poster

Pravidla vášně

 • USA

  The Rules of Attraction

 • Německo

  Die Regeln des Spiels

 • Slovensko

  Pravidlá vášne

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo, 2002, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Roger Avary .. You will never know me. Série teenagerských epizodek, které samy o sobě nejsou zrovna nejpůsobivější, ale dohromady se o jistou výpověď přeci jen postarají. Výrazným tahounem je hudba, hezká herecká sestava a zajímavé režijní pojetí s několika hodně silnými momenty. Škoda, že s některými technickými vychytávkami se chodí pro vodu tak dlouho až se... okoukají.(26.8.2009)

 • genetique
  ****

  Po skončení filmu som mal silný pocit, že Avaryho štýl mi pripomína tvorbu niektorého z mojich obľúbených režisérov, no až po prečítaní jeho biografie mi to došlo. Neslávna história vzťahov medzi ním a Tarantinom musela mať naozaj tuhý korienok, keď ešte aj počas natáčania filmu si Avary nemohol odpustiť (trefnú) hlášku s odkazom na svoj predchádzajúci film 'Killing Zoe'. Každopádne v tomto filme už ide Avary svojou vlastnou cestou, no tiež sa nebojí boriť pravidla filmu. Akákoľvek rutinná šablóna, podľa ktorej by sa mal držať je mu cudzia, čomu nasvedčuje scenár, ktorý prakticky nemá výpovednú hodnotu, ničím začína a ničím aj končí. Okrem vzťahov medzi sebou sú charaktery (inak veľmi zaujímavých, originálnych a jedinečných) postáv len prázdnou ulitou. Dej je vlastne len zlepenec určitých dejových línií, ktoré sú ale zlepené veľmi presne, s citom na detail a technické spracovanie, i hudbu, či dokonca herecké výkony. Koláčový graf znázorňujúci kombináciu žánrov je kapacitne vyčerpaný, takže každý žáner ponúkol presne to, čo som od neho očakával. 85%.(6.10.2009)

 • gilmore_girl
  *

  Nechapu, jak se necemu takovemu mohl James Van Der Beek propujcit! Je to skvely herec, ktery ma na vic, a kdyz jsem ho videla v zachodove scene, neverila jsem svym ocim... vazne si nemyslim, ze by nekomu zvratky a exkrementy prisly vtipne, takze nechapu, proc jsou skoro ve vsech filmech o teenagerech. Je to nechutne jako cely tenhle film! Ovsem plejada znamych hercu me trochu obmekcila a Pravidla tak o vlasek unikla odpadu!(29.3.2010)

 • Boogeyman
  *****

  Nechci být moc sprostý, ale nedá mi to, Pravidla vášně pro mě byly kurevský překvapení. Film o kterém jsem absolutně nic nevěděl ani jsem o něm neslyšel a i kdyby, asi by mě moc nezajímal, řekl bych si, že jen další teenagerovská rádoby sonda pro pobavení a dojmutí puberťáků. Jenže ejhle, od první minuty jsem seděl přikovanej do křesla, nepravidelně dýchal a svět mimo dění v televizi přestal existovat. Jsem takový ten typ, co když si pozdě večer sedne k televizi a pustí film, pravděpodobnost, že u něj usnu je větší než malá, možná bych řekl že je to téměř stoprocentní. Ale kdybych třeba dva dny nespal, pak si zalezl najezený a vykoupaný do čisté voňavé postele, zavrtal se do peřiny a pustil tenhle film, neusnul bych u něj! Tohle je extáze, orgasmus nápadů, nádherných příhod a tak reálných a zajímavých životních situací, natočený tak nápaditým, neotřelým, originálním a uchvacujícím způsobem, že bez dechu najednou zjistíte, že už je konec a chcete to vidět znovu. A přitom jde vlastně o to, jak teenageři chlastaj, šukaj a fetujou! Ale je to opravdová bomba!...Doporučuji všem příznivcům seriálu Dawsonův svět, uvidíte čeho je James van der Beek schopen!(5.12.2006)

 • Beast
  *

  "Spoluautor" Pulp Fiction, jak hrdě hlásá presskit se nezapřel - Snad jakási snaha o Pulp Fiction na vysokoškolské koleji, skončila jako Prci, prci, prcičky, s okopírovanými prvky Pupl Fiction. Ani jedno však nefunguje a ve víru nudy a trapnosti bez známky děje, příběhu a scénáře jen čekáte a zíváte vstříc konci, který ne a ne přijít. Efekty a "režijní" stokrát viděné parádičky to samozřejmě nezachrání.(4.11.2003)

 • - Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Christina Ricci se vzdala role Lauren kvůli počáteční scéně znásilnění, která se jí zdála hrubá a urážlivá. Nahradila ji pak Shannyn Sossamon. (fandafilmov)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace