poster

Raptor Island: Ještěři útočí (TV film)

 • USA

  Raptor Island

 • Slovensko

  Raptor Island: Jašter útočí

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2004, 89 min

Režie:

Stanley Isaacs

Kamera:

David Worth

Producenti:

Bob Perkis

Scénografie:

Kes Bonnet

Kostýmy:

Irina Kotcheva
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • L_O_U_S
  *

  Předevčírem jsem zhlédl mástrpís Jurské komando a jako zákusek jsem si včera dal i Raptor Island. Po zhlédnutí prvního zmíněného a udělení odpadového hodnocení jsem vážně zauvažoval, že se na filmy tohoto typu přestanu dívat. Dokud šlo o zmutované padesátimetrové hady (Python 2) nebo tupé robo-lidi (Ocelový muž), byl můj život veselejší - vychutnával jsem si idiocii tvůrců a smál otřesnému zpracování. Po zkušenosti s Jurským komandem, které mě spíš šíleně štvalo než bavilo, jsem se obával, že se na podobné vlně ponesou i Raptoři. Naštěstí tomu tak nebylo - tento film je sice velmi hloupý, ale není odrazující. Přestože jsem zhruba v polovině usnul, nakonec jsem jej přežil, aniž by mě ke konci začaly bolet zuby. Chtěl jsem napsat něco k obsahu tohoto spektáklu, ale potenciální divák si spíš udělá představu z výčtu logických nesmyslů, které jsem ve filmu (i s pomocí jiných diváků) zachytil: ****** Děj se odehrává v Jihočínském moři, ale místní vegetace nepříjemně připomíná Bělský les v Ostravě. *** Namísto toho, aby si zapezpečili útěk, zabývají se hrdinové likvidací hnízda velociraptorů v sopce, přičemž ona likvidace se nakonec jeví zbytečná. *** V sopce i při výbuchu bomb zůstanou dva lidé a přestože se láva valí všudy (kromě míst, kde stojí neohrožený Lorenzo Lamas), tak tito dva přežijí. *** Když střílíte do raptora, tak po zásahu jeho kůže z něj chlístá krev jako barva při paintballu. Vzpomněl jsem si při tom na ostřelování létajících talířů ve filmu Plán 9 od Eda Wooda. *** Smečka raptorů chce napadnout hrdiny a ti se začnou dohadovat nad tím, jak raptory zlikvidovat. Přestože raptoři stojí asi pět metrů před hrdiny, klidně jim dají čas celý plán náležitě prodiskutovat a zvolit cíl. *** Vojcl pálí do raptorů, ale kulky jakýmsi záhadným způsobem míří do stromu. Půl minuty v kuse. *** Na ostrově není signál, ale když helikoptéra užuž odlétá pryč, najednou se cosi ozve a hrdinové mohou být zachráněni. *** Lorenzo Lamas a hlavní padouch po sobě nekrytí střílejí asi z dvoumetrové vzdálenosti, ale oběma se nějak zakejvá puška a netrefí nic. *** Velociraptora nedokáže skolit ani padesát kulek. ****** To byl zkrácený výčet logických kiksů, ke kterým si čtenáři jistě doplní své vlastní. Nemá snad nijak zvláštní cenu rozepisovat se tady o digitálních efektech (ty jsou vskutku hrůzné) nebo o scénáři. Sledoval jsem sice poměrně nekvalitní a rozostřený rip, ale hádám, že jsem o mnoho nepřišel. No, a to je asi všechno, co jsem vám chtěl říct o tomhle filmu. (551.)(4.4.2010)

 • adams89
  odpad!

  Před shlédnutím Raptor Island jsem si nedělal příliš velké servítky a už dopředu jsem odhadl, že nepůjde o nic světoborného. Že mě ale film dokáže tak šokovat, to jsem vážně nečekal! Nevím ani kde mám s kritikou začít, když je tu odfláklé snad všechno! Za celých 90 minut (nebo jak dlouho ta kravina trvá) nelze najít jediný alespoň průměrný záběr či scénu, které by nepůsobily odporně lacině. Chaboučký scénář postrádá jakékoliv napětí a logičnost a divák jen může kroutit hlavou nad některými kroky postav. Dále samotná kamera - kameraman buď pracoval po celé natáčení zadarmo nebo byl věčně pod parou, protože to snad ani není jinak možný. Za ubohé digitální triky by se styděl každý, kdo se v téhle branži alespoň trochu pohybuje a právě tady je nejvíce patrné, že vlastně filmaři na nic neměli peníze. Pak ale nechápu proč se do tak nesmyslného projektu vůbec pouštěli. Vedle absolutně neznámých neherců všichni jistě poznají Lorenza Lamase. Co ten tu proboha dělá? Jeho zoufalství už musí být asi obrovské, když se zviditelňuje tímto způsobem. Na závěr můžu říct jen jedno - jestli nechcete přijít k psychické újmě na zdraví, od filmu ruce pryč! Letos má vzniknout dokonce druhý díl - nevím, jestli se tomu mám už jen smát nebo brečet...0%(10.10.2007)

 • Rakosnicek77
  odpad!

  Tohle snad nejde ani komentovat! Výplod nějakého sfetovaného scénáristy a ještě sfetovanějšího režiséra, kteří přenesli na plátno s neutuchající odvahou tuhle sračku a vypustili ji s klidem Angličanů mezi běžný lid! Je to něco tak otřesného, že jenom samotné sledvání může způsobit slabším povahám srdeční problémy a pro všechny ostatní je to jenom obrovská ztráta času!!!(5.1.2015)

 • Pecival
  *****

  Tento film je mimo standartní hodnotící meze ! Nelze k němu přistupovat jako ke klasickému filmu, protože potom ztratíte hodinu a půl svého času. Dále se na něj nesmí člověk dívat sám, ale s podobně naladěnými kamarády - a dostane parádní jízdu, u které nuda rozhodně není. Takže si to zhrňme: Neuvěřitelně laciné triky, střihy i ubohoučká akce. Monstrózně dementní dialogy (přestřelka, kdy na vojáky někdo střílí a ani se neobtěžují zalehnout - do toho Lamas prohlásí : "Chlapci nezapomeňte pořádně mířit"! - inu profíci), ještě víc dementnější ještěři, kteří většinu času stojí, řvou a nechávají se střílet, naprosto zcestně cukající kamera, Lorenzo pořád při mluvení divne cuká hlavou..... Prostě všechno v tomhle filmu je tak neuvěřitelně špatné, že je to must-watch pro každého fajnšmekra ! Po opětovném zhlédnutí měním z opadu na pět - tento film je prostě klasa!(29.10.2009)

 • chaometic
  *

  Raptor island ---Měl jsem jako vždy pocit, že do první části filmu věděli co dát a do druhé části filmu si nevěděli co si s tímto průserem počít, raptoři byli všude. Co ta postava Zadir? Ta byla úplně zbytečná v tomhle filmu, pozorovat jak vzdechá a plíží se... Vizuální efekty bych jim odpustil, ale takto natočené? Tudy k úspěchu cesta nevede. Byl jsem milosrdný, a to jenom proto, že mám rád dinosaury.(30.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace