Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

Takový hezký poetický nápad, že historie ožívá. Jen mi to přišlo dost pro děti než pro starší. Ale všechny postavy byly hrozně sympatické, utíkalo to, párkrát jsem se i zasmála, super oddychovka.(4.11.2012)

Ak mám dať svoj osobný názor, tak mám tento film veľmi rád. Pre mňa je to komediálna klasika posledných rokov, ktorú môžem vidieť kedykoľvek a kdekoľvek. V kine som bol na tom 2x. Ben Stiller a Carla Gugino (a dosť ma mrzí, že sa neobjavila aj v ďalších filmoch) sú skvelí. Dick Van Dyke, Mickey Rooney a Bill Cobbs v role starých strážnikov sú rovnako dobrí. Robin Williams ako Theodore Rooswelt je absolútne fantastický a v každom momente, čo sa objavil na plátne si vzal všetku šou. Rovnako aj ostatné postavy sú vtipné, inteligentné a zaujímavé, plus kreativita zlatej dosky sa mi rovnako páčila. Nemôžem tomu ale dať 5*, lebo rozhodne sú aj vonku lepšie filmy, ktoré berú silnejšie témy a lepšie ich spracujú. Ale ako oddychový film s dobrými hercami a sympatickými postavami, toto je film, ktorý si vždy veľmi rád poviem.(16.3.2015)

• PogoJoe

Zajímavý nápad, bohužel v masově hollywoodsky tradičním pojetí, se spoustou trapné vyčpělosti a kýče, kde vtipné nápady téměř zaniknou, ačkoli se přesto tu a tam objeví. Několik silných hereckých osobností se tu sice snaží, jenomže scénář jejich charakterům bohužel nedává mnoho možností, jak v jejich úsilí uspět. Neinvenční hudba vše ještě zhoršuje, namísto aby pomohla... Není to propadák, jednou do konce se to zkouknout dá, ale pak už ruce pryč. Na komedii mě to příliš nepobavilo, té neoriginality, kopírování, tradičnosti a masové podbízivosti je tu totiž extrémní nadbytek, takže ocenit nelze téměř nic. Škoda.(26.9.2009)

• lopata555

Ešteže sa to v polovičke filmu trošku rozbehlo pretože som mal pocit že budem musieť napáliť ďalší odpad ....(2.9.2013)

O histórii sa dá rozprávať aj veľmi zaujímavo a veľa sa toho z dejín môžeme naučiť a poučiť. Nechoďme okolo minulosti akoby nikdy nebola živá... Krásna hudba, výborný český dabing, fantastické ožívanie exponátov, nezabudnuteľný zážitok v kine...(12.3.2007)

Nápadité, vtipné, zábavné. 9/10!(2.6.2010)

Pro mě docela fajn překvápko... Pohodová komedie pro malé i velké bez trapných fekálních fórů atd.. Pár vtipů bylo fakt vymazlených a je mi jasné, že jako malý harant bych se z toho zesral nadšením....(13.6.2015)

Vypadalo to tak nadějně ze začátku , ale pak mě ten film začal nudit.Některé trikové scény byli super , ale škoda , že nevyužili všech exponátů v muzeu.Možná , že by byl film mnohem lepší , zábavnější a akčnější.(1.2.2007)

• Jimmi

Normalne za 2apol * ale Robina Williamsa nemozem ani citit takze Vysledne 2.Nebola ta uplna blbost...ale dieru do sveta to urcite neurobi.(13.1.2007)

Nemůžu se zbavit dojmu, že na dnešní dobu je typ podobné rodinné komedie poněkud "pasé", možná tak v letech 199....., ale dnes? Připadala jsem si jako malá holčička, co sedí v kině s rodiči na Disneyovce, oni by tomu ty pobíhající zvířátka a kostry dinosaurů i odpovídaly. Docela milá blbinka, u které se dá snadno vypnout.(8.2.2008)

