13.3.2015)

Zmutovaný chlapík, tedy spíše už jeho duch, si ve své chatrči v bažinách pořizuje sbírku hlav svých obětí, které k němu nějakým způsobem zabloudili nebo se ocitli v jeho blízkosti. Naposledy to pak byla skupinka turistů, kteří ani v nejmenším na pověst o něm nevěřili! Krvavá jatka pak potěší každého příznivce žánru, zejména pak nejbrutálnější scéna (nic horšího jsem ještě neviděl) kdy jedné z turistek oddělí horní čelist od té dolní až nakonec zbyde jen jazyk! Jinak klasická vyvražďovačka, ale ty brutus scény vážně síla!!!(16.1.2011)

• - Spoiler: Victor Crowley (Kane Hodder) zabije 10 ľudí, z toho iba jednu osobu za pomoci sekery. (LION-MR.T)

• - Kane Hodder, představitel zabijáka Victora Crowleyho jednu z obětí usmrtí hodem o náhrobek. V roli Jasona Voorheese ve filmu Pátek třináctého 7 (1988).zabije jednu z obětí podobně, a to hodem o strom ve spacím pytli. (LION-MR.T)

• - Posledný film natočený v Louisiane pred vyčíňaním hurikánu Katrina. (beso74)