Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

Opravdu odpočinkový rodinný film ... doporučuji jako relaxaci v případě četných starostí(1.6.2009)

"Hej bejku, máš žvejku?" - Prekvapivo dobrá rodinná zábava typu Jumanji alebo Zathura, ktorá pobaví aj deti aj dospelých. Audiovizuálna stránka je naozaj vysoko kvalitná a veľmi veľmi snímku pomáha aj účasť klasického neodmysliteľného inventára Owena Wilsona, ktorý aj na malom priestore dokáže vykúzliť zázraky a ten jeho hrubý nos je jednoducho na nezaplatenie... :-)(26.6.2009)

Dobře koukatelný rodinný film plný života, při jehož sledování jsem se ani minutku nenudil. Jen občas ty dialogy skřípaly.(17.4.2010)

Takové slabší 3 hvězdičky. Je to spíše zábava pro mladší publikum. Na rozdíl od jiných fantasy rodinných filmů tam absentuje více zábavy a vtipu pro dospělé. Nicméně, pro děti a jejich infantilní (nic ve zlém samozřejmě) humor je to asi pěkná podívaná. Nápady jsou tam dobré, scénky pro dětský humor jako stvořené, krásně udělaná grafika. Celkově se na to pěkně kouká, nenudí to a uteče to vcelku rychle. Pro děti OK, pro dospělé na skouknutí s dětma jednou o hotovo. Být to zaměřeno více na dospělé publikum, mohlo to být lepší. Howgh!(19.4.2010)

Moc příjemný rodinný film (tím slovem "rodinný" mám na mysli, že děti se skvěle baví a dospělý si řekne, že to mohlo být podstatně horší). Film je plný velmi hezkých efektů a drobných gagů. Aportující kostra T-Rexe mi utkví nadlouho.(3.4.2011)

• DannyBoy80

Párkrát jsem se zasmál, ale jinak to bylo kravina na entou. Stillera nemám moc rád, je to spíše ksicht než herec. Co k tomu napsat, nic moc mě nenapadá, asi protože to ve mě nic nezanechalo.(8.4.2011)

Docela sedlo. Setkat se v jednom filmu s tak různou škálou postav bylo překvapivě zajímavé a ani vtipu nebylo málo. Po muzeu pobíhající postavičky byly celkem milé a Ben Stiller vskutku ucházející. Jsem dokonce nadmíru spokojen.(26.7.2011)

typická americká komedie, naštestí vtipnější než jiné. Film si mě získal hned, co muzeum začlo ožívat. Ben Stiller si mě v tomto snímku omotal kolem prstu... Nejlepší část- když jde podruhé do práce a je "připraven" na všechny nástrahy. " Bejku ty dát mi žvejku." S přáteli jsme se zasmáli...(5.8.2011)

• Hanes88

No musím říct, že jsem čekal podle trailerů víc. Zase možná moje chyba, že jsem se na to tak těšil, ale co už. Prostě to bylo docela zvláštní. 45%.(22.3.2012)

Povedeny napad, jak obnovit zajem deti o muzea - nejen ve filmu, ale i v realu, protoze efekt po premiere tohoto filmu byl stejny. Idea (podle knihy M. Trence) je to jak delana na hollywoodsky trikovy film. Vsechno v noci v newyorskem muzeu oziva. Proc? Diky tajemne egyptske desce. A shodou okolnosti nastupuje na tamni misto nocniho hlidace Larry (Stiller), ktery zrovna velmi nutne potrebuje job, aby si ho syn zacal vice vazit (tady je zajimava role pracovnice v agenture, coz je Stillerova skutecna matka :). Kouzelne muzeum nabizi opravdu spoustu moznosti - ozivla zvirata, historicke postavy, miniatury z dioramat... Misty jsou napady opravdu vtipne (treba ty prostrihy kamer pri vypousteni pneumatiky u dodavky), ale je tu i spousta trapnejsich foru (ktere vetsinou predvadi Stiller - achjo ja se mu asi nikdy smat nebudu). Je to cele takove pul na pul. Dobry napad strida infantilni forek a naopak. Ma to ale pekne momenty, dokonce i hodnotna myslenka by se nasla a triky jsou sice rozeznatelne - coz znamena minus (to je bohuzel dan za to, ze tu bez triku jsou jen sceny s rodinou, jinak temer vse), ale da se to. Hudba je naopak asi bez vytky, skvela. Neni to zadny svetoborny film, ale i tak si vydoloval dve dalsi pokracovani (ktere alespon podle me jsou kvalitne uplne stejne, se vsemi klady a zapory).(18.12.2014)

Výborná blbinka, která mě dosud unikala. Čekal jsem od toho nějaké velkolepé dobrodružství a ona je to spíše rodinná komedie při které jsem si dost často vzpomínal na Jumanji. Ben Stiller nastupuje jako noční hlídač v muzeu, kde vypadá jako největší problém trojice přestárlých hlídačů a napruděný šéf. Jenže v noci vše ožívá a je to parádní jízda. Miniaturní Římani a kovbojové, kteří vedou válku, pralidi, indiánka, spousta zvířat od přítulného T-Rexe až po zákeřnou opičku a Ted Roosevelt jako morální ikona (nepoznatelný Robin Williams). Hrdinu čeká spoustu práce, aby tohle všechno zvládl a film osciluje mezi rodinnou dojemnou zábavou a občas šílenými honičkami a gagy.(14.4.2018)

Abych řekla pravdu tak mě to docela pobavilo a to už je co říct, protože jinak Stiller a spol. nijak zvlášť nemusim. Ale nesmí se nad tím moc přemýšlet :-)(13.3.2007)

Výborný Attila Hun... :-)(10.9.2008)

Rozhodně to neni typická Stillerovská komedie, ale určitě jsem se bavil, a nelitoval jsem toho že jsem po víc jak roce vyrazil do kin... 70%(17.2.2009)

Je to příjemná rodinná komedie spíše pro mladší děti. V noci vše ožívá a Ben Stiller tomuto filmu vdechl život. Bez něj by to byl jen další z dlouhé řady...(17.5.2009)

Pekna ptakovina na vecer, kdyz chcete vypnout. :)(11.6.2009)

Pohodová komedie hlavně pro mladší diváky. Ale myslím, že rozumné dospěláky taky neurazí. Ben Stiller je tu netradičně vele sympatický. Owen Wilson společně se S. Cooganem tvoři parádní dvojici a mě rozesmáli vždy, když se na obrazovce objevili. Roztomilý T-Rex a další kupa efektů byla velmi povedená. Neurazí a pobaví i Vaše děti = ideální film na jakýkoliv podvečer.(27.3.2010)

Pamatuji si, že jsem si před pár lety po sebe v kině během sledování traileru říkal, že tohle vidět určitě nechci. Ovšem synáček projevil přání, aby s ním rodiče strávili sobotní večer právě u téhle taškařice, tudíž jsem se rezignovaně posadil na gauč. A nedopadlo to tak zle, jak jsem se obával. Film je samozřejmě skrz naskrz infantilní a zábava je na úrovni základní školy (čůrající a fackující opička), ale nijak mě to neuráželo a celkem dobře naladěn jsem vydržel až do konce. Navíc, newyorské National Museum of History jsem si loni prošel, takže jsem si interéry prohlížel se zalíbením i v okamžicích, kdy se jimi proháněl na koni můj neoblíbený Owen Wilson. (Dinosaura tam fakt mají hned ve vstupní hale, je větší než ten v Berlínském přírodpisném muzeu, doporučuji! ). Suma sumárum rodinná zábava na jedno kouknutí. Jo, a pěkná rolička Rickyho Gervaise z Kanclu.(17.4.2010)

• El-Barto

Námět byl opravdu hodně nadějný, scénáristi z něj bohužel nevytěžily vůbec nic a Ben Stiller už taky neni vtipný jako kdysi býval. Na ty pochodující zvířátka se dívá docela hezky, ale na brečícího Atilu Huna a aportujícího T-rexe už vážně ne. Navíc mě dost znechutil ten závěr plný patosu na zvracení a celá ta touha nezklamat synáčka. Druhý díl jsem viděl dřív a v kině a když si dám oba díly dohromady začínám dostávat takový zvláštní téměř nenávistný pocit, bude to asi tím jak mi tehle film kamarád vnucoval, děkuju!(3.4.2011)

Velmi dobrá komedie se zajímavým a rozhodně velmi dobře využitým námětem. Rozjezd je sice trochu slabší, ale když Ben Stiller přijme práci v muzeu, je to neskutečná zábava. Nejvíc mě bavila kostra tyranosaura a Owen Wilson. Ani Robin Williams jako Roosvelt a Dick Van Dyke nebyli vůbec špatní. Podle mě je tato komedie suprová, i když ve filmografii Bena Stillera poněkud slabší. Mě ale rozhodně bavila, na odreagování je skvělá. 80%.(13.2.2012)