poster

Popravčí

 • Velká Británie

  The Headsman

 • Rakousko

  Henker

 • Rakousko

  Der Henker

 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • uzzi
  ***

  Povedený film. Dychá z něj ta správná atmosféra středověku (nebo alespoň ta jakou si +/- představuji, možná o kousek víc temnější by neškodila). Film nechce jen šokovat, ale není zbytečně uhlazen do rodinné podoby. Při sledování jsem si několikrát vybavil další skvělý film Jméno růže, ten se sice odehrává o pár století dříve (14.století) ale laděním a střetem církve, te pravé s "nehodnou" je dost podobný a nutno říci že "růži" to jde i o kus lépe. Popravčí dost klouže po povrchu a montuje na střed cirkve s "lůzou" ještě rodinné prvky, ale i tak je to za silné ***(21.7.2006)

 • Galahad
  *****

  Velmi příjemné překvapení, žádné samoúčelné krutosti, ale obraz doby 17.století, kdy neomezeně vládla katolická církev, je zajímavé jak snadno člověk najde paralelu s dobou nedávno minulou, u nás v 50 letech nahradili španělskou inkvizici sovětští poradci a i když komunisté církev rádi neměli, tak se jak vidno od nich pilně učili :-) Z herců se mi nejvíc líbil Eddie Marsan, který byl v roli katova pacholka božský, bylo vidět, že si režisér dal záležet i na komparzu..Angličané historické filmy prostě umí...(1.7.2006)

 • LEATHERFAC
  **

  Vážení přátelé...Uporná snaha o vážný pohled na středověkou inkvizici zde vyšel podle mě trochu na prázdno sklouznul spíš v takovou dramatičtější popkornovku... Reálnému uchopení tak jako v Kladivu na čarodějnice, či Jménu růže se to nepodařilo ani přiblížit. Bacha SPOILER!!! To že se ten hlap stane katem bylo jasný už na tom trhu, když se mu zalíbila katova dcera, to že bude muset zlikvidovat toho velkohubého křiklouna, který je pak oddával mi bylo taky jasný už při té svatbě a že dojde jednou k nutnému rozkolu mezi dvěma kamarády... to bylo taky víc než jesté - film k tomu směřoval už od začátku. A pro mě je snadná předvídatelnost filmu velké mínus + velmi ploché vykreslení postav + líbivá a trochu příliž sentimentální kamera = 2* Netřeba nadhodnocovat...(3.11.2009)

 • B!shop
  ****

  Docela mily prekvapeni, neznamy herci, neznamej reziser a film, na kterej se zrejme nikdo netesil a vysledek je fakt perfektni. Sice je fakt, ze je tu vse podavano krapet zjednodusene, ale jinak ma film skvelou atmosferu a vydrzi bejt napinavej od zacatku do konce. A par drsnejsich chvilek se tu taky nejde, akorat bych ale nerek, ze je film nejak zvlast temnej nebo depresivni, uz sem videl hodne drsnejsich snimku. Tenhle je proste o stredoveku a inkvizici a to byla drsna doba. Navic si nevzpominam na film, kde by byl hlavni postavou kat, i kdyz vetsi roli tu ma pozdejc samotna inkvizice. Fakt skvelej film, ale svy chyby ma, takze jen hodne dobry 4*.(5.3.2007)

 • jenik71
  ***

  Docela zajímavý příběh s poměrně slušným potenciálem, ale něco navíc tomu prostě chybí. Nemůžu si pomoct, ale vždycky se mi zdvojnásobí tep, když je v nějakém filmu znázorněna moc církve a jakých zvěrstev a nespravedlností se dopouští na nevinných obětech. Dějově je to ale poměrně dobré a koukatelné.(19.3.2010)