Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 248)

Dopadlo to zhruba tak, ako som dufal, ze to nedopadne. Prva polovica si sice este ako tak drzi prijemnu absurdnost a nadnesenost serialu, v tej druhej sa uz vsak uz hra na pribeh a silenu parodiu. Mohla byt z toho dobra epizoda (a mozno ani nie). Simpsons su proste serial a hotovo. Celkom sa mi pacilo akym sposobom tvorci pouzili 3d grafiku, ale to je asi tak vsetko. Sice som sa nenudil, ale zo srandou, ktoru poskituje serial sa to ani zdaleka neda zrovnavat. (6/10)(25.2.2008)

Každý zná seriál Simpsonovi, taktéž i já a proto jsem byl velice zvědavý, co mi ukáže film. Podle mě se film nesl ve stejném duchu jako seriál, což mi osobně vyhovovalo.(1.1.2008)

Spojte čtyři díly k sobě a máte film. Nebo jinak řečeno, udělejte jeden díl extra dlouhej. No zkrátka film nijak nevybočuje ze standardu kvality seriálových epizod. Jen se nebavíte 20 minut, ale osmdesát.(9.4.2008)

• MarekT

Ve svém komentáři k seriálu jsem psal, že nejnovějším řadám bych se nezhrádal dát klidně i odpad. Film byl sice natočen během nejhorších sezón, ale nakonec není tak špatný, jako 18.série - tam se z 22 epizod povedly asi jen dvě nebo tři. V průběhu filmu jsem se též smál častěji než při sledování jakéhokoli dílu. Ale tím jsme s (relativními) pozitivy nejspíš u konce. Co mě totiž hnulo žlučí, je opakování se zápletky "manželská krize ústředního páru" - jako by nestačilo, že nám tento děj tvůrci servírují v seriálu se železnou pravidelností. A k tomu vedlejší příběh "zamilovaná Líza" není zas tak originální a není to prvně, co ho v podání obyvatelů Springfieldu vidíme. Co se týče hlášek a gagů - tak ty jsou většinou stejné jako v novějších řadách seriálu - tzn. jednodušší a postavené na Homerově nízké inteligenci. Zde je místy samotná hlava rodiny i nesnesitelnější. Situace se k tomu opakují (viz scéna v Krusty Burgeru a natáčení reklamy - to už tu jednou bylo v epizodě 4x10 Lízino první slovo). A co hlavní tahák - nahý Bart? Dělal se sice kolem toho poprask, ale je zajímavé, že okolo Flanderse (11x14 - Kdo ví, kdo odvoví?) nikoli. A Maggieno první slovo? Vždyť už jednou přece promluvila. Celkově je tedy film asi největším zklamáním r.2007, a uděluji mu slabé dvě hvězdy za pár docela vydařených situací a fakt, že narozdíl od 18.série se tvůrci nesnížili k nesmyslné vulgárnosti (viz tuším epizoda 18x15 - Rome-old and Juli-eh - myslím konkrétně verbální stránku, jinak tvůrci si Homerovo trapné ukazování prostředníčku mohli odpustit). Ještě nutno dodat, že film se měl natočit nejspíš během zlaté éry v 90.letech - zajímalo by mě hlavně původně uvažované zpracování epizody 4x01 Vzhůru na prázdniny. Ovšem tak se nestalo, a vznikl z toho nejhorší zástupce animovaných celovečerních filmů založených na seriálech (Family Guy, Futurama, South Park - poslední dva jmenovaní převyšují Simpsonovy o třídu až dvě!). Post scriptum - Homerův vepřík a prezident Schwarznegger budiž nejhoršími a nejtrapnějšími postavami, co se kdy v Simpsonových objevili.(3.12.2008)

Podle mého je to větší hukot, neboli frekvence vtipných částí, než u seriálu. Příběh tedy za moc nestojí, ale koho to u tohoto žánru zajímá :)(30.1.2010)

Hmm, tahle inscenace mne zklamala. Čekal jsem více. Akce a napětí bylo, ale Homer mohl perlit více. Na stranu druhou, kdo má doma Spidervepře? 65%(29.7.2011)

