poster

Simpsonovi ve filmu

 • USA

  The Simpsons Movie

 • Slovensko

  Simpsonovci vo filme

 • Slovensko

  Simpsonovci FILM

 • Velká Británie

  The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 248)

 • kitano
  ***

  Dopadlo to zhruba tak, ako som dufal, ze to nedopadne. Prva polovica si sice este ako tak drzi prijemnu absurdnost a nadnesenost serialu, v tej druhej sa uz vsak uz hra na pribeh a silenu parodiu. Mohla byt z toho dobra epizoda (a mozno ani nie). Simpsons su proste serial a hotovo. Celkom sa mi pacilo akym sposobom tvorci pouzili 3d grafiku, ale to je asi tak vsetko. Sice som sa nenudil, ale zo srandou, ktoru poskituje serial sa to ani zdaleka neda zrovnavat. (6/10)(25.2.2008)

 • NinadeL
  *****

  Spájdrvepř :)))(20.9.2010)

 • Dan9K
  *****

  Po prvních pěti minutách jsem se bál, že to nevydržím. Nepřetržitý smích. V době sledování jsem měl za to, že mám co do činění s nejlepším filmem svého života. Ihned po skončení jsem ho chtěl vidět znovu a znovu. I teď, při psaní komentáře, ho chci hrozně moc vidět, zas!!! Takováhle kadence fórů (a naprosto dokonalých) nebyla v žádném simpsňáckém dílu, tohle je fakt vrchol. Mám sice pocit, že asi po půl hodině se to celé trochu uvolnilo, ovšem pak jsem si hned vzpomněl na ty dny strávené sledováním VHSek z ČT 1, kdy po prvních dvou odkoukaných dílech s výprsky a lavinami smíchu člověk jaksi otupěl a v dalších řekněme 15-ti dílech už se smál jenom v duchu, třeba je to případ i filmu. Určitě mi bude stát za pokus si to někdy dát od půlky. A na závěr jedno (respektive jediné) negativum - nepochopitelná absence zelených mimozemšťanů Kanga a Kodos.(27.7.2007)

 • ripo
  ****

  Zo serálu som videl hádam maximálne 3 diely, aj to vtedy, keď môj syn na ne čumel. Preto som ani s veľkými očakávaniami k filmu nepristupoval. O to viac som sa potešil viacerým vtipným hláškam a situačným komediálnym prvkov. Prekvapilo ....(5.2.2012)

 • castor
  ****

  Tahle šílená Simpsonovic famílie si už dost zařádila na televizní obrazovce, takže je velké plátno logickým vyústěním jejich letité (konkrétně osmnáctileté – hodně solidní číslo) popularity. Není to nic světoborného, ale rozhodně to stojí za pozornost. Největším problémem je příběh. Do několika minutové televizní epizody je napěchován nespočet gagů, děj je rozkouskovaný, pohybujeme se vlastně od ničeho nikam, na vedlejší dějové linie se nabalují další epizodky, samostatné scénky, podzápletky, pohrávání si s klišé, s nečekanými a brilantně vybroušenými pointami, popkulturními narážkami, ale jak už bylo zmíněno, jedná se o několik minut, takže to nevadí. A má to tak být. V celovečerní verzi to ale už tak nefunguje. Kladem (zároveň i druhým největším záporem) tak zůstává fakt, že celovečerní epizoda žluté rodinky je naprosto totožná s tou televizní. Jen v délce se liší. Na to, na co jsme zvyklí, se nám dostane. Nevyvážená hlavní dějová linka se obtáčí kolem ekologického problému, který ohrožuje samotný Springfield a nebyl by to Homer Simpson, aby z ekologického problému neudělal ekologickou katastrofu. A to s nápomocí vepříka, kterého pojme jako domácího mazlíčka, načež se jeho zlobivý synek Bart cítí (opět) odstrčený na druhou kolej a vedle nudistické projížďky na skateboardu ho začne vábit přívětivá náruč Flandersovic. Líza mezitím nalezne city k ekologickému fanatikovi, Marge na vše dohlíží z povzdálí. Odpovědí z vyšších míst na ekologickou katastrofu je příkaz na spuštění skleněné báně, která uzavře Springfield od okolního světa. A rozzuřený dav se zrovna dozvěděl, kdo za tím vším stojí. Řada následných (ostatně i těch minulých) epizodek už relativně nezáživně natahuje stopáž, už příliš nepřekvapí. Naštěstí si tvůrci po osmnácti letech na nic nehrají, jde jim zejména o zábavu a kvalitní načasování, které dovolí i průměrnému gagu, abyste si na něj i následující den vzpomněli. Stejně i při nějaké běžné činnosti, kterou jedna z postav vykonává, se někde v druhém plánu odehrává sekundární gag; a i ten má na to příjemně pobavit. Tenhle celovečerák je i přes všechny klady a zápory bez debat nadprůměrnou a inteligentní podívanou, přesto mi televizní Simpsonovic jednohubky chutnají přece jenom více. 70%.(15.8.2007)

