Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Opravdu nadějná látka nakonec překvapivě není ani tak moc zazděna Levym, který svou "živou" režií naopak příjemně překvapil, jako spíš samotnými scénáristy, kteří měli několik opravdu vypečených nápadů, ale tím vyčerpali veškeré své schopnosti. V číslech by to bylo asi tak, že jednu třetinu filmu se hraje (spíše neúspěšně) na city, jednu třetinu se blbne v muzeu (spíše úspěšně, chvílemi dokonce velice vtipně) a poslední třetina je k uzoufání nudná. Přijatelná oddechovka pro náročný týden, ale jen na jedno podívání. Těch nápadů je tam tak akorát pro jeden výlet do prostor kouzelného muzea…(16.1.2007)

• tron

„Tlieskanie je ľahšie, ako lúskanie.“ - „To je diskutabilné.“ Pokiaľ film od samého začiatku kašle na logiku (chlapa trafí puk do hlavy a v ďalšej scéne nemá modrinu, kostra dinosaura komplet prehodí stôl cez celú miestnosť a ráno je stôl na svojom mieste v nepoškodenom stave), je zle. Je to OK v paródii s Lesliem Nielsenom, ale nie v "obyčajnej" komédii s vcelku realistickými postavami, s ktorými máme súcitiť. Pokiaľ film nemá premyslené základné univerzum (ako je možné, že niekoľko 1000-kilová utekajúca kostra T-Rexa, hoci sa pri každom jeho kroku trasie zem, nepoškodí na podlahe ani jednu kachličku?), už s ním definitívne strácam trpezlivosť. A pokiaľ ma pobaví iba raz za 30 minút, fakt je zle nedobre. Bena Stillera mám rád, ale hoci nápad je relatívne skvelý (hoci pripomína Jumanji...), výprava/triky pekné a herecké obsadenie podporných rolí poteší (Robin Williams, Owen Wilson), celé je to jeden obrovský spotrebný priemer bez duše a srdiečka. Scenár ani na mizivých 50% nevyužíva svoj vďačný, atraktívny potenciál (v čom mi dá za pravdu asi každý, kto videl Rickyho Gervaisa v Kancli).(26.5.2010)

"Kolumbe, vezmeš si neandrtálce a pročešeš to od bezobratlých až po plazy." Práce nočního hlídače v Přírodovědném muzeu by patrně naplnila všechny mé kariérní sny, protože mě uspokojuje představa, že se v práci podívám na pár filmů, trošku se prospím a půjdu spokojený domů. Ale nesmí mě přitom nikdo rušit. Je to jasný, Tyranosaure, Attilo, indiáni a Teddy Roosevelte? Není, takže tu práci neberu, ale občas se mrknu na to, jak to zvládá Larry, protože jeho souboj s oživlými expozicemi se z jistého úhlu pohledu může jevit zábavným.(13.2.2017)

Dobre zvládnutá fantasy komédia. Prvotriedne profesionálne filmové triky, svieži scenár, už tradične spoľahlivý herec Ben Stiller, príjemná atmosféra a dá sa na tom aj solídne pobaviť. Jasný troj-hviezdičkový film. Nezapíše sa síce do dejín kinematografie ako niečo výnimočné, ale svoj účel si splní. Tých 108 minút, ktoré mu venujete, nebudete ľutovať. ***(15.2.2008)

Opět skvělá zábavná podívaná v čele s vynikajícím Benem Stillerem. Sice příběh neni nějak extrémě vtipnej, i když teda scény s Owenwm Wilsonem byly naprosto brutální, dokonce bych řek, že vždycky na tu chilku co byl v záběru zastínil i Stillera, jenže jinak film zas tak vtipnej neni, ale zábava to je fakt vynikající. Za zmínku jistě ještě stojí Robin Williams, ale u toho sem měl dojem, že je to takovej poslední záchvěv před smrtí, ten se už asi jen tak nezvedne a nenaváže na ty skvělý filmy z 90 let.(12.8.2007)

• Ben Stiller

• - Budova, kde se odehrává téměř celý děj byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byl inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. (don corleone)

• - Na postu autora hudby nahradil Alan Silvestri krátce před natáčením původně najatého Johna Ottmana (Superman se vrací). (imro)

• - Žena v pracovní agentuře je skutečnou matkou Bena Stillera Anne Meara. Znáte ji nejspíš ze seriálu Sex ve Městě, kde hrála matku Steva. (don corleone)