poster

Loď stínů

 • Španělsko

  Cargo

 • Slovensko

  Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

 • genetique
  ***

  Ten film disponuje veľmi zaujímavým námetom a ešte zaujímavým hereckým obsadením. Okrem toho, obsadenie je výrazne multikultúrne, jedna zaujímavosť stojí za zmienku. Totiž keď sa dvaja herci stretnú dvakrát v tom istom filme, to nie je až taká senzácia, ale aby to bolo v tom istom roku, produkčne úplne odlišnom a zároveň príbehovo podobnom filme s tým, že oba sa odohrávajú výlučne na mori, tomu poviem náhodička. K filmu asi toľko, že námet zostal len pri prívlastku zaujímavý. Ostatné vlastnosti ako napríklad dobre spracovaný, či pútavý mu však pripísať nemôžem, čo je pomerne dosť veľká škoda, pretože herci hrali dobre, technické zázemie a spracovanie (kamera, kulisy) bolo na dobrej úrovni. 70%.(7.7.2009)

 • insurgentes
  **

  Tenhle film jsem si stáhnul kvůli Luisi Tosarovi, který je tu krásně zarostlý jako v roli narkobarona v Miami Vice, kde si mě získal. Tady hraje kuchaře, o něco komunikativnější figuru než v Mannově kriminálce pro šampóny, ale přesto neřekne víc než pár vět, povětšinou stále opakuje "jdi do své kajuty, zamkni se a spi". Zbytek filmu jsem nějak nepochopil, přibližně každých 10 minut hoděj někoho do vody nebo někdo jiný zase zmizí beze stopy. Vůbec nevím, o co tam vlastně šlo, a ten závěr, ten mi v tom jasno neudělal už vůbec. Škoda, protože kdyby to mělo hlavu a patu, Luis Tosar tomu mohl dát správnou šťávu.(15.2.2014)

 • PB2
  ****

  Zajímavý a temný film. Dost dlouho se tváří jako horor, název i obal tak vypada, ale horor to není. Ono se to vlastně tváří všelijak, je to takový -podařený- žánrový crossover. Jenom nechápu proč se to jmenuje "Loď stínů", když název se dá doslovně přeložit jako "Náklad", což je výstižnější. Asi si někdo někde řekl, že vydělá víc, když to uvede pod umělým, ale přitažlivým názvem. Filmů, které se odehrávají na lodích taky moc není, takže další malé plus, a to že dlouho tápete, co se tam děje, je další plus - ja si tím nejsem úplně jistý ani po dokoukání :) A mimochodem, už jste se někdy zakousli do tabulky africké čokolády?(14.8.2011)

 • Olík
  **

  Česká distribuce si řekla, že přece nebude Cargo překládat jako Náklad a divácky vděčnějším názvem Loď stínů někoho nachytá na temné až hororové dobrodružství. I když nakonec ani Loď stínů není až tak úplně mimo mísu – Cargo nechává téměř celou svou stopáž diváka přemýšlet o pointě a jakous takous atmosféru filmu také nelze upřít. Takže do postýlky po náročném pracovním dni, proč ne?!:)(17.8.2011)

 • jirkap
  ***

  Bez přehánění zlý film. Nejdřív jsem si říkal, že Brühl zase čumí jako xindl ale ona jeho postava xindl je (jako všichni ostatní), takže casting na výbornou :) Konec sice trochu vyšumí do ztracena, minimálně prostřední třetina stojí za vidění. Je tam bohužel spousta nevysvětlených detailů a asi i nesmyslů. Pašuje posádka ohrožená zvířata? Nebo jen část z celku? Proč po doplutí do Marseille nepožádají tamější úřady o pomoc s černými pasažéry? A v první řadě, proč sakra Brühl nejde po tom co přijde o pas na ambasádu?(5.12.2009)

 • - Daniel Brühl předaboval vlastní roli i do verze, ve které se mluví kastilskou španělštinou. (Cheeker)

 • - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku a Jižní Africe. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace