Loď stínů

Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

• Olík

Česká distribuce si řekla, že přece nebude Cargo překládat jako Náklad a divácky vděčnějším názvem Loď stínů někoho nachytá na temné až hororové dobrodružství. I když nakonec ani Loď stínů není až tak úplně mimo mísu – Cargo nechává téměř celou svou stopáž diváka přemýšlet o pointě a jakous takous atmosféru filmu také nelze upřít. Takže do postýlky po náročném pracovním dni, proč ne?!:)(17.8.2011)

• Stoka

Tady mám menší problém,ono Cargo nebylo už tak úplně špatný,taká až oddychovka která by měla udržet diváka v pozornosti,ptž do konce pořádně nevíte jak to skončí....Hlavní aktér byl až moc zvědavej,což se vyvíjelo dění,jinak nic...Na lodi nebyla parta moc normálních lidí když tam jeden chlápek masturbuje u papoušků :D...Hodnocení málo a procentuálnost je tak akorát....proto to ani nebudu hodnotit **-***-málo a moc....No......Nic moc,ale něco to mělo...:)(8.6.2012)

Zajímavý a temný film. Dost dlouho se tváří jako horor, název i obal tak vypada, ale horor to není. Ono se to vlastně tváří všelijak, je to takový -podařený- žánrový crossover. Jenom nechápu proč se to jmenuje "Loď stínů", když název se dá doslovně přeložit jako "Náklad", což je výstižnější. Asi si někdo někde řekl, že vydělá víc, když to uvede pod umělým, ale přitažlivým názvem. Filmů, které se odehrávají na lodích taky moc není, takže další malé plus, a to že dlouho tápete, co se tam děje, je další plus - ja si tím nejsem úplně jistý ani po dokoukání :) A mimochodem, už jste se někdy zakousli do tabulky africké čokolády?(14.8.2011)

• Phobia

Lhář, zloděj a rváč, prostě skvělý kluk, se řízením osudu a hlavně vlastní blbostí dostává na loď plnou papoušků a úchylů. Takhle stručně se dá shrnout prvních cca 40 minut filmu, než přišel reklamní blok a Phobia "jen na chvíli zavřela oči", aby je otevřela zhruba o hodinu a půl později. Upřímně se nedokážu rozhodnout, jestli by "Cargo" stálo za dodívání nebo si unylé tempo a neslanou, nemastnou zápletku udrželo až do úplného závěru. Možná to někdy zjistím, zatím je dojem rozpačitý.(15.8.2011)

Bez přehánění zlý film. Nejdřív jsem si říkal, že Brühl zase čumí jako xindl ale ona jeho postava xindl je (jako všichni ostatní), takže casting na výbornou :) Konec sice trochu vyšumí do ztracena, minimálně prostřední třetina stojí za vidění. Je tam bohužel spousta nevysvětlených detailů a asi i nesmyslů. Pašuje posádka ohrožená zvířata? Nebo jen část z celku? Proč po doplutí do Marseille nepožádají tamější úřady o pomoc s černými pasažéry? A v první řadě, proč sakra Brühl nejde po tom co přijde o pas na ambasádu?(5.12.2009)

• - Daniel Brühl předaboval vlastní roli i do verze, ve které se mluví kastilskou španělštinou. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku a Jižní Africe. (Cheeker)