Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

Skvělá komedie se skvělými efekty a Stillerem, stejně skvěle jsou na tom i ostatní herci a i celkově originalita snímku. Scénář je také povedený ale přeci později jde dolů a jinak se snímku nedá celkově co vytknout.(27.5.2014)

To, co se mi na tomhle snímku líbilo nejvíc je jeho originalita. Podobných filmů moc není. Pravda, zápletka není moc nápaditá, film ale každopádně stojí za shlédnutí.(21.1.2015)

Dala jsem 4 hvězdičky, jelikož mě film fakt pobavil, taková pěkná komedie na odpoledne...(26.7.2015)

Samotný nápad, nechať oživiť exponáty v múzeu, je rozhodne vtipný a zaujímavý. V konečnom dôsledku však nemôže vzniknúť z takéhoto námetu fantasy film alebo akčná dráma. Preto sa musíme uspokojiť s komédiou pre deti, ktorá je však miestami vtipná a možno aj poučná. Škoda len, že naše deti nepoznajú všetky historické reálie USA. Noc v múzeu je film aj na opakované použitie, ak máte doma malé deti.(9.9.2015)

Je to zajímavá komedie s relativně prostým, ale vtipným scénářem. Nápad je velmi originální, sice místy strašné klišé, ale i přesto si drží humor a originalitu. Herecké výkony jsou kvůli častému klišé asi podceňovány, ale jak to jinak říci - je to rodinná komedie, ne oscarový snímek. Objevují se zde celebrity typu - Ben Stiller či Robin Williams, ale také málo známé (ale přesto výborné) hvězdy jako například: Steve Coogen či Rami Malek. Jak jsem napsala dříve, na Oscara tento film rozhodně nemá, ale bavila jsem se u něho víc než u některých (leč oscarových) jiných filmů.(23.9.2015)

Mne sa tento film veľmi páčil. Zaujimavy príbeh a perfektné herecké obsadenie.(27.3.2016)

Noc v muzeu a jeho první díl se mi hodně líbil už při prvním shlédnutí a od té doby jsem si ho doma pustil ještě několikrát. Vždy mne tato nenáročná komedie pobavila a že byla podle knihy Milana Trenca natočena režisérem Shawnem Levym, považuji za velmi šťastné rozhodnutí. V reálném životě sám chodím rád do muzeí a takovéto přírodovědné, které bylo ve filmu, bych si opravdu nechal líbit - i když bych musel asi rychle běhat, skákat a umět jednat s opicemi. Tvůrcům filmu se každopádně podařilo najít ideálního představitele pro hlavní roli, kterým nebyl nikdo jiný, než roztržitý, nešikovný, bezradný, neschopný, ale nikoli hloupý či hrubiánský Ben Stiller. Kolik už takových postaviček stvořil a noční hlídač v tomto filmu jakoby mu byl šitý na míru. Rozvedený Larry Daley tuto práci přijal kvůli svému synovi, jehož důvěru by mohl ztratit, když v žádném zaměstnání dlouho nevydržel. A tak se dostal do světa úžasných exponátů plného divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vyhlazených kmenů, afrických zvířat i legendárních historických hrdinů a postav. Jak však hned první noc ve službě zjistil, tyto zdánlivě nehybné exponáty po setmění ožívaly a v muzeu tak prožívaly nová dobrodružství. Larry od trojice starých hlídačů dostal pokyny, jak vše zvládnout, ale to se mu vůbec nedařilo. S úžasem jsem se tedy kochal pohledem na to, jak se po chodbách muzea se proháněl Tyrannosaurus Rex a Attila Hun, v expozicemi afrických zvířat se procházeli lvi s opicemi a Larry se marně snažil získat nad zmatkem kontrolu. Téměř nad ránem na konci svých sil požádal o pomoc jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii Teddyho Roosevelta, jehož si zahrál skvělý Robin Williams. Trochu jsem nechápal, proč si takový velký herec zahrál relativně malou, leč důležitou roli, ale asi o ni hodně stál. První noc tak díKy pomoci přežil, ale druhou noc to nebylo lepší a dokonce dostal vyhazov od směšného ředitele muzea. Podařilo se mu jej však ukecat, aby dostal ještě jednu šanci a jak s ní naložil už neprozradím, ale byla to jízda. Kromě hlídání obživlých exponátů musel řešit krádež zlatého pokladu z muzea či pomoci svému zachránci Rooseveltovi s láskou k Sacagawei, indiánské tlumočnici a stopařce. Líbily se mi i ty nejmenší postavy, nikoliv však pro to, že by si zde málo zahráli, ale díky tomu, že se jednalo o živé figurky z diapanoramat - Octavius a Jedediah. Komická jako celý film byla i postava velkého bojovníka Hunů, kterým nebyl nikdo jiný než Atilla, či kostra zmíněného Tyrannosaura. Za dvě nejsympatičtější postavy bych pak považoval krásnou průvodkyni v muzeu Rebeccu Hutman a kamennou sochu Moai z Velikonočního ostrova. Jelikož jsem se tedy u této komedie z atraktivního prostředí nenudil, koupil jsem si Noc v muzeu 1 v květnu 2019 na blu-ray disku a určitě se na tento film zase někdy podíváme. Celkově bych pak film hodnotil jako zdařilou rodinnou komedii, ideální pro odpolední či večerní oddych před TV obrazovkou, která si neklade žádné vyšší cíle než jen pobavit diváka. A to se myslím povedlo u jedničky Noc v muzeu dokonale, takže si za to u mne vysloužil pět muzejních hvězd *****.(22.4.2018)

Sen mnoha dětí - figuríny v muzeu v noci ožívají, aby prožily fantastická dobrodružství. Kdo by toho nechtěl být součástí?(15.8.2018)

4*(27.8.2018)

Pro děti dobrý.(2.12.2018)

Noc v muzeu zaujme především svou originální nápaditostí. Viděli jsme oživlé mumie, mrtvoly i kupříkladu Jumanji, ale všechno oživlé v muzeu vskutku ještě ne. Navíc Ben Stiller je komediant sám o sobě. Bohužel se filmu nevyhýbají klasická klišé jako například otec, který svého syna dosud jen klamal a nyní to chce napravit. Mě osobně potěšilo i angažování Robina Williamse. Film není hitparádou zábavy, u které budete prožívat jednu salvu smíchu za druhou, ale na straně druhé, když se hlavní hrdina fackuje s opicí nebo usmiřuje kovboje s Římanem či dává aport T-Rexovi, to je něco, nač nelze zapomenout. Tohle je klasický oddechový film, který není příliš náročný a ani se o to nesnaží. Je to pohodová rodinná zábava a víc snímek nenabízí ani to neslibuje.(7.1.2019)

1 8 15 22 26 27 28 29 následující >>