Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Gad Elmaleh je výborný herec. Musim podotknúť že má uhrančivé oči. Stačí keď sa pozrie do kamery svojími očami už mám emócie. Táto komédia nie je že spadneš zo stoličky na zem od smiechu, skôr je to kultivovaná komédia.Ale to vôbec nevadí. Morálka a byť správny muž je dôležité preto tento film má čo povedať.(14.12.2017)

Dablér není řachanda, jak je už u Vebera zvykem, o to víc si ale vážím laskavého tónu, který je v jeho filmech přítomen vždy. Navíc výborný Daniel Auteuil, k němu krásná diva a zhrzená manželka plus opuštěný ťunťa a jeho kámoš tydýt .... a všichni v zamotaném klubku. Na ponurou náladu je Dablér spolehlivý vyprošťovák.(3.4.2007)

I přes klasickou šablonu se jedná o inteligentní vtipnou francouzskou komedii. Už jsi skoro sám, Francisi.(2.3.2009)

Nádherné propojení příběhů ze života jednoho jména s názvem François Pignon, se kterým si Francis Veber pohrál více než zdařile. V podstatě je třeba vidět minimálně pár filmů ze seznamu režiséra, pač pak si to divák užije minimálně o stupen více. Nicméně já jsem se bavil skvěle, nejen slušnými výkony dvojky Auteil - Elmaleh, ale také nádherným tělem oné topmodelky jež si kráčí po obálce a vůbec nic jí netrápí přitom se ve filmu tváří uplně jinak, pozitivnějc než se zdá. Dablér je rozhodně neméně povedená komedie, která humorem spěje spíše k Blbcovi k večeři, ale atmosférou sahá rozhodně víš. --- Dobrá kniha? - Tu už jste četl pane Gervés - Já už jí četl? - Ano, říkal jste, že jste ji přečetl za jeden večer. - Opravdu? Vůbec nic mi to nepřipomíná, pamět mám jako dřív. No tak tedy, dejte mi roštěnou. - Ne ta je v řeznictví, tady jsme v knihkupectví.(26.7.2007)

Možná by to byl pouze zábavný příběh o chlapíkovi, který je tak trošku smolař, ale má dobré srdce, kdyby se ten chlapík nejmenoval François Pignon. Návštěva Françoisa Pignona v mém pokoji byla nečekaná, ale o to krásnější. Vzpomněl jsem si na rok 1983, kdy jsem se s Françoisem Pignonem setkal poprvé. On jako imaginární postavička ve filmu Francise Vebera Otec a otec a já jako kluk v kině a vzniknul skutečně krásný vztah. Znovu jsme se potkali v roce 1986, kdy byl François Pignon Uprchlík a já pořád jen kluk v kině. Za dvanáct let byl François Pignon Blbec k večeři a já byl blbec k ničemu. V roce 2001 jsem měl smutné období a proto jsem byl rád, že potkávám v Kondomedii svého imaginárního filmového kamaráda Françoisa Pignona. No a právě před chvílí odešel François Pignon z mého pokoje. Přišel se mě pochlubit, že je Dablér. A já se těším na další naše filmové setkání, tak jako se těším na setkání s přítelem v jehož společnosti je mě moc dobře..(24.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,926,800Tržby Celosvetovo $29,414,553(2.11.2008)

Tahle francouzská Veberova komedie mne opravdu potěšila a já se nečekaně skvěle bavil. Vše je sice známé i z jiných filmů - krásná modelka, nešťastná láska, bohatý ředitel a jeho podváděná manželka, nesmělý mladík Pignon a jeho milá ohrožená přítomností topmodelky. Přesto je zde několik skvostných fórů - "Kolik musím zaplatit?" Ne, my zaplatíme Vám." Nebo ty závěsy dodané Pignonovi s modelkou od zhrzené manželky ředitele, či defilé krásných dívek na parkovišti včetně další topmodelky s telefonním číslem a k tomu závistiví Pignonovi spolupracovníci - a celá řada dalších úsměvných situací. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222292-dabler-dubler-doublure-la/videa/(28.3.2010)

Tak to je přesně to pravé na horké a slunečné dopoledne. Francouzi mě snad nikdy nezklamou. Prima film, prima herecké obsazení, prima zápletka, prostě výborná pohodová romantická komedie a určitě lepší průměr. Jinak už druhý film za sebou s Gadem a zatím hraje jen ty trubky i když ke konci se do toho už konečně trochu obul. Možná mu tu jednu * nakonec ještě přihodím :)(19.6.2013)

Roztomilá oddechovka - působící skoro jako remake nějaké limonády ze třicátých let - tak trošku i moralitka o tom, že lhát stejně tak ženě i milence se nevyplácí a chudoba cti netratí... >Lůzr< Pignon je celý takový milý, čisťounký a dobromyslný chlapík, i ten jeho kutloch kdesi na periferii předurčené jednou k demolici působí tak, že byste se k němu klidně hnedle rádi přestěhovali a topmodelka Elena je vskutku topmodelová a pohádkově sladká a hodná a inteligentní a prostě děva k pomilování až tak, že byste ji hnedle vyměnili za matku svých dětí... A všichni až na lumpa Levasseura a jeho fikaného advokáta jsou vůbec takoví mílí a... . . . A láska nakonec samosebou zvítězí nad intrikami a hamižností, lumpácký bohatec je po právu zostuzen a vytrestán a prostě je asi opravdu dobře, že se i dnes točí takové klidné, milé, inteligenci neurážející a nepodbízivé a místy vskutku vtipné (třeba pointa s tatínkem panem doktorem... :o) komedie. I když nejspíš za rok si na tenhle film ani nevzpomenete... Nic proti ničemu, pronic zanic... A tak to má být! . . . Výborně a decentně odehraný, profesionálně rutinně dobře natočený, v rámci žánru lehce nadprůměrný film... Tři a půl hvězdičky za film, z nutnosti pak s lehkým smutkem (protože lepších komedií je přece jen opravdu spousta) zaokrouhleno dolů. - - - P.S. Nelze, než si na okraj povzdechnout, proč takhle neumí v Česku nikdo natočit komedii :-( ?). Ach jo...(14.11.2007)

Veberův vybroušený filmařský styl mám rád a ani tentokrát mě nezklamal, byť z pohledu celé jeho tvorby určitě nejde o nejlepší kousek. Kdo čeká komedii se smrští gagů ve stylu Hračky s Pierre Richardem bude sklamaný, na to už ke stáru Veberovi přece jen schází energie a nápady, nicméně nadhled, jiskřivé dialogy a přiměřená dávka situačního humoru Dablérovi určitě nechybí. Na rozdíl od přeslazených amerických romantických komedií dokáže Veber udržet úroveň a nesklouzává k podbízivosti.Jeho příběh o nevěře je sice v zásadě moralita, podaná ale vlídně, s pochopením a s elegncí. Snad jen finále mohlo být nápaditější...Celkový dojem: 70 %.(1.3.2009)

Francis Veber stavia na fungujúce postupy z jeho predošlého kúsku Tais-Toi!, ktorý je mimochodom jedným z mojich najobľúbenejších komédií vôbec. V Dublérovi tiež všetko fičí, nesmierne baví, no dych už rozhodne nevyrazí.(28.6.2010)

Veber a jeho ďalšia bláznivá komédia, ktorej najväčšou slabinou bola romantická línia. Šialenou zápletkou sa Veber snaží kombinovať to najlepšie zo svojich famóznych filmov, chýba však uletený nadhľad nezmyselných situácií a hlavný predstaviteľ, ktorý by potiahol film svojou postavou typického ťuťmáka. Svet obyčajného zakomplexovaného rojka sa opäť stretáva so svetom smotánky, no chýbajú úderné hlášky a nezabudnuteľné konfrontácie, ktoré si divák zapamätá. Úsmevné to je, celkom rýchlo to odsýpa a občas sa podarí nejaký trefné zvrat, ale tempo, razancia a nonšalantnosť francúzskej komédie sa tam niekde stráca. 60%.(31.5.2014)

