poster

Raptor Island: Ještěři útočí (TV film)

 • USA

  Raptor Island

 • Slovensko

  Raptor Island: Jašter útočí

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2004, 89 min

Režie:

Stanley Isaacs

Kamera:

David Worth

Producenti:

Bob Perkis

Scénografie:

Kes Bonnet

Kostýmy:

Irina Kotcheva
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • L_O_U_S
  *

  Předevčírem jsem zhlédl mástrpís Jurské komando a jako zákusek jsem si včera dal i Raptor Island. Po zhlédnutí prvního zmíněného a udělení odpadového hodnocení jsem vážně zauvažoval, že se na filmy tohoto typu přestanu dívat. Dokud šlo o zmutované padesátimetrové hady (Python 2) nebo tupé robo-lidi (Ocelový muž), byl můj život veselejší - vychutnával jsem si idiocii tvůrců a smál otřesnému zpracování. Po zkušenosti s Jurským komandem, které mě spíš šíleně štvalo než bavilo, jsem se obával, že se na podobné vlně ponesou i Raptoři. Naštěstí tomu tak nebylo - tento film je sice velmi hloupý, ale není odrazující. Přestože jsem zhruba v polovině usnul, nakonec jsem jej přežil, aniž by mě ke konci začaly bolet zuby. Chtěl jsem napsat něco k obsahu tohoto spektáklu, ale potenciální divák si spíš udělá představu z výčtu logických nesmyslů, které jsem ve filmu (i s pomocí jiných diváků) zachytil: ****** Děj se odehrává v Jihočínském moři, ale místní vegetace nepříjemně připomíná Bělský les v Ostravě. *** Namísto toho, aby si zapezpečili útěk, zabývají se hrdinové likvidací hnízda velociraptorů v sopce, přičemž ona likvidace se nakonec jeví zbytečná. *** V sopce i při výbuchu bomb zůstanou dva lidé a přestože se láva valí všudy (kromě míst, kde stojí neohrožený Lorenzo Lamas), tak tito dva přežijí. *** Když střílíte do raptora, tak po zásahu jeho kůže z něj chlístá krev jako barva při paintballu. Vzpomněl jsem si při tom na ostřelování létajících talířů ve filmu Plán 9 od Eda Wooda. *** Smečka raptorů chce napadnout hrdiny a ti se začnou dohadovat nad tím, jak raptory zlikvidovat. Přestože raptoři stojí asi pět metrů před hrdiny, klidně jim dají čas celý plán náležitě prodiskutovat a zvolit cíl. *** Vojcl pálí do raptorů, ale kulky jakýmsi záhadným způsobem míří do stromu. Půl minuty v kuse. *** Na ostrově není signál, ale když helikoptéra užuž odlétá pryč, najednou se cosi ozve a hrdinové mohou být zachráněni. *** Lorenzo Lamas a hlavní padouch po sobě nekrytí střílejí asi z dvoumetrové vzdálenosti, ale oběma se nějak zakejvá puška a netrefí nic. *** Velociraptora nedokáže skolit ani padesát kulek. ****** To byl zkrácený výčet logických kiksů, ke kterým si čtenáři jistě doplní své vlastní. Nemá snad nijak zvláštní cenu rozepisovat se tady o digitálních efektech (ty jsou vskutku hrůzné) nebo o scénáři. Sledoval jsem sice poměrně nekvalitní a rozostřený rip, ale hádám, že jsem o mnoho nepřišel. No, a to je asi všechno, co jsem vám chtěl říct o tomhle filmu. (551.)(4.4.2010)

 • SOLOM.
  *

  Už při prvním záběru na letadlo bylo jasné, že se jedná o lacinou papírovou maketu, která se jen tak zmítá ve vzduchu. Tenhle film, který měl údajně rozpočet kolem dvou miliónů dolarů, se svým tvůrcům určitě nevyplatil a ani nepodařil. Efekty byly přímo otřesné: už jen zpracování samotných digitálních ještěrů bylo z říše těch nejhorších snů. V Jurském parku byly propracováni do nejmenších detailů, ale tady to byla katastrofa. Ani pořádně nebylo vysvětleno, jak vlastně ještěři vznikli, a to co nám řekl samotný scénář je spíš k pláči.(7.7.2008)

 • PRobin
  odpad!

  Lorenzo Lamas už dávno není tím vlasatým lamačem dívčích srdcí, prohánějícím se na motorce americkým středozápadem. Již dozrál a začal se objevovat ve větších či menších šaškárnách. A tohle je jedna z nich. Máme tu ověřenou kombinaci US komanda, kterým velí statečný Huck, unesenou agentku CIA, která se bojí koster a master of evil je tu terorista jménem Azif, který nosí náušnici. A raptoři, kterých je tu dost. Jejich původ je prostý - před čtyřiceti lety spadlo na ostrov letadlo s radioaktivním odpadem a díky sopečné aktivitě se mutace urychlila a bum bác, dinosauři vrací úder! Na tak prostinký film plný prostinkých hereckých výkonů a ještě horších hlášek byly digitální efekti zdařilé. Sice bylo po prvních záběrech jasné, že dinosauři jsou jen plagiáty těch od Spielberga, ale nic to nemění na faktu, že se na ně dalo koukat. Takže to celé kazí opět lidská banda. Všichni zmateně pobíhají po ostrově, nechávají se sežrat a vlastně neřeknou jedinou užitečnou větu. Navíc zpocený chlapíci v černých kožených vestách připomínali spíše než mariňáky laciný kompars z Modré Ústřice. Navíc zbraně mají střílet pouze v případě, že mají zásobník. A to platí i u plasťáků, na které musíme celou dobu koukat. Ale Huckovi to nevadí a potře se bahnem, aby ho "predátoři" neviděli a jde vše vyhodit do vzduchu. Jen škoda, že si zamazal tu fajnovou vestičku :)(12.3.2013)

 • decouble
  *

  "Šetřete municí! Ratatatatatatatatatatatatatatata!" Dementní mariňáci v čele s nakrátko ostříhaným Lamasem střílejí ostošest stromy a jiný lesní porost místo veletrapně animovaných raptoru. Šanci vidět takovou blbost máte v životě jen párkrát. Na druhou stranu je to tak hloupé a tak uboze a levně natočené, že se u toho velmi pravděpodobně budete smíchy válet pod gaučem. Proto dávám * z milosti.(5.12.2006)

 • DinoRaptor
  *****

  Filmů s dinosaury není mnoho a tady jich je půlka v černém hodnocení (včetně tohoto). Nechápu proč. Tento film nebyl vůbec špatný. Měl rychlý rozjezd a hlavní roli si tu střihla obří smečka raptorů rodu Utahraptor a jeden obří Carnotaurus. Vysoká výdrž raptorů která tu mnohé tak zaskočila je ve filmu vysvětlena radiační mutací. Takže sečteno a podtrženo: 11% si to opravdu nezaslouží, mě se ten film moc líbil a klidně bych dal i 10 hvězdiček.(1.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace