Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Dablér není řachanda, jak je už u Vebera zvykem, o to víc si ale vážím laskavého tónu, který je v jeho filmech přítomen vždy. Navíc výborný Daniel Auteuil, k němu krásná diva a zhrzená manželka plus opuštěný ťunťa a jeho kámoš tydýt .... a všichni v zamotaném klubku. Na ponurou náladu je Dablér spolehlivý vyprošťovák.(3.4.2007)

I přes klasickou šablonu se jedná o inteligentní vtipnou francouzskou komedii. Už jsi skoro sám, Francisi.(2.3.2009)

Nádherné propojení příběhů ze života jednoho jména s názvem François Pignon, se kterým si Francis Veber pohrál více než zdařile. V podstatě je třeba vidět minimálně pár filmů ze seznamu režiséra, pač pak si to divák užije minimálně o stupen více. Nicméně já jsem se bavil skvěle, nejen slušnými výkony dvojky Auteil - Elmaleh, ale také nádherným tělem oné topmodelky jež si kráčí po obálce a vůbec nic jí netrápí přitom se ve filmu tváří uplně jinak, pozitivnějc než se zdá. Dablér je rozhodně neméně povedená komedie, která humorem spěje spíše k Blbcovi k večeři, ale atmosférou sahá rozhodně víš. --- Dobrá kniha? - Tu už jste četl pane Gervés - Já už jí četl? - Ano, říkal jste, že jste ji přečetl za jeden večer. - Opravdu? Vůbec nic mi to nepřipomíná, pamět mám jako dřív. No tak tedy, dejte mi roštěnou. - Ne ta je v řeznictví, tady jsme v knihkupectví.(26.7.2007)

Možná by to byl pouze zábavný příběh o chlapíkovi, který je tak trošku smolař, ale má dobré srdce, kdyby se ten chlapík nejmenoval François Pignon. Návštěva Françoisa Pignona v mém pokoji byla nečekaná, ale o to krásnější. Vzpomněl jsem si na rok 1983, kdy jsem se s Françoisem Pignonem setkal poprvé. On jako imaginární postavička ve filmu Francise Vebera Otec a otec a já jako kluk v kině a vzniknul skutečně krásný vztah. Znovu jsme se potkali v roce 1986, kdy byl François Pignon Uprchlík a já pořád jen kluk v kině. Za dvanáct let byl François Pignon Blbec k večeři a já byl blbec k ničemu. V roce 2001 jsem měl smutné období a proto jsem byl rád, že potkávám v Kondomedii svého imaginárního filmového kamaráda Françoisa Pignona. No a právě před chvílí odešel François Pignon z mého pokoje. Přišel se mě pochlubit, že je Dablér. A já se těším na další naše filmové setkání, tak jako se těším na setkání s přítelem v jehož společnosti je mě moc dobře..(24.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,926,800Tržby Celosvetovo $29,414,553(2.11.2008)

Tahle francouzská Veberova komedie mne opravdu potěšila a já se nečekaně skvěle bavil. Vše je sice známé i z jiných filmů - krásná modelka, nešťastná láska, bohatý ředitel a jeho podváděná manželka, nesmělý mladík Pignon a jeho milá ohrožená přítomností topmodelky. Přesto je zde několik skvostných fórů - "Kolik musím zaplatit?" Ne, my zaplatíme Vám." Nebo ty závěsy dodané Pignonovi s modelkou od zhrzené manželky ředitele, či defilé krásných dívek na parkovišti včetně další topmodelky s telefonním číslem a k tomu závistiví Pignonovi spolupracovníci - a celá řada dalších úsměvných situací. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222292-dabler-dubler-doublure-la/videa/(28.3.2010)

Tak to je přesně to pravé na horké a slunečné dopoledne. Francouzi mě snad nikdy nezklamou. Prima film, prima herecké obsazení, prima zápletka, prostě výborná pohodová romantická komedie a určitě lepší průměr. Jinak už druhý film za sebou s Gadem a zatím hraje jen ty trubky i když ke konci se do toho už konečně trochu obul. Možná mu tu jednu * nakonec ještě přihodím :)(19.6.2013)

