Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

Existuje málo variabilnějších prostředí než je muzeum. Tolik možných směrů, zaměření, různorodých exponátů, které tím pádem otevírají nepřebernou škálu zápletek nebo vtipů pokud by nějakým způsobem ožily. Nevím jestli byl potenciál plně využit, ani kolik udělal dabing, ale já se u filmu dobře bavil. Není to žádný hluboký a inteligentní humor, spíš odechovka na nedělní odpoledne s rodinou. Pokud ale nejste nároční kritici co budou hodnotit i střih a jas záběru v té které části stopáže, ale chcete se u filmu pobavit, pro ty film rozhodně splní účel.(21.6.2015)

Podruhé už to taková zábava není, veškeré překvapení na kterém je to celé postaveno je pryč, ale přece stále koukatelná příjemná roddiná oddychovka, která funguje hlavně díky výtečnému Silvestriho soundtracku.(12.9.2015)

Tržby v USA za první víkend: 30 433 781 $ (3685 kin) Tržby v ČR za první víkend: 3 386 572 Kč (20 kin) Diváci v ČR za první víkend: 27 837 diváků(26.6.2016)

Tak ja tento film hodnotim ako velmi dobry spolu s dvojkou i trojkou,mne sa tato seria paci,Bena Stillera mam fest rad ako herca a komedie mu sedia dokonale,cize u mna bez vyhrad...:-)(15.2.2017)

Rodinný biják kde to po zavíračce v Muzeu pěkně ožívá :) sen každého malého kluka.. oživlá kostra T- rexe, mamut.. zvířata .. historické postavy.. prostě celé muzeum a že tam toho je dostatek.. vše doplňuje Stiller se svým tradičním humorem. 65% příjemný filmek(3.1.2019)

Těžká oddychovka plná triků více či méně zdařilých. Římané jsou sympaťáci - ti se nebojí:). Jenom ten konec mi přišel nějaký zkopaný - nějak moc idilický, ale u takovévo filmu je to asi nutnost.(2.3.2007)

• Blotto

No, spíš bych dal tak 2 a půl*. Koukatelné to bylo, ale myslím, že se z toho nápadu dalo vytáhnout trochu víc...(30.4.2007)

Pěkná pohádka. Malé děti však ocení víc než já. Přiznejme si, že kdyby se ve filmu neobjevili známé tváře, které dobře hrají (Stillera s Wilsonem vždycky rád uvidím) byl by to film, který by vysílali leda tak na Jetixu. 50% Ale Jedadiah super.(10.12.2007)

Komedie? To asi těžko. Během filmu sice párkrát ucítíte jemné záškuby v koutcích, které by vzdáleně mohly symbolizovat úsměv, nicméně nazývat tento film komedií je možná až moc přehnané. Rodiný filmeček s fajnými herci? To už zní líp. Příjemná oddechovka? Rovněž souhlasím.(1.5.2008)

65% - panečku to je oddychovka. ani mi nějaq nevadilo, že to místy postrádá logiku, tady o to nejde, tady jde o relax a u tohohle filmečku se relaxuje pěkně + Robin Williams se tu trošku vrací k Jumanji :)(8.8.2008)

Nenáročná rodinná komedie s vynikajícím hereckým výkonem Bena Stillera a i jiných herců. Mě se se to dost líbilo. Dobré až vynikající efekty a námět. No celý film je kouzelný.(3.11.2008)

povedena rodinna komedie,ktera stavi na orginalite , nejvice se mi libila hlava z Velikonocniho ostrova(8.6.2009)

Oživlé exponáty v muzeu, páni, to je ale nápad. Jako kluk bych to hltal. Ale že už jsem trochu odrostlejší, dávám poctivé tři hvězdy.(12.10.2009)

Dětem se to určitě líbit bude, ale já čekal trochu víc, potenciál na to rozhodně byl. Žádná velká zábava se nedostavila, ale nenudil jsem se. Stačí vypnout mozek a příjemně to uteče.(18.11.2009)

Sice slabsi pribeh s nejakou moralitkou ke konci, ale ja se dobre bavil. Triky jsou povedena, ozivle exponaty se jen tak nevidi... Po vsech hodocenich, co jsem zde videl, jsem se uz bal, co to bude... Ale mile prekvapeni...(11.12.2009)

Příjemná oddechovka.(4.4.2010)

Je to celkem zábavné, je to takový film z ranku Jumanji, která ale byla lepší. Nijak mě to neurazilo, ale Owena Wilsona já prostě nemůžu ani vidět, v čemkoli hraje, je mi nesympatický. Celkově mi potenciál filmu přišel nevyužitý a umím si představit, že kdyby hlavního hrdinu místo Bena Stillera hrál Bruce Campbell, byl by celý snímek o třídu výš.(17.4.2010)

• nula87

Stiller si vybral nadějnou látku, ze které se dalo vyždímat mnohem víc. Takhle se to smrsklo na rádoby taškařici pro 10-ti leté děti, a pokud od toho čekáte cokoliv víc, o nic nepřijdete, pokud tento film vynecháte. Ledaže by vás přivedla k vytržení aportující kostra T-Rexe. Ale to už asi dneska ne. Pro ty předpubertální děti je to ale relativně neškodná zábava. 35%(21.4.2010)

Tohle mne mile překvapilo :) film na jeden příjemně strávený večer u dobrých triků, typicky amerického hereckého obsazení a sem tam povedeného vtípku. A pokud se trošku vrátíte do dětských let a přenesete se přes tu povrchnost, můžete si užít hezkého výletu .)(3.5.2010)

• Pitryx

Jako nápad dobré. Pokud snímek přidělíme spíše dětskému divákovi, jistě bude mít úspěch zaručen. Efekty dobré, dějové také až na pár zbytečných hluchých míst. Mne sice film moc nebavil, ale to neznamená, že by byl špatný. Jako průměrná podívaná to jde. Prima 17042010 994410403(14.12.2010)