Nechat dabovat dabléra Gada Elmaleha Martinem Stránským je docela mazec! Napadá mě mnoho dalších vhodných adeptů, jejíž hlas by se hodil o mnoho lépe. Ale i tak docela příjemný filmeček, pokud nemáte zrovna nic lepšího na práci.(2.7.2013)

Příjemná francouzská komedie o prekérní životní situaci, do které se dostane bohatý sukničkář. Film umí pohladit a na Alice Taglioni se moc hezky kouká, kdo by ji nechtěl mít alespoň na týden v bytě. Francois Pignon tentokráte nevýrazný, ale je docela možné že právě takový měl přesně být hlavní představitel. Po skvělém Drž hubu! Přece jen ústup z pozic pro Vebera. 55%(2.7.2009)

„Není čas najít si jiného lékaře?“ - „Ne, nechám si tohohle. Je na tom tak zle, že jak se na něj podívám, je mi líp.“ Co chtěl Francis Veber napsat a natočit, napsal a natočil. Příjemnou konverzační komedii, jakýsi důkaz, že staré dobré časy (nejen) francouzské legrace ještě nejsou v nenávratnu. Samozřejmě taková smršť jako o tři roky starší Drž hubu! to není, ale na druhou stranu ani být neměla, tak jaképak copak. Gad Elmaleh je jako Pignon (o němž Veber mluví jako o obyčejném človíčkovi, dobrákovi, který se ne vlastní vinou připlete do složitých situací, z nichž se pak dostane, ani neví jak) dobrý, ale ještě více mě potěšila sympatická Alice Taglioni. Daniel Auteuil si s chorobně nevěrným průmyslníkem poradil také na jedničku. A abych nezapomněl, ve scénáři je perfektní narážka na Blbce k večeři! Dobré to bylo. „Elena je úžasné děvče. Líbat se s někým takovým, to chce kuráž.“ - „No jo, vkládá se do toho celá.“ - „Jdi do hajzlu!“(1.11.2014)

Francois je politováníhodný smolař. Chudák musí žít ve společné domácnosti se sympatickou topmodelkou Elenou, inkasovat za tuto dřinu nemalý peníz a ještě odhánět zástupy dalších modelek toužících trochu si s ním zašpásovat v pohodlné posteli. Francois si však od života přeje pouze zachovat své místo hotelového parkovatele naleštěných bouráků a kdyby si dlouholetá kamarádka Emilie rozmyslela své unáhlené svatební odmítnutí, tak by se ostatní krasavice musely rychle pakovat z jeho bytu, hlavy i života.(16.9.2009)

Příjemná zajímavá komedie, Veber nasadil staré známé tváře. Kdo by si to s Pignonem alespoň na chvíli nevyměnil... Auteuil se na zaporáky vyloženě hodí...(7.5.2007)

Typicky jednoduchá francouzská komedie s předem nalajnovanými postavami. Skoro všichni působí tak nevěrohodně pozitivně a mile, přesně tak, jak má podobný film působit, protože nejsme hnidopiši, chceme si zlepšit náladu, a tak je nám jedno, že topmodelky nejsou tak dobrotivé a obyčejný člověk nemá takovou kliku. Pro mě je to překvapení, neměl jsem žádné očekávání a ejlhe... 70%(10.8.2010)

Sám som prekvapený, ako ma táto komédia z krajiny, kde nevedia robiť autá, ale croisanty a komédie sa im sem tam celkom vydaria, chytila. Príjemný, inteligentný kúsok a samozrejme veľkú zásluhu na udržaní mojej pozornosti má aj krásna Alice. Nadpriemer.(19.6.2010)

Milá pohodová komedie o lásce, krásce a dobrém srdci, která je příjemně francouzsky neamerická, ať už humorem, dějem nebo elegantím provedením, sázejícím na dlouhou šňůru jemných vtípků, které se jen tak lehce vznáší příběhem a dávají dostastek času k tomu usmát se jim a pokochat se jejich vytříbenou chutí. A Elena, ta je opravdu ztělesněným snem.. :-)(8.3.2009)

• bassator

27. 3. 2010 - 40%(27.3.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6