Roztomilá oddechovka - působící skoro jako remake nějaké limonády ze třicátých let - tak trošku i moralitka o tom, že lhát stejně tak ženě i milence se nevyplácí a chudoba cti netratí... >Lůzr< Pignon je celý takový milý, čisťounký a dobromyslný chlapík, i ten jeho kutloch kdesi na periferii předurčené jednou k demolici působí tak, že byste se k němu klidně hnedle rádi přestěhovali a topmodelka Elena je vskutku topmodelová a pohádkově sladká a hodná a inteligentní a prostě děva k pomilování až tak, že byste ji hnedle vyměnili za matku svých dětí... A všichni až na lumpa Levasseura a jeho fikaného advokáta jsou vůbec takoví mílí a... . . . A láska nakonec samosebou zvítězí nad intrikami a hamižností, lumpácký bohatec je po právu zostuzen a vytrestán a prostě je asi opravdu dobře, že se i dnes točí takové klidné, milé, inteligenci neurážející a nepodbízivé a místy vskutku vtipné (třeba pointa s tatínkem panem doktorem... :o) komedie. I když nejspíš za rok si na tenhle film ani nevzpomenete... Nic proti ničemu, pronic zanic... A tak to má být! . . . Výborně a decentně odehraný, profesionálně rutinně dobře natočený, v rámci žánru lehce nadprůměrný film... Tři a půl hvězdičky za film, z nutnosti pak s lehkým smutkem (protože lepších komedií je přece jen opravdu spousta) zaokrouhleno dolů. - - - P.S. Nelze, než si na okraj povzdechnout, proč takhle neumí v Česku nikdo natočit komedii :-( ?). Ach jo...(14.11.2007)

Veberův vybroušený filmařský styl mám rád a ani tentokrát mě nezklamal, byť z pohledu celé jeho tvorby určitě nejde o nejlepší kousek. Kdo čeká komedii se smrští gagů ve stylu Hračky s Pierre Richardem bude sklamaný, na to už ke stáru Veberovi přece jen schází energie a nápady, nicméně nadhled, jiskřivé dialogy a přiměřená dávka situačního humoru Dablérovi určitě nechybí. Na rozdíl od přeslazených amerických romantických komedií dokáže Veber udržet úroveň a nesklouzává k podbízivosti.Jeho příběh o nevěře je sice v zásadě moralita, podaná ale vlídně, s pochopením a s elegncí. Snad jen finále mohlo být nápaditější...Celkový dojem: 70 %.(1.3.2009)

Francis Veber stavia na fungujúce postupy z jeho predošlého kúsku Tais-Toi!, ktorý je mimochodom jedným z mojich najobľúbenejších komédií vôbec. V Dublérovi tiež všetko fičí, nesmierne baví, no dych už rozhodne nevyrazí.(28.6.2010)

Veber a jeho ďalšia bláznivá komédia, ktorej najväčšou slabinou bola romantická línia. Šialenou zápletkou sa Veber snaží kombinovať to najlepšie zo svojich famóznych filmov, chýba však uletený nadhľad nezmyselných situácií a hlavný predstaviteľ, ktorý by potiahol film svojou postavou typického ťuťmáka. Svet obyčajného zakomplexovaného rojka sa opäť stretáva so svetom smotánky, no chýbajú úderné hlášky a nezabudnuteľné konfrontácie, ktoré si divák zapamätá. Úsmevné to je, celkom rýchlo to odsýpa a občas sa podarí nejaký trefné zvrat, ale tempo, razancia a nonšalantnosť francúzskej komédie sa tam niekde stráca. 60%.(31.5.2014)

Nechat dabovat dabléra Gada Elmaleha Martinem Stránským je docela mazec! Napadá mě mnoho dalších vhodných adeptů, jejíž hlas by se hodil o mnoho lépe. Ale i tak docela příjemný filmeček, pokud nemáte zrovna nic lepšího na práci.(2.7.2013)