 • freddy
  ****

  Příjemný celovečerák, který docela kvalitně navázal na kultovní animovaný seriál. Bohužel ale stejně jako někteří další uživatelé jsem toho názoru, že film není nic jiného než trochu delší seriálová epizoda. Pár věcí se povedlo, pár věcí se nepovedlo, u něčeho jsem se smál, zatímco jiné scénky mě nechaly chladným. Ale celkově celovečerák se Simpsonovými hodnotím rozhodně velmi kladně, a jako dobrý nápad mi připadal začátek filmu a potom dvě úžasné krátké scénky během závěrečných titulků, to bylo dost originální ("Nechodil jsem pět let na FAMU, abych pak jako asistent produkce uklízel po lidech popcorn v kině.") Prostě bavil jsem se jako u jakékoliv jiné epizody a ani mi příliš nevadilo, že jsem na tom nebyl v kině, dříve nebo později se to muselo objevit v TV, tak jsem si prostě počkal, až to odvysílá HBO. Takže pokud mám své dojmy z tohoto filmu nějak celkově shrnout, tak jsem velice spokojený, ale kvalit některých vynikajících a doslova kultovních epizod Simpsonových tenhle film opravdu nedosahuje, někdy jsem měl totiž při sledování filmu pocit, jako by ten děj chtěli tvůrci trochu natáhnout, aby se film přiblížil celovečerní stopáži. Každopádně ale tím neříkám, že Simpsonovi ve filmu jsou špatní, prostě to jen nevidím jako tu absolutní extratřídu, a proto hodnotím čtyřmi hvězdami.(10.5.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  Na prvý krát som bol z toho hodne rozčarovaný. Ale to bolo zrejme tým, že som ako veľký fanúšik seriálu "The Simpsons", mal prehnané očakávania. Keď som si to pozrel ešte zodva razy, dochádzam ku konštatovaniu, že je to dobre odvedená práca. Seriálová podoba, ale Springfieldu sedí samozrejme oveľa lepšie. Animácia filmu je však parádna, akási hlbšia. Kľudne by sa mohlo stať tradíciou z času na čas hodiť Simpsonovcov do ďalších celovečerných príbehov. Ja by som koruny za kino neľutoval. ****(20.4.2008)

 • petero
  ****

  I keď nepatrím ku komunite fanúšikov pravidelne sledujúcich seriál, túto rodinku poznám a celovečerný film ma príjemne prekvapil. Konečne Schwarzenegger ako prezident USA.(3.9.2007)

 • Niktorius
  ****

  Je to spíš k těm třem hvězdičkám. Proč? Vždyť já přece seriál zbožňuju a sleduju jej pořád dokolečka? No ono to je právě tím. Ať bereme film jako celek, nebo jej rozsekáme na jednotlivé vtipy, nemůže si fanoušek nevšimout, že jsou filmoví Simpsonovi jen variací motuvů a scének již dobře známých ze seriálu a nepřínášejí pranic nového. A to je je, vážení, ohromná škoda! Ale i když už jsou ty vtipy několikrát viděné, jsou to povětšinou ty, co se snad nikdy neomrzí (Bartova nahá jízda je bomba :-) ), takže o zklamání nemohu mluvit. A čtvrtou hvězdičku přihazuji za skvělou vizuální stránku - prpracovaná pozadí a akční kameru.(21.9.2007)

 • Reiniš
  ****

  Zrovna od rodinky Simpsonových bych čekal větší nářez. U filmu jsem se spíš usmíval, než že bych se přímo válel smíchy po zemi. Velké plátno jim neuškodilo, ale televizní obrazovka jim sluší přeci jen o něco více.(3.7.2008)

 • Spiker01
  *****

  Na seriálu ujíždím od dětství, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem viděl jednotlivé epizody i tento film. A při každém dalším zhlédnutí to funguje a ty hlášky prostě naskakujou samy. Je až neuvěřitelné, že tvůrci dokázali přijít s něčím tak zásadně jiným, než co se obvykle řeší v dvacetiminutovkách a že to tenkrát tak zafungovalo. Celkem se bojím, jestli ta dvojka někdy vznikne, aby vůbec za něco stála, zvlášť po té bídě cca od 20. série.(19.5.2018)

 • Amarcord_1
  *****

  90% - Do kina jsem šel na další díl Simpsonů, tentokrát delší a širokoúhlý. Čekal jsem aspoň tolik zábavy, co se vejde do jednoho tradičního dílu... no a tak se stalo. Kdo se rád baví u Simpsonových, měl by se bavit i při tomto dílu, kde se sice leccos opakuje, ale vem to čert. Děj má spád, nedochází k žádným přiblblým písničkám, a Ned Flenders prý bude nominován na Oskara za vedlejší roli. To by vám, přízemním pozemšťanům, mělo stačit, holoto!(18.9.2007)

