poster

Odstřelovač

 • USA

  Shooter

 • Slovensko

  Ostreľovač

 • Velká Británie

  Shooter

Akční / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 124 min

Externí recenze k filmu (7)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) ***

  "Spomalené zábery. Vlajúca americká zástava. Mark Wahlberg. Všetkého menovaného si divák užije v najnovšom akčnom titule režiséra Antoinea Fuquu (Training Day, Kráľ Artuš) viac než dosť a v retrospektíve by z každého menej, filmu iba prospelo. Kto očakáva obdobne atmosféricky „nadupanú“ jazdu ako…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Největším překvapením pro mě je ale samotný Wahlberg. Přiznávám, že toho chlapa nemám moc rád a jeho macho styl ze Čtyř bratrů mě vyloženě irituje. Jako bývalý voják s kamennou tváří je však naprosto perfektní a hlavně díky jeho charismatu se z Odstřelovače stala celkem příjemná podívaná. Fuqua…" (více)

 • Premiere.cz (Ivan Peška) **

  "Je tu až moc zkratek, nepravděpodobností a karikatur. Druhá velká akční scéna už je pak čistě z říše pohádek z 80. let – na nezapomenutelná jatka z vrcholné scény Komanda sice Swagger pořád nemá, i tak ale dokáže bez většího odporu vyřídit na tři desítky školených výsadkářů. I v takových chvílích…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) ***

  "Ja sám som dosť váhal: 40% alebo 60? Nakoniec som prižmúril oko (miestami som si dal dole okuliare). Okrem fenoménu sniperov za to môže prekvapivo dobrý Wahlberg, kvalitné obsadenie podporných rolí (Danny Glover z PREDÁTORA 2, Ned Beattly z VYSLOBODENIA, krehká bábika Kate Maraová v podprsenke a s…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Odstřelovač je nekomplikovaný akční snímek s nepříliš vyvedeným scénářem a kolísavou režijní kvalitou, výsledný dojem trochu napravuje pár povedených akčních pasáží a herecký výkon Marka Wahlberga. Pokud vás naláká Danny Glover, nechte si tento film radši ujít a uchovejte si v hlavě obraz…" (více)

 • Showbizz.centrum.cz (Jan Štěpánek)

  "Odstřelovač může být ideální oddechovkou pro nedělní odpoledne, nejlépe na DVD. Ale až vám budou jednou tvůrci v bonusové části DVD vysvětlovat, že divák právě shlédl výjimečný film, který znovu vytyčuje pravidla žánru, těžko jim věřit. Po nenaplněných ambicích zůstane spíše posměšná pachuť." (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Přesto že je tak často vykládán, film nepropaguje patriotismus, ač vlajky a symboly jsou často vidět. Slouží však jako falešná dekorace pro situace a osoby, které v ně nevěří, pouze je zneužívají. Zastírají tak prázdnotu a lhostejnost. A proto je původní zápletka o hledání skutečné pravdy nakonec…"