Ošklivé káčátko a já

• Francie

The Ugly Duckling and Me!

• Francie

Le vilain petit canard et moi

The Ugly Duckling and Me!

• Dánsko

Den grimme ælling og mig

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne

Další animák, který nijak nevybočuje z řady. Pěkná grafika, což je standard. Roztomilé postavičky - zvířátka - potěší děti a mě dneska potěšily taky. Příběh, no klasika. Pár klišé, ale i když i v animácích hledám hlavně příběh, tenhle deficit se dá odpustit, přece jenom jsou to převážně filmy pro děti a sázejí tak na něco jiného. Nějaké vtípky se tu taky najdou. Prostě další film na pobavení a zpříjemnění večera, který ale nemusím vidět znovu.(17.6.2013)

První polovina filmu(dokud "káčátko" nevyroste) je docela vydařená a dávám 60% hlavně za Krysíka a jeho hlášky.Škoda že místo káčátka mu nedali jiného parťáka.Krysík s červoušem to mohli utáhnout sami.Ale to by už byl jiný film.Druhá polovina za 40%.Dění v lunaparku a scény poté nudí.Jinak animace je velmi slušná.(23.1.2008)

CITÁT - Jestli tohle kačátko je skutečně jedno z nás, může na kachní farmě zůstat... I když je ošklivé. Ale je to tvůj syn, takže ho musíš vychovat. Nebo mě pěkně naštveš!.......... Scénář : Michael Hegner, Karsten Kiilerich a Mark Hodkinson. Hudba : Jacob Groth. CITÁT - Poslyš, zlato, to není obyčejné vejce, je to... moje vejce!(1.5.2011)

Zajímavý a trochu nevyrovnaný rodinný animovaný film. Po animační stránce je to pozoruhodné dílo, po stránce dějové je to poněkud slabší. Naštěstí zde nechybí vtipné situace, které vše zachraňují. Příběh o tom, jak se lehkomyslná krysa stará o malé ošklivé káčátko, aby s ním prošla jeho nepříjemným pubertálním obdobím s překvapením, že ošklivé káčátko je vlastně elegantní labuť. Krysík (hlas Morgan C. Jones) je neustále drsně naháněn vdavekchtivou krysou Phyllis (hlas Anna Nugent), a touží po úspěšné kariéře v showbyznysu v lunaparku, který má pod palcem jeho bratranec, břichomluvecký kocour Ernie (hlas Drew Lucas). Ošklivák (hlas Justin Gregg, jako malý Kim Larney) je zneužíván svou nevlastní matkou Krysíkem při zábavě, aby se pak přes své dospívající problémy dobral k lásce mladé kachny Jessie (hlas Aileen Mythen). Příběh je místy vtipný a zábavný, místy dětinský a místy až trapný. Přesto je to stále příjemné odreagování při čase nicnedělání.(16.8.2012)

Jako dítě se mi tenhle snímek velice líbil. Dnes už po pár letech to pro mě není nic moc zajímavého. Příběh dost jednoduchý až trochu nudný, efekty taky nic moc, ale světe div se. Nezdá se mi vyloženě jako špatný film pro děti. Chvílemi jsem se vážně i hlasitě zasmál, tak nějak na mě film vyzařoval takovou pohodou a vlastním stylem, který sice nezářil jako zapadlé plutonium v Homerově tričku, ale fungovalo to. Krysák a káčátkem byla zajímavá dvojka otce a syna.(17.5.2017)