"Spider-vepř, spider-vepř, umí hlavou dolů lézt, umí též sítě plést - bohužel jsem se splet. Už k vám běží Spider-vepř!" --- U mě neustále panuje názor, že Simpsonovi měli skončit už s 20. řadou... to jsem ale odbočil, teď chci něco povědět o filmu, kde se ta naše šílená žlutá rodinka dostane do velkých a pořádných sraček. ("Už to není Spider-vepř, ale Harry Poser!") A musím říci, že mě tenhle snímek pokaždé hodně a neskutečně pobaví, až se někdy dusím smíchy. Tato seriálová rodinka si tenhle snímek prošpikovaný absurdními hláškami a scénkami zasloužil. ("Ten bláznivej dědek v kostele měl pravdu!") No a to že, hudbu složil Hamr, tedy Hans Zimmer mě tedy překvapilo. Od první do poslední minuty jsem se nemohl přestat smát. Málem jsem dostal žloutenku smíchy. Jen a jen doporučuji.... "Tom Hanks vám vzkazuje, až mě někdy potkáte na ulici, nechte mě být!"(22.12.2016)

Simpsonovi v kině? ANO! Tento velký formát jim sluší a žádné vrásky na jejich žlutých tělech jsem neodhalil. Tato rodinka ze Springfieldu byla již od začátku ve výhodné pozici, kterou si za ta léta vybudovala na televizních obrazovkách. Výhoda spočívala v tom, že o návštěvnost se opravdu nemusel bát ani asistent produkce, neb každý průměrný fanoušek určitě do kina vyrazí. Trochu sázkou do loterie je však pověst, kterou si po tomto movie Simpsoni udělají. Dosti polemizace! Žádná ostuda se nekoná spíše výborná zábava nabitá tím nejžlutějším humorem a satirou na dnešní Ameriku. Již od samého začátku se vaše bránice nezastaví. Velice chytré a pěkně zasazené do tmavožlutého světa je upozornění na vypnutí telefonů, zákaz kopírování filmu a upozornění hlavních hrdinů, že jde výhradně o film hraný pouze v kinech. Prostě příznivce seriálu zde zažívá ty pravé letní žně tohoto roku. SIMPSONI NA HRAD! Jak rád bych měl spider-pig... :-)(26.7.2007)

Nikdy se mi nelibili v TV, ale film mi je zvelebil.(6.8.2007)

Keď to porovnávam s komédiami ktoré som videl tento rok, tak Simpsonovci kraľujú. Čakal som síce od toho viac, hlavne po recenziách, ktoré sa nadchýňali nekonečným prúdom výborných gagov a vcelku inteligentným odkazom...Nakoniec z toho ostali pre mňa osobne 4 momenty, kedy som prepukol v nekontlolovateľný smiech, z toho v dvohc prípadoch mi od smiechu až vytriskli slzy a bolelo ma brucho :-D Dejovo to bolo slabé, naozaj to bol iba akýsi spojovací materiál medzi gagmi. Ale ako som napísal na začiatku, keď to porovnám s inými komédiami (Shrek a pod.), tak toto bolo geniálne...(8.8.2007)

• mr.kliky

je to trapárna, fakt(12.8.2007)

hodně silné tři hvězdy. Je to přesně v duchu posledních sérií, hodně dobré, ale ´zlaté době seriálu´ která právě běží na čt2, se to nevyrovná. Po úvodním nářezu fórů tempo bohužel trochu slábne a vylepší se to až na závěr. cameo rolí zoufale málo.(20.8.2007)

