Noc v muzeu

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

• Radyo

Dopadlo to přesně tak, jako drtivá většina filmů, v nichž se vyskytuje duo Stiller-Wilson - neslaně, nemastně. Pro děti je to nepochybně zajímavá, legrační a částečně i napínavá podívaná, jako dospělý jsem se ale řehtal spíše "kouzlu nechtěného", přičemž v tomto směru opravdu bylo čemu se smát. Možná původně zajímavý (byť odlehčený) námět se v rukou režiséra Levyho i díky přehnaně pestrému scénáři přeměnil ve všehochuťovou taškařici cirkusového ražení, v níž si najdou kromě dětí a samotných tvůrců zalíbení snad již pouze jedinci s větším či menším sklonem k infantilitě (aniž bych se chtěl dotknout jiných uživatelů ČSFD :-) ).(11.6.2007)

• Madsbender

Až sa bojím povedať, že ide o „to lepšie zo Stillerových filmov“.(24.12.2012)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +obsazení, akce, námět -příběh, scénář, děj postrádá vtip/// U filmu Noc v muzeu jsem zvažoval i návštěvu kina. Nakonec mi to nevyšlo a dobře že tak. Pod očekáváním zábavné akční podívané se skrývá jen ta akční podívaná s několika ksichtíky všech zůčastněných. Vě výsledku ovšem není moc zábavná, ale to by nevadilo, problém je, že není ani moc vtipná. Prostě jsem z toho nebyl odvařenej. Vůbec to ani není moc reálné. Sice vím, že je to fantasy, ale i tak mi to přišlo dost uhozené a postrádá to pořádný příběh. Pozor možný SPOILER. To, že borec jde dělat hlídače do muzea. Najednou všechny věci obživnou (WTF?), za čímž se srývá jakási Egyptská věc a hlavními záporáky jsou tři hlídači, kterým jde o to si na důchod přilepšit....no nevím, být mě 10, tak to žeru, ale to mi není, takže co je moc....Konec možného Spoileru. Tenhle film mě tedy moc nepotěšil. Samozřejmě není špatný, ale čekal jsem aspoň výrazný nadprůměr. Na pokračování tedy do kina nepůjdu a vyškrtávám ho ze seznamu nejočekávanějších filmů pro tento rok. Zavíráme./// Celkem 57%///(7.1.2009)

Hezky to ve svém komentáři shrnul Tom Hardy. Noc v muzeu je jednohubka na jedno použití, která se i přes hromadu klišé a dost nezáživných zbytečných scén dá 1-2 vidět na relax. Tak Bene teď sis vydělal, tak šup sem rychle se Zoolanderem 2, nebo něčím podobným!(15.2.2007)

Velice zajímavý nápad, který byl zpracován přesně tak průměrně jak jsem čekala. Film mě nepřekvapil, nezklamal, zasmála jsem se a klidně se na to podívám znova. 3*(17.4.2010)

Copak byste udělali, kdyby vás honili Hunové, museli dávat aport T-Rexovi a poslouchat poučné rady od „Teddyho“ Roosevelta? Tak přesně to a mnohé další musí řešit nový noční hlídač Larry. Režie je překvapivě svižná, hudba výborná a vedlejší postavy dokonalé (yes, Ricky Gervais skóruje i mimo prostory svého kanclíku). Úhlavním problémem tedy zůstává inferiorní scénář (klasický problém otec-syn), obehraný námět s fantaskním podtextem (neuvěřitelné se stává uvěřitelným) a patetický konec (všechno dobře dopadne). No ale povězte – čekali jste něco jiného? Pokud ano, bohužel, snímek vás zklame. Jestli ne, pobavíte se, ať už jste malí nebo velcí. Tak schválně - Roosevelt byl čtvrtým nebo šestadvacátým prezidentem? [Přesná stopáž: 104 min](4.8.2007)

• Carol Pifková

Jediné čo ma zaujalo bola kostra T-rexa.... aj to akosi sa pomýlili s jeho veľkosťou keď prešiel v pohode dverami so zárubňou...(10.1.2013)

Průměrná podívaná, která mě (jakž takž) zaujala až na druhý pokus. Dvojku vidět nemusím - jednička, myslím, docela stačila, nicméně Alain Chabat coby francouzský vojevůdce (že by sám Napoleon?) mě docela láká.;-)(2.4.2011)