Příjemná francouzská komedie o prekérní životní situaci, do které se dostane bohatý sukničkář. Film umí pohladit a na Alice Taglioni se moc hezky kouká, kdo by ji nechtěl mít alespoň na týden v bytě. Francois Pignon tentokráte nevýrazný, ale je docela možné že právě takový měl přesně být hlavní představitel. Po skvělém Drž hubu! Přece jen ústup z pozic pro Vebera. 55%(2.7.2009)

„Není čas najít si jiného lékaře?“ - „Ne, nechám si tohohle. Je na tom tak zle, že jak se na něj podívám, je mi líp.“ Co chtěl Francis Veber napsat a natočit, napsal a natočil. Příjemnou konverzační komedii, jakýsi důkaz, že staré dobré časy (nejen) francouzské legrace ještě nejsou v nenávratnu. Samozřejmě taková smršť jako o tři roky starší Drž hubu! to není, ale na druhou stranu ani být neměla, tak jaképak copak. Gad Elmaleh je jako Pignon (o němž Veber mluví jako o obyčejném človíčkovi, dobrákovi, který se ne vlastní vinou připlete do složitých situací, z nichž se pak dostane, ani neví jak) dobrý, ale ještě více mě potěšila sympatická Alice Taglioni. Daniel Auteuil si s chorobně nevěrným průmyslníkem poradil také na jedničku. A abych nezapomněl, ve scénáři je perfektní narážka na Blbce k večeři! Dobré to bylo. „Elena je úžasné děvče. Líbat se s někým takovým, to chce kuráž.“ - „No jo, vkládá se do toho celá.“ - „Jdi do hajzlu!“(1.11.2014)

Francois je politováníhodný smolař. Chudák musí žít ve společné domácnosti se sympatickou topmodelkou Elenou, inkasovat za tuto dřinu nemalý peníz a ještě odhánět zástupy dalších modelek toužících trochu si s ním zašpásovat v pohodlné posteli. Francois si však od života přeje pouze zachovat své místo hotelového parkovatele naleštěných bouráků a kdyby si dlouholetá kamarádka Emilie rozmyslela své unáhlené svatební odmítnutí, tak by se ostatní krasavice musely rychle pakovat z jeho bytu, hlavy i života.(16.9.2009)

Příjemná zajímavá komedie, Veber nasadil staré známé tváře. Kdo by si to s Pignonem alespoň na chvíli nevyměnil... Auteuil se na zaporáky vyloženě hodí...(7.5.2007)

Typicky jednoduchá francouzská komedie s předem nalajnovanými postavami. Skoro všichni působí tak nevěrohodně pozitivně a mile, přesně tak, jak má podobný film působit, protože nejsme hnidopiši, chceme si zlepšit náladu, a tak je nám jedno, že topmodelky nejsou tak dobrotivé a obyčejný člověk nemá takovou kliku. Pro mě je to překvapení, neměl jsem žádné očekávání a ejlhe... 70%(10.8.2010)

Sám som prekvapený, ako ma táto komédia z krajiny, kde nevedia robiť autá, ale croisanty a komédie sa im sem tam celkom vydaria, chytila. Príjemný, inteligentný kúsok a samozrejme veľkú zásluhu na udržaní mojej pozornosti má aj krásna Alice. Nadpriemer.(19.6.2010)

Milá pohodová komedie o lásce, krásce a dobrém srdci, která je příjemně francouzsky neamerická, ať už humorem, dějem nebo elegantím provedením, sázejícím na dlouhou šňůru jemných vtípků, které se jen tak lehce vznáší příběhem a dávají dostastek času k tomu usmát se jim a pokochat se jejich vytříbenou chutí. A Elena, ta je opravdu ztělesněným snem.. :-)(8.3.2009)

• bassator

27. 3. 2010 - 40%(27.3.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6