Dabing je jedna věc a samotný film je věc druhá. Zaměřím se nejdříve na ten dabing. Od 13. série žlutého seriálu jsem četl vesměs samé negativní ohlasy na nový Homerův hlas v podobě pana Zavřela. Myslím si, že tady je to stejný kámen úrazu jako v případě dabingu Louise de Funése. Ovšem Vlastimil Zavřel svůj boj vyhrál a dá se na jeho hlas zvyknout. A úplně mě dostala hláška s naprosto vážným hlasem: "Nepolíbíme se taky, abychom uvolnili napětí?" Brečel jsem smíchy hodně dlouho. Ostatním se snad nedá ani co vytknout, ale budu téměř citovat kolegu Djkomu, kterému se také nelíbí český hlas Arnolda S. Navíc s tím rakousko-německým přízvukem..., kdepak. A co film? Je to jedna velká epizoda ze seriálu, pokud vám pár vteřin unikne, záhy ztratíte nit a dál nevíte nic. Je to poměrně složité, jelikož se zde kosmickou rychlostí mění scény a situace stejně jako v seriálu, nicméně krásně rozvedené. Není to klasický kreslený film s dlouhými okamžiky, tohle jsou prostě Simpsonovi, kde je mnohdy ta rychlost spjata s vtipem. Několikrát jsem se od srdce zasmál, protože tohle je fakt kumšt vymýšlet stále nové a nové fóry a přitom se tvůrci nechtějí opakovat. Jak jsem již uvedl, nejvíce mě dostala situace s Homerem a prasetem u romantického filmu..., jenže vtip nemůže být nekonečný a v posledních minutách si divák mohl nechat bránici odpočinout. Byly tam i okamžiky, kdy měl film člověka dojmout, napadá mě Flanders a přetočené svatební video, ale myslím, že jinak je tam toho víc... Z toho vyplývá, že bych těmto neasijským žluťasům neměl nijak škodit. Za pět.(29.8.2007)

Gagy mě opravdu nedostaly. Ty co mě doopravdy rozesmály dokážu spočítat na prstech jedné nohy. Je to prostě... nuda. Neudrží mě u obrazovky. Sledoval jsem je na DVD a prostě když jsem se pár minut nedíval, neměl jsem pocit že o něco přicházím. Líbilo se mi apokalyptické ztvárnění springfieldu před totální destrukcí. Líbil se mi Tom Hanks. To je vše na co si vzpomínám. Dost na jeden díl seriálu, málo na film. Nuda nuda nuda. Simpsnovi jsou TV film. Neokázalé spojení několika epizod. Nic do kin(30.12.2007)

Nemám důvod dávat nižší známku, skvěle jsem se bavil jako u každých Simpsonů. Nejlepší zásek mi přišel v momentě, kdy se lidé z hospody v nebezpečí vyměnili s těmi co zrovna byli v kostele... ja ktrefné, nejen ve Spriengfieldu.(10.3.2008)

Prostě Simpsonovi. Zábavný, hravý, střelený, ale i poučný.(19.6.2008)

Je to sice kravina jako vrata, ja se ale fakt smal. Az na nekolik hluchych mist ( pobyt na Aljasce ) jsem se bavil a usmival po celou dobu filmu a o to jde! Vyhledavat to uz ale nebudu.(14.4.2009)

Pořád je to vtipné, navíc obraz je podstatně lepší, kvalitněji zpracovaný a propracovanější. Širokoúhlý formát nečekaně Simpsonům sluší a decentní hrátky s 3D vítám taky. Homer je už ale skoro blbější, než Peter Griffin, a to je co říct. Ale tak jako u seriálu musím konstatovat, že už to není, co bývalo.(26.10.2009)

Konečně jsme se dočkali! Žlutá rodinka ze Springfieldu dorazila na velké plátno a nabídla nám klasicky simsonovsky šílenou historku o Homerově lásce k prasátku a ekologické katastrofě, kterou kvůli němu přivolá na Springfield. Film je stejně narvaný vtípky jako televizní epizody a žádný fanoušek by si ho neměl nechat ujít - už jenom kvůli popěvku o Spider-vepřovi. V tak zdařilou filmovou podobu jsem snad ani nedoufal.. 90%(6.2.2010)

Sice se to moc neliší od seriálu ale je to skvělá zábava a pár těch výborných scén, které si v seriálu neužijete tu jsou.(23.11.2010)

K té páté hvězdičce neměla tato rodinka daleko. Jako vždy se jí daří vtipkovat na správných místech a ve správný čas. U současných komedií již velice vzácné. Naopak mě trochu mrzí ta část příběhu, která je pojata vážněji, konkrétně rozdělení rodiny a následné usmiřování. I když chápu, že je pro příběh důležitá, občas jsem měl díky ní tendenci si říct, že je to trochu natahované. Ale stejně, čert to vem, protože Simpsonovi ve filmu dělají filmové branži čest a těch pět procent stejně někde vydloubá Ralfík z nosu. 80% ;)(21.5.2012)