Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 246)

Priznam sa, ze nikdy som nemal tento animovany serial rad, takze som si nikdy nepozrel nejaku cast, aj ked som mal mnohokrat moznost. O to väcsie bolo prekvapenie, ked som si film mohol pozriet v kine a bavil som sa viac, nez som predpokladal. Takze mozem odporucit aj odporcom Simpsonovcov, avsak iba vtedy, ak nemate nic proti animovanym filmom.(1.8.2007)

Simpsonovi jsou nejlepší v seriálu, ve filmu byli poloviční. Nemůžu si pomoct, některé gagy byly tak průhledně tupé, že to až bolelo. Ale sem tam jsem se dobře pobavilo, to zas jo.(5.8.2007)

Moje hodnotenie je (ak tak môžem povedať) zo strany nezaujatého diváka. Simpsonovcov vytrvalo ignorujem, jednoducho to nie je môj seriál. Dokopy som za tie roky, čo bežia v televízii videl možno tri a pol časti. Do kina som preto išiel iba s vedomím, že idem na komédiu a je nutné povedať, že som nebol sklamaný. Simpsonovci vo filme parodujú v prvom rade súčasný postoj americkej spoločnosti ku problematike globálneho otepľovania. Neušetria však ani druhú stranu - ochrancov planéty, Ala Gorea a štýl, akým je vedená kampaň proti globálnemu otepľovaniu, ktorej ukážkovým príkladom je Lisa chodiaca od domu k domu. Tvorcovia si vzali na mušku samozrejme aj vládu USA a štýl jej vládnutia, respektíve akéhosi "45-teho" prezidenta USA A. Schwarzeneggera. Táto satira mi prišla orientovaná viacej na amerického (možno ešte lepšie Californského) diváka ako na toho, kto si príde pozrieť film do slovenského kina) Všetky gagy sa mi veľmi páčili, dobre som sa zasmial, moje hodnotenie však nie je maximálne. Opieram sa hlavne o porovnanie so South Parkom. Mnohí môžu namietať, ale keď som videl Peklo na zemi, bol som na tom podobne, ako so Simpsonovcami, seriál SP som nesledoval. Moja bránica si vtedy ale zacvičila omnoho viacej. Simpsonovci sú predsa len v jednej fáze filmu (keď sa rozpadne na Aljaške rodina) o niečo vážnejší a mne to tam moc nesedí. Inak som bol ale veľmi spokojný, nemal som pocit, že to, že nepoznám seriál, mi prekáža. Fanúšikovia si môžu tú poslednú hviezdu asi prihodiť, ja zostávam na 80%.(9.8.2007)

sklamanie roka(17.8.2007)

na můj vkus málo intelektuálské a moc akční.(17.8.2007)

Začátek zlatý, konec stříbrný(18.8.2007)

Co na to říci? Vyrostla jsem u televize, přilepená na obrazovku, bedlivě sledující tento seriál. Celá rodina a hlavně já, všichni jsme se smáli, smějeme a budeme smát. A film? Kdyby nebyl delší než je běžná dávka zhruba třiadvaceti minut, nepoznali byste rozdíl. Nová zápletka, několik nových postav... humor skvělý jako vždy! Jak mám hodnotit? =)(18.8.2007)

Tak nějak nevím. Dost jsem se těšil, zklamán jsem nebyl, ale přece jen jsem nebyl tak nadšený. Nevidím až zas takový rozdíl oproti televizním epizodám, abych tuhle musel vidět v kině.(22.8.2007)

Skvělé... i jako středoevropan jsem si pár narážek dost užil :-)(22.8.2007)

LÉPE TO DOPADNOUT NEMOHLO. Opravdu. Hustota vtípků je NEUVĚŘITELNÁ, děj je nabitý od začátku do konce a nudit se nebudete ani sekundu. Děkujeme pane Groeningu.(25.8.2007)

Asi takhle...v porovnání s některými díly seriálu to není zdaleka nejlepší "dvojdíl"...ae pořád je to übercool..(2.9.2007)

