poster

Pravidla vášně

 • USA

  The Rules of Attraction

 • Německo

  Die Regeln des Spiels

 • Slovensko

  Pravidlá vášne

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo, 2002, 102 min

Externí recenze k filmu (5)

 • BLOKBASTER (Petr Čihula) **

  "V dobe, kedy tu máme (v lepšom prípade) Prcičky a (v horšom prípade) intelektuálne masáže, v ktorých to chcú všetci so všetkým a na tvrdo, je označenie teenagerská komédia v súvislosti s Pravidlami vášne tragickým omylom. Tento film nie je o vibrátoroch v toaletnej mise. A i keď je pravdivý kruto…"

 • Filmpub.cz (Štěpán Moník) ****

  "Film Pravidla vášně bych označil za těžce pohodový. Pohodový v tom stylu, jako byly třeba Velmi nebezpečné známosti. Studenti v něm žijí přesně takový život, který bychom chtěli žít všichni, ale, jak by řekl J. X. Doležal, nemáme na to koule. Pravda je sice taková, že kromě koulí na to nemáme taky…"

 • Filmweb.cz (Matej Šišolák) **

  "Avaryho film může šokovat. Spíše odvážně nabízeným příběhem než vizuálně. Cestopis o výpravě americké mládeže, která na cestě za sexuálním uspokojením zapadla do hlubokého morálního bahna je nutné posuzovat mírou autenticity, jíž znají jenom ti z vás, kdo měli šanci projít americkým školním…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) *

  "Pomaly rozrastajúca sa nuda vo mne celkom neústupčivo začala prerastať do zvláštneho pocitu zhnusenia a negatívnej energie. Ak si spomínate na samotné Zlo, ktorému slúžil Gary Oldman v 5 elemente, tak takto nejako som pociťoval tento film. Nakoniec som sa mu rozhodol priznať čosi za technickú…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Směsice revolty, zranitelnosti a retro-nostalgie, kterou je film prostoupen, působí spolehlivě na city diváků a vtahuje je do hry. Nejde o chladnou spekulativní podívanou jako ve snímku Sexuální rekonstrukce, ale o dráždivé psychodrama v kubrickovském stylu. Zobrazení amerických studentů v…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace