Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

• Maki.K

Super fantazie pro děti :) nicméně nedokonalost je podle mého v nedotaženém ději ...:) Možnost doopravdovosti vyprchá ve chvíli, kdy hlavní hrdina nejspíše jede 24 hodin v kuse bez spánku :D Ovšem hlášku "hej bejku, dáš žvejku" oceňuji :)(5.3.2015)

Bavila jsem se báječně a ačkoli Ben Stiller není zrovna můj oblíbenec, z Muzeu jsem ho zbašila. Komedie je to neblbá, občas i dojemná, čtyři a půl.(12.4.2015)

Celkem dobrý film - originální nápad i provedení. Dobrý příběh, kamera a scénář. 60%(11.8.2015)

Musím kladno hodnotiť túto priemernú komédiu. Ide totiž o to, že nápad za milión tu bol využitý tak na 50 %, avšak s využitím nesmierneho množstva efektov a vizuálov, ktoré musia lahodiť nielen detskému oku. Nemám veľmi rád Stillera, možno aj preto nedávam vysoké hodnotenie. A okrem toho, v zásade sa tu jedná o dosť dejovo fádny a monotónny snímok, ktorému ale nechýba osobité čaro. Pre mňa rozporuplné. 55 %(16.9.2015)

Zajímavý nápad a příjemná podívaná, co na tom, že to má pár much. Je to svěží a originální.(17.12.2015)

Filmová fantazie na kterou se dá v pohodě dívat!!(26.10.2016)

Celkom srandovná blbinka, ktorá je vhodná na sobotný večer. Bavil som sa.(23.1.2018)

Moja srdcovka. Rodinná komédia za všetky peniaze. Nieje to nejak pervérzne alebo vulgárne ako väčšina Stileroviek, čo je jedine dobre. Za Laryho telefónu skúšku dávam 78%(26.5.2018)

• pold

Blá, blá, blábláblábláblá. Blá. Kdy už to konečně skončí? Blá. Blábláblá. Uf.(21.8.2018)

Muzea mám moc rád a pohádky taky. Je mi 27 a nestydím se za dětský naivní pohled na svět. Owen Wilson v autíčku nemá chybu, . Má to samozřejmě mouchy, ale je to moc příjemná podívaná.(1.2.2007)

• giros11

neskutečná nuda(21.4.2007)

Ben Stiller je fakt dobrý komik... a vůbec celý tento film byl velmi zábavný, tudíž splnil svůj účel :-)(28.10.2007)

• gpx

Tohle není komedie, akční ani fantasy. To je regulérní film pro děti do 10ti let.(10.10.2008)

Točit takovéto filmy,které jsou absolutně nemožné,a kde kdo by řek,kdo tohle dokáže vymyslet,a pak jsou lidi kteří rozplívají nad fantazií lidí,já nepatřim v tomto žánru nikam,začátek mi přišel hroznej,hlavně první noc v muzeu.Naštěstí určité vysvětlení tam je,a není zas tak špatné.Jinak film je ve středním,až podprůměrným hereckým výkonnu,a Ben Stiller je pro mě už celkem ohranný,a hollywoodský styl je zde cítit na každém kroku.(23.1.2009)

Vypněte mozky a nasaďte hlasivky. Tak si to asi tvořitelé této komedie představovali, ale funguje to? Překvapivě ano. Ben Stiller jede vážně naplno a uvidíte všechny jeho/vaše oblíbené ksichty. Abych to zkrátil, nejde tu jen o Stillera, ale o vedlejší postavy. Představí se tu dosti známých komiků, hlavně kruté duo Coogan, Wilson. Nechápu, proč ty dva nedal někdo do komedie už dříve. Příběh je slabší, ale filmu to neubírá. Budete se bavit, ovšem jen pokud se chytnete mé první věty.(4.3.2009)

• Chlo0opek

Ben Stiller v jeho typické roli, vcelku slušně odvedená triková práce, jinak film slabší průměr..(22.7.2009)

Nápad se tomu přít nedá. Určitě vás to pobaví i s celou rodinou, když si po obědě sednete společně k TV. Chlapy si u toho možná po tom obědě zdřímnou a dámy něco upletou, když je to teda nezačne bavit ;-). Mě to celkem bavilo.(2.2.2010)

Je to ve všech směrech průměrný film s Benem Stillerem, s tím rozdílem, že je po trikové stránce nabušenější, než filmy podobné tomuto žánru. Filmu chybí působivější zápletka, něco stejně chytlavé jako skvělé vizuální efekty. Ty jsou tady jen pro efekt, jen aby to bylo hezky barevné a pohyblivé a zároveň trochu vystrkují vtipné scény. I přesto chápu velký úspěch tohoto filmu, dětem se to bude líbit určitě a těm starším pokud hledají nějaký pohodový a zábavný fim také. Asi si budem muset zvyknout, že i rodinné komedie budou mít rozpočet přes 100 milionů dolarů.(5.4.2010)

Po dlouhé době zase hodně slušný film se Stillerem. Hodně slušně koukatelná komedie kde převládají nejmodernější filmové triky současnosti. Dávám 75% protože jsem se opravdu u tohoto filmu nenudil.(6.4.2010)

• zurivymlok

Stejně jako u ostatních amerických komedií je i tato plná klišé, trapného a předvídatelného humoru a i herecké výkony nejsou nic moc. Příznám se, že jsem viděl jen části, ale i ty mě vybavily dostatkem informací, abych mohl snímek bez špatného svědomí ohodnotit. Ani nevím, co to zachránilo od odpadu. Možná jen to, že předevčírem jsem viděl nový Souboj titánů (pro mě jasný odpad). :-)(17.4.2010)