• kingik

Tedy tak trapný a infantilní film, se jen tak nevidí. Ben Stiller už je taky trochu za zenitem a zde předvádí své stokrát viděné ksichty, a pak se fackuje s opicí, mluví s oživlou sochou a provádí další krávoviny. Je zarážející, že to ani na chvilku nenabídne nějaký gag nebo vtipný okamžik. Lepolero oživlých postaviček vyvádí kousky, které spíš uspí než nějak zaujmou. Je to docela ztráta času, a ptám se, má zapotřebí Robin Williams, Owen Wilson a Ben Stiller hrát v takových slátaninách?! A to ještě bude pokračování, ale to už odmítám vidět. Tohle mně bohatě stačilo na hodně dlouho.(17.1.2009)

Dávam veľmi dobré priam skvelé a vynikajúce tri hviezdičky, pretože odhliadnuc od klasicky amerického a očakávaného záveru plného hrdinstva, odvahy, lásky a nápravy zla (celá tá epizóda s krádežou je skrátka hollywoodsky konštrukt, aby sa mohli deklamovať základné pravdy, mne osobne by táto časť vo filme vôbec nechýbala) sa jedná o kráľovskú zábavu. Smial som sa, drvivá väčšina gagov, skečov a vtipov ma dokázala pobaviť, téma oživeného múzea bola pomerne plnohodnotne využitá a dokonca prekvapivo aj vôbec-nie-zle zrežírovaná. "Look, Dumb-Dumb, tihs is Hun-Hun, you better Run-Run!" Jedna veľká smršť bláznivých a naozaj podarených fórov. To je na noci v múzeu najväčši ťažisko, stabilné a pevné jadro a to, čo stojí za pozornosť.(18.2.2007)

• Sobis87

Poslední dobou se zdá, že hollywoodská továrna na sny úplně rezignovala na jakoukoliv originalitu. Stále se vytvářejí nová a nová pokračování osvědčených filmů, zbytečné remaky a žánrové filmy podle stejné šablony. Noc v muzeu je právě ten poslední případ. Ale proč by se měnilo něco, co doposud funguje dobře a hlavně to vydělává. O zisk jde v Hollywoodu především, že? Noc v muzeu je ukázkovou komedií pro celou rodiny, která samozřejmě nepostrádá pro tento žánr nezbytné moralizování. Znáte to, rodina je nejdůležitější, zodpovědnost především a tak dále. Příběh také není nikterak objevný, prakticky kopíruje starší Jumanji nebo Zathuru a slouží pouze jako záminka pro vtipné momenty. Vtip zde neslouží příběhu, ale příběh vtipu. Tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu v tomto filmu – humoru. Hlavní roli ztvárnil Ben Stiller, snad nejznámější člen skupiny Frat Pack (i když Will Farell mu už dýchá na záda), takže se dalo očekávat, že nám bude naservírován humor poněkud hrubšího zrna. Bohužel, nic takového se nekoná. Zapomeňte na šílenosti jako Fotr je lotr, Něco na té Mary je nebo Starsky a Hutch. Humor v tomto filmu je přísně korektní a prostý všemožných vulgarismů. Jistě, to se dalo čekat, jelikož je Noc v muzeu filmem i pro děti, ale nebylo by od věci občas trochu přitvrdit. Dějová linie je prostá a rovná jako pravítko. Stillerův Larry Daley má problémový vztah se svým synem (jak originální…), je nezaměstnaný a o dobré místo nemůže ani zavadit. Nakonec přijme místo hlídače v městském muzeu, ve kterém nesmějí chybět tradiční komické figurky, zde v podobě tří vysloužilých hlídačů, které má právě Larry nahradit. Toto muzeum je ale, narozdíl od filmu, něčím zvláštní – každou noc v něm všechny exponáty ožívají, ať už jde o westernové miniatury, kostru dinosaura, či figurínu prezidenta Roosevelta v nevýrazném podání Robina Williamse. Larry tak musí zajistit, aby žádný z exponátů neunikl z muzea, jinak se ráno pod vlivem slunečního světla změní na prach. Vizuální stránka filmu je celkově nevýrazná, režisér Shawn Levy je rutinér a ani trochu se nesnaží o zajímavější podání příběhu. Jistě, film je plný zvláštních efektů, ale ty kvalitativně nepřekročí nynější standart. Čekal bych víc od filmu, který stál 100 milionů dolarů. V námětu se skrývá velký potenciál a představa, že by se tohoto filmu chopil například Terry Gilliam, je velmi lákavá. Noc v muzeu je jen dalším filmem plným klišé, který ničím nevybočuje ze škatulky rodinných komedií. Technickým zpracováním neurazí, hereckými výkony nezaujme a vůbec ničím nepřekvapí. Pokud se chcete dívat na film, o kterém předem víte, jak dopadne, jaké vtipy budou následovat, myslím si, že na sobotní odpoledne s celou rodinou u televize to není zas tak špatná volba. Několikrát se zasmějete, ale že byste se k Noci v muzeu někdy chtěli vrátit? Pochybuji.(13.7.2007)

