Loď stínů

Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

• Pepinec

Atmosféru by to mělo, pošuky také, zápletka se rovněž dala vypozorovat, no ale co ta pointa, vážení? Vždyť já se na to koukal, na mou duši, že jo! Ale asi se nestalo nic jiného, než že uuuplavala...(29.5.2012)

• Phobia

Lhář, zloděj a rváč, prostě skvělý kluk, se řízením osudu a hlavně vlastní blbostí dostává na loď plnou papoušků a úchylů. Takhle stručně se dá shrnout prvních cca 40 minut filmu, než přišel reklamní blok a Phobia "jen na chvíli zavřela oči", aby je otevřela zhruba o hodinu a půl později. Upřímně se nedokážu rozhodnout, jestli by "Cargo" stálo za dodívání nebo si unylé tempo a neslanou, nemastnou zápletku udrželo až do úplného závěru. Možná to někdy zjistím, zatím je dojem rozpačitý.(15.8.2011)

• insurgentes

Tenhle film jsem si stáhnul kvůli Luisi Tosarovi, který je tu krásně zarostlý jako v roli narkobarona v Miami Vice, kde si mě získal. Tady hraje kuchaře, o něco komunikativnější figuru než v Mannově kriminálce pro šampóny, ale přesto neřekne víc než pár vět, povětšinou stále opakuje "jdi do své kajuty, zamkni se a spi". Zbytek filmu jsem nějak nepochopil, přibližně každých 10 minut hoděj někoho do vody nebo někdo jiný zase zmizí beze stopy. Vůbec nevím, o co tam vlastně šlo, a ten závěr, ten mi v tom jasno neudělal už vůbec. Škoda, protože kdyby to mělo hlavu a patu, Luis Tosar tomu mohl dát správnou šťávu.(15.2.2014)

• bourec

Zase sem se ukázal jak debil.Film jsem nahrál na vhs z tv barrandov,a koukal jak pitomec,co to je za pí.....u!Nezábavné,ulítlé,prostě dost hrůza.A po polovině film už jen projel rychloposuvem,a rychle zapomenul.10%.(3.2.2010)

• manonfire

Exkrémní zhovadilost, kde s výjimkou Petera Mullana nefunguje vůbec nic. Nesmyslné, nedotažené, nevyužité, trapné a tudíž podstatou v podstatě neopodstatněné. 10%(23.2.2017)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku a Jižní Africe. (Cheeker)

• - Daniel Brühl předaboval vlastní roli i do verze, ve které se mluví kastilskou španělštinou. (Cheeker)