Mně se to hrozně líbilo. Spousta skvělých nápadů, Stiller nehraje idiota ale sympaťáka a celý se to krásně hýbe a hýří barvičkama. Velice příjemná oddechovka.(28.10.2009)

Skvelá hollywoodska triková fantasy jazda. Poteší ako detské nároky, tak osloví aj rovnako tých starších. Vianočná zábava, ktorá právom získala vo svete úspech.(7.11.2010)

• dyfur

moja zaujímavosť: Larry Daley (Ben Stiller) nosí hodinky značky Swiss Army 24228 Renegade. (dyfur)(24.2.2015)

Musím říct, že když jsem teď viděl snímek "Noc v muzeu" asi potřetí, tak na mě nějak dolehlo kouzlo toho všeho. Skutečnost, že muzeum v noci ožívá, je prostě krásná, příjemná, magická. To, že jsou zde legendy jako Mickey Rooney, Dick Van Dyke a Robin Williams, to je prostě paráda sama o sobě. No, a když se to vezme kolem a kolem, tak ani ten Ben Stiller to moc nekazí.(7.3.2015)

• shyster

Jasný důkaz toho, jak se nyní v Hollywoodu točí filmy. V každém studiu mají manuál, do kterého naťukají tyto informace: Doba premiéry (kolem Vánoc), Děj (nulový + nelogický + ponaučení nakonci), režisér (kdokoliv, kdo umí vypnout a zapnout kameru), herci (pár oblíbených, kteří se chtějí ztrapnit). To je všechno. Dnes se dělají filmy jako auta na montážní lince. Z nudy vytrhne jen Owen Wilson, který tu působí jako tajfun v domově důchodců.(12.3.2007)

Rodinná komedie, která někdy humorem připomíná moderní animáky, ale pobaví se u ní i starší. Ben Stiller je dobrý, bez něj by to možná upadlo do zapomnění. Některé vtipy a scény byly sice opravdu trapné (Levy "umí"), ale když člověk nečeká žádný skvost, jen zábavu, účel to splní. Také jeden z mála filmů, kde mi nevadil Owen Wilson (moc ho nemusím). V tomto filmu dost možná patří k tomu nejlepšímu.(22.5.2007)

O tom, že v noci všechny exponáty v muzeu ožívají, že věci nejsou jenom věci, sní asi každé dítě. Přidejte k tomu hlídače, který o tom nemá nejmenší ponětí a můžete čekat dobrou rodinnou komedii. Ale asi sem čekala, že to bude trochu vtipnější, místy film totiž trochu ztrácí dech, takže takové tři hvězdičky.(19.11.2008)

jediny plus, coraz castejsie obsadzovanie anglickych hercov v US filmovch (tentoraz panov Komikov R. Gervaisa a S.Coogana) inac bieda, hroza, nuda a nejake triky.(10.1.2007)

Překvapivě příjemná rodiinná zábava, která velice dobře zabaví a dost rychle taky uteče. Shawn Levy natočil zatím svůj nejlepší film (i když to nebylo tak těžké vzhledem k předchozím počinům) a ten příběh byl taky na rodinou zábavu docela dobrý, i když nelogičností se tam našlo docela dost. S herci je to tak půl na půl. Ben Stiller se zrovna moc nepředvedl a měl již mnohem lepší chvilky, ale pořád hraje dosti přijatelně. Robin Williams mě taky spíše zklamal, protože tam celou dobu jenom jezdí na koni a žblebtá nějaký moudra. Jestli si ale někdo tenhle film užil, tak to byla dvojice Wilson-Coogan. Každá scéna ve které účinkovali byla opravdu velice vtipná, navzájem se skvěle doplňovali a jsou velkým kladem tohoto filmu. Vcelku tedy velmi povedený filmík, co se rodinné zábavy týče. Takové novodobé Jumanji(2.2.2007)

zisk v čr : $863,220 návštěvnost : 194,209(24.12.2007)

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29