Jo, tak v tomhle muzeu bych chtěl pracovat...(13.12.2008)

Bena Stillera moc nemusím, ale tenhle film a tahle role mu padla dokonale. Film trochu působí jako pohádka dobrodružná místy, ale ne moc. Celkově je to skvěle natočená komedie se skvělým spracováním a nápady. Atmosféra tu funguje přímo dokonale. Těžko tento film popisuju, ale skutečně je to skvělá podívaná. Pochválit můžu i hudbu od Alana Silvestriho, která se povedla. Zbytek hereckého obsazení je také v pořádku, třeba mi sedl a zaujal Robin Williams. Hodnotím na 90% = *****(11.11.2012)

Překvapivě dobrý a vtipný snímek s pěknými hereckými výkony a zajímavými nápady. Na noc v muzeu se prostě moc hezky kouká.(23.12.2007)

Brutální!! Skvělá oddychovka, pokud se budete chtít jenom bavit a moc nepřemýšlet, je to jasná volba. První čtvrtina je trochu vlažná, ale pak se to pěkně rozjede a místy i pobaví. 80%(20.5.2007)

Dobrodružná podívaná pro celou rodinu ,která se odehrává v přírodopisném muzeu.Hlavní roli obsadil známí Ben Stiller a po jeho boku usedl na koně Robin Williams hrajícího amerického prezidenta Teddyho Roosvelta .Ve snímku se také objeví Owen Wilson nebo krásná špionka Carla Gugino.Celkově se mi film moc líbil ,prostě doporučuji všem !(22.5.2007)

Pro mě opravdu velmi příjemná dobrodružná komedie, skvěle jsem se bavil.. Hodně mi to připomínalo film Jumanji, film s dětství, který jsem byl jako malý doslova hotový. Nedávno jsem si ho pustil a už mě tak jak jsem byl mladší nebrala, ale pořád slušně bavila. Ale noc v muzeu, i díky že jsem to viděl poprvé, velmi solidní, zábavné a dobře provedené. B. Stiller hrál v celém filmu skvěle a celkově jsem byl spokojený, už stahuju noc v muzeu 2 a dost se na to těším a uvidíme jaké to bude:-) .. Dávám lepší 4*, hodnocení - 85%(26.5.2010)

Srandovní film s Benem Stilerem jako nočním hlídačem v muzeu, kde exponáty přes noc zázračně ožívají. "Bejku, dáš mi žvejku?" :D(23.1.2013)

• nash.

Pár nápadů, pár záblesků lehkého úsměvna, ale to je tak vše. Nebylo to špatné, ale ani dobré, nebylo to nudné, ale ani příliš zábavné. Bylo to zkrátka takové neslaně nemastně průměrné. S dobrým nápadem rozvinutým do tuctového příběhu, odvyprávěného průměrným režisérem a průměrnými hereckými výkony. Film, který se mi z hlavy začal vypařovat dřív než doběhly závěrečné titulky a po pár dnech už si z něj nevybavuji vůbec nic.(30.7.2013)

Nebolo to ani veľmi dobré, ani zlé, nakoniec to nebolo ani také vtipné ako som čakal, ale dosť to vyvažujú výborné triky. Shawn Levy má zatiaľ na konte nie práve vydarené komédie, Noc v múzeu je z nich asi najlepšia, ale nedá sa povedať, že by mu nejako vylepšila povesť plzniča Ružových panterov. Aj Ben Stiller už hral v o veľa zabávnejších filmoch, ale zase hrá smoliara, ako ho majú ľudia radi. Práve on je ten, ktorý zdvihol tento film mierne nad priemer. Každopádne si však film **** nezaslúži.(13.7.2007)

Znesiteľné. Síce stokrát videné, ale pozerateľné. Ako tak sa vyhýba nadmernéj trápnosti a cameo potešili...(8.12.2009)