Třináct u stolu (TV film)

Thirteen at Dinner

• slovenský

Večera pre trinástich

Krimi / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 1985, 91 min

• Wishkah

Mě se to nelíbilo vůbec. Peter Ustinov, ačkoli jindy mi přijde jako skvělý Poirot, je tady jakoby unavený, Jonathan Cecil mi chvilkama přišel s tím svým věčným podivným úsměvem jak pod vlivem drog a Suchet se narodil jako Poirot. Ne jako Japp. Navíc příběhu vůbec nehraje do karet přesun do moderní doby. K tomu by se hodily možná jiné příběhy ale rozhodně ne tenhle.(15.3.2011)

• Greg25

Málokdy lze nějáký film nazvat tragédií, ale v tomto případě to bohužel tragédie je. Ustinov, který je jako Poirot naprosto nepřijatelný svým podivným projevem, Hastings z kterého udělali něco mezi hlupákem, sucharem a jakýmsi "stínem", který je tam jen do počtu. Naopak jediný kdo hraje dobře je Suchet coby inspektor Japp. Nevalný scénář, o režii nemluvě, ovšem nejhorší na celém filmu je, že je zasazen do dnešní (1985) doby. Nejhorší ovšem je, že v roce 1985 převládá oblečení z třicátých let. Výsledkem je jakási směs doby, která neodpovídá ani 30. ani 80. létům. Prostě tragédie, kterou se raději nepokouším srovnávat se Suchetem a jeho Smrtí lorda Edgwara a už vůbec to neporovnávám s původní knížní předlohou Agathy Christie.(21.7.2007)

Tak nevím, ale mně se tenhle Poirot líbil. Možná, že si seženu více "poirotovek" i když tam bude pro změnu v hlavní roli Suchet… Každopádně si myslím, že by si to zasloužilo trochu štědřejší hodnocení, než je současných 57 %, např. i kvůli Faye Dunaway, která je zde neskutečně krásná!(5.7.2009)

Vyloženě průměrná krimi s poměrně propracovaným scénářem. Hvězdou filmu je ale podle mě spíše David Suchet.(13.3.2004)

• NinadeL

Poirotovky s Ustinovem s přechodem z velkého plátna do televize stály před otázkou, jak si udržet pozornost. A momentální nápad aktualizace skutečně nebyl šťastný. Chybí tomu pověstný břink, nebo alespoň snaha o (mezi)válečnou atmosféru, která tvorbu Agathy definuje. Původní román Lord Edgware umírá z roku 1933 nebyl na experimenty vhodnou látkou. Nicméně ano, máme tu to raritní obsazení Sucheta do vedlejší role. Ale nejradši bych viděla původní film Lord Edgware Dies (1934) s Austinem Trevorem. To jediné by mi mohlo přinést klid.(17.2.2017)

• - Hercula Poirota hraje slavný Peter Ustinov. Vedle něho se tam objeví i David Suchet pozdější představitel Poirota ze známé televizní série. (cariada)

• - David Suchet (inspektor Japp) se vyjádřil, že jde dost možná o nejhorší výkon v jeho kariéře, a že si s rolí vůbec nevěděl rady. Inspektora prý zahrál jako židovského bookmakera. (Sebi236)

• - Poněkud matoucí název Třináct u stolu pochází z amerického názvu románu, který se původně jmenoval Lord Edgware umírá. (NinadeL)