Nevim co bych k tomuto filmu napsal. Jen ze se mi libil, vtipy byly nekdy vice,ci mene vtipne, ale nektere rozhodne clovek nezapomene ( viz. prohozeni kostela s hospodou - ti co videli, vedi). Jen jsem si melancholicky zavzpominal na prvni serii Simpsons a jeji "grafiku", ktera byla myslim delana este vektorove. Ve srovnani s filmem je az neuveritelne, ze se na to dalo divat :).(8.9.2007)

Seriál je skvělý jsem jeho velký fanda, ale film pro mě byl trochu zklamáním, některé vtípky (celkem asi 3) byly opravdu dobré, ale zbytek byl tak trochu spadajaící pod průměr, vtipů z dobrých řad Simpsonů. Možná už jsem ale zhýčkán neustálým domácím opakováním těch nej. dílů, u kterých se ale mohu smát znovu a znovu. Takže 3 vězdičky za obsazení, příběh a scénář :) a jeden za Bártovu cestu do McDonalda (opravdu nejsem na malé kreslené klučíky, ale to zakrytí bylo opravdu originální a vtipné).(12.10.2007)

Jeden dobrý díl seriálu. S důrazem na slovo jeden.(17.10.2007)

Báli jsme se toho všichni...20 minutový seriál na ploše velkého plátna...pod špatnýma rukama by to znamenalo katastrofu a to si u žluté rodinky nerad představuji. Naštěstí to dopadlo výtečně. Český dabing opět předčil ten anglický, Matt si nechal hoodně "špeků" a "hlodů" do filmu, takže těch 87 minutek uteče jako voda a výsledek je stejný jako u jedné epizody. Sice to nikde skřípe (epizodka se zamilovanou lízou) ale to je v objemnosti humoru a narážek opravdu chabá výtka. Matte měl bych prosbu..jen pět řad Futuramy mi opravdu nestačí...udělej s tím něco...o:))(4.1.2008)

• Sonick

Zfilmovat seriál, znamená ho udělat velkolepější, dražší a delší než normální díl. To vše se Simpsonových povedlo. Avšak jak to bylo s jeho kvalitou? Tupá zápletka má jediný záměr – zasadit film do většího prostoru než je malé městečko Springfield a dát tak možnost pro vznik spousty nových humorných situací. Avšak právě ono filmové odpoutání od každodeních problémů naší seriálové rodinky nedělá dobrotu. Některé situace jsou zbytečně protahovány, a ani pár povedených gagů již nezachrání o mnoho více těch stupidních a viditelnou snahu filmařů pobavit za každou cenu. Proto film vyvolává, jak to říci – břitký dojem.(7.1.2008)

• Miroveith

Pro mě osobně obrovský zklamání, mně tam nepřišlo vtipný pomalu nic!!! A druhá půlka filmu, co to sakra bylo??!! Taková americká ... o dokonalej rodině, bla bla slzička ukápla... Asi ne!!! Ale tohle nemá s výborným seriálem společnýho vůbec nic!!! Na tomhle filmu jsou nejlepší trailery...(13.1.2008)

Miluji Simpsonovi a hltám každý nový díl. Na film jsem se jako každý fanoušek moc těšil a musím říci, že mě nezklamal. Smíchu a zábavy je od začátku dosti a nedá se říci že by oproti klasickým dílům seriálu nějak zaostával. Bohužel ke konci už trochu docházeli nápady (asi to bude tím že má více než 20 minut)- proto o hvězdičku méně.(16.1.2008)

Seriál je fajn a film ešte viac. Napriek neskutočne jednoduchému deju sa zabavíte nadmieru. Skutočne som sa zabával a Simsonovcov považujem za najvtipnejší film roku 2007.(18.1.2008)

Film mi přišel o něco slabší nežli tv seriál, především jsem měl pocit, že humor už nemá takový šmrnc, na který jsme byl zvyklý v seriálových vydáních, na druhou stranu poměrně vydařená zápletka a katastrofická atmosféra jsou velkými klady filmu(14.5.2008)

Prislo mi to ako viac pospajanych casti simpsonovcov. Mozno som cakal o nieco viac ale bohato som bol spokojny(19.5.2008)