 • Xmilden
  ****

  Film se dostal nad úrověň svých posledních sérií. Přesto si ale pokládám otázku, jakou by měl úrověň v době ,kdy se točila taková 4 až 9 série. Já myslím, že by to byl úplný skvost. Musíme si přiznat ať chceme nebo ne, že nápady tvůrcům už pomalu docházejí a tohle berme jako takové poslední nadechnutí.(8.8.2007)

 • lesumir
  ****

  Simpsonovi jsou stále obrovským celosvětovým fenoménem a byla to jen otázka času, kdy by přišli na filmová plátna v celovečerní podobě. I když mi to přišlo jako jeden prodloužený díl. Docela jsem i čekal, že to nebude dosahovat takovych kvalit jako serial, že to nebude stíhat, ale opak byl pravdou. Simpsons Movie je trošku něco jiného než předloha, ale pořád to nejdůležitější zůstalo, z mé strany spokojenost!(26.8.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Po prvním vidění byly moje dojmy lehce rozporuplné. Pak mi ale několik věcí docvaklo a při druhém vidění jsem si vše potvrdil. Ano, Simpsonovi ve filmu jsou okázalejší, ztřeštěnější, barvitější a více sázející na crazy humor, než seriál. Jenže pozor - je třeba vzít v potaz, jakým způsobem se to děje. Během vzniku filmu jsem narazil na několik škarohlídů, strachujících se, že tvůrci sáhnou jen po bombastické animaci, zatímco Simpsonovština půjde do hajzlu. Animace je skutečně technicky kvalitnější, ačkoliv její základ zůstává pořád 2D a neobsahuje jakékoliv náročné digitální fígle, ale o to tady vůbec nejde - samotný příběh je rozmáchlý bezmála jak starořímské eposy a filtruje ve svých osmdesáti minutách narážky na blockbustery ostošest. Jistě, aby v tom zůstal dostatek šílenosti a humorného nadhledu alá Simpsonovi, museli tvůrci přitlačit na pilu, takže ve Springfieldu všechno hoří, vybuchuje, křičí a létá vzduchem. I přesto zůstal dostatek politických narážek, tradičně absurdního situačního humoru a jedné velké humorné reflexe světových krizí a průserů. Jsou to Simpsonovi, větší a šílenější, zároveň ale parodičtí už od samotného názvu - z filmu si totiž skutečně dělají jen jednu velkou prdel. Pokud na to ortodoxní fandové seriálu nepřistoupí, mohou být zklamáni... Simpsonovi ve filmu = nadprůměrná multiepizoda seriálu Simpsonovi, výborná zábava, geniální parodie.(18.11.2008)

 • kinej
  *****

  Po shlédnutí Simpsonů ve filmu, jsem tvůrcům vděčný za to, že si dali na filmu fakt záležet. Ve filmu je nasekaný jeden fór za druhým a geniálnímu seriálu filmeček rozhodně ostudu nedělá. Je zde vše, co od Simpsonů čekáte. Díky.(29.7.2007)

 • paascha
  ****

  hm, mírné rozpaky...(22.8.2007)

 • Jamal
  ****

  Simpsonovi ve filmu, nezklamali.... záruka kvality je zaručená. V originále, ale o hvězdičku méně.(17.2.2008)

 • gogo76
  *****

  Humor bol výborný, hoci ho mohlo byť viac, ale je tak nejako rovnomerne dávkovaný, takže sa nudiť nebudete. Škoda, že postava A.Schwarzeneggera nedostala väčší priestor, alebo aspoň viac humoru z jeho strany, alebo na jeho adresu by neuškodilo. Moja najobľúbenejšia hláška: "Drápejte, ješte mu trčí gebule!"...80%.(5.2.2009)

 • ajuska
  *****

  Na nejvyšším hodnocení se možná taky z části podílí fanouškovství seriálu, ale nutno přiznat, že Simpsonovi se velice povedli. Dobrá fungující zápletka je tu doplněna výbornými fórky a narážkami. Je pravda, že některé z nich jsou pouhou variací na něco, co jsme již viděli v seriálu, ale to mně osobně vůbec nevadí. Zkrátka výborná zábava ve známém simpsonovském duchu.(27.7.2007)

 • Hrabka
  ****

  Simpsonovi tak jak je známe. Celá řada vtipných situací. Zde bohužel i docela dost slabších míst a rádoby vtípků. Děj také nic extra. Na seriál to bohužel nemá. 75%(28.12.2007)

1 2 3 4 5 6 7 17 32 48 63