poster

Candy

 • Austrálie

  Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Externí recenze k filmu (5)

 • Filmkabi.net (Rena Androvičová) ***

  "Rozhodně nejde o žádnou objevnou koncepci narkomanského příběhu. Jestli si vzpomenete na běžně dostupné knižní tituly jako „My děti ze stanice zoo“nebo české „Memento“, akorát vás napadne, jak to že každá další variace na stejné téma může ještě pořád vynést knížce kultovní status? A abych nemluvila…"

 • Filmpub.cz (Barbora Zveřinová) ***

  "Candy není film ani špatný ani nudný. Dává jasně najevo, že drogy člověka nikam nedovedou („když bereš, nechceš přestat. Když chceš přestat, nemůžeš“). Ale ani jeho životní pravdivost a depresivní vyznění nepřekryjí nedostatek scenáristické invence, která ho řadí mezi filmy jen lehce nadprůměrné."

 • Filmweb.cz (Aleš Harazim) ***

  "Ačkoliv naprosto ničím nevyniká ani režie, ani dramaturgický a koncepční přístup a už vůbec ne příběh, jedno je na snímku Candy skutečně vynikající. Tím jsou herecké výkony naprosto všech zúčastněných. Heath Ledger pojal Dana velmi střídmě, skoro s až vnitřní intenzitou, která se pomalu dere na…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ***

  "Perspektiva vyprávění působí omšele, protože ji všichni známe. Režijní ani scenáristické nápady nepřekvapí, protože vlastně není pořádně co sledovat. Nicméně, nejde o prohru globálně tristní. Candy je především hereckou výzvou pro Heatha Ledgera, který se tak měl konečně vymanit ze škatulky „toho…" (více)

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Kameraman Garry Phillips snímá akci se sklonem k romantickým nádechům, které evokují čistotu a jas divoké přírody. S tím ladí i střih Danyho Coopera, který je prost ekvilibristických montáží. V závisláckém filmu je to nepříliš častý úkaz a je možné, že diváci, kterým se zalíbí vizuální laskavost…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace