Ošklivé káčátko a já

• Francie

The Ugly Duckling and Me!

• Francie

Le vilain petit canard et moi

The Ugly Duckling and Me!

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne

První polovina filmu(dokud "káčátko" nevyroste) je docela vydařená a dávám 60% hlavně za Krysíka a jeho hlášky.Škoda že místo káčátka mu nedali jiného parťáka.Krysík s červoušem to mohli utáhnout sami.Ale to by už byl jiný film.Druhá polovina za 40%.Dění v lunaparku a scény poté nudí.Jinak animace je velmi slušná.(23.1.2008)

• kaylin

Evropské animované filmy jednoduše na ty americké nemají. Když srovnám filmy studia Pixar, ale i Disneyho samotného nebo Dreamworks, jsme v animaci prostě naprosto někde jinde. V těch dobrých animácích nikdo nemá na hlavě místo vlasů jen podivně barevnou přilbu, všechno vypadá živé, i když samozřejmě vizuálně uzpůsobené animovanému filmu. V případě filmu "Ošklivé káčátko a já" nic podobného nehrozí. Animace je naprosto průměrná a na ní je pak napasovaný příběh, který je ještě méně než průměrný. Jedná se o variaci na klasickou pohádku Hanse Christiana Andersena, která je dobře známá i u nás. Snímek se snaží být jiný v tom, že je pojat moderně, s hláškami, ale jako celek prostě nefunguje a moc nebaví. Nejedná se o nic převratného v žánru, prostě jen další příběh o tom, jak se zlá krysa může stát lepší, když má za syna ošklivé káčátko, které je vlastně labutí. Jednoduše film o tom, jak oškliváka zneužívají, aby se nakonec všichni pěkně objali. Animovaný film takového ražení nemůže přinést divákovi nic nového, ani děti si z něj mnoho neodnesou. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/kacatko-woodcock-nakaza-laska-dalsi.html(22.2.2013)

CITÁT - Jestli tohle kačátko je skutečně jedno z nás, může na kachní farmě zůstat... I když je ošklivé. Ale je to tvůj syn, takže ho musíš vychovat. Nebo mě pěkně naštveš!.......... Scénář : Michael Hegner, Karsten Kiilerich a Mark Hodkinson. Hudba : Jacob Groth. CITÁT - Poslyš, zlato, to není obyčejné vejce, je to... moje vejce!(1.5.2011)

• Bobek15

Škaredé boli všetky postavičky okrem káčatka. Naozaj nevydarené, nepekné postavičky mali od roztomilosti naozaj ďaleko. Jasný príbeh ničím neprekvapí, mnohé scény boli trápne a nevtipné. Ako celok dosť nudné, a tak zostáva jedna z lastovičiek medzi európskymi 3-D animákmi iba na úrovni tých holywoodskych, ktoré boli odvrhnuté a zakopaé pod čiernu zem.(29.9.2007)

• kitano

Neoriginalne, NUDNE, takmer bez pribehu, plne nechutne roztomilych zvieratok a humoru, ktory moze pobavid azda len male deti. Tie si mozu pridat lubovolny pocet hviezdiciek. A co sa tyka animacie - jedoducha animacia mi vobec nevadi (vid Ice age), avsak v tomto kusku je miestami neunosne skareda (liska). (4/10)(10.7.2007)