Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

Půvabná rozprávka o skutečné ženě začne životopis připomínat snad až v samém závěru, do té doby jsme svědky zrodu něžných obrázků ožívajících zvířátek, která mile paličitá (pro Renée role jak stvořená) Beatrix Potterová zbožňovala a představila je světu. Pocit pohlazení, jaký z filmu mám, je slovy nepřenosný, i když ....kolegyně Kikuka ho trefila.(23.9.2007)

Neobjevný životopisný film ozvláštněný krásnými "oživlými" kresbami zvířátek, které spisovatelka považuje za své přátele, podbarvený příjemnou hudbou Rachel Portman a skvělý obsazením hlavních rolí. Mezi Renée a Ewanem to prostě funguje a hlavně díky nim mě tenhle film bavil. 70%(4.12.2007)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $3,005,605Tržby Celosvetovo $35,078,241Tržby za predaj DVD v USA $7,839,954 //počet predaných kusov 400,224║ V celku roztomilé dielko s výbornou Renee Zellweger a dobre sekundujúcim Ewanom McGregorom a taktiež prim hrá Emily Watson, len Renee už pôsobí fakt nejako moc prestarnuto ako taká stará babizna. Plus záverom filmu dosť dojímavé. /70%/(1.12.2009)

Scénář: Richard Maltby Jr. .. Tohle je tak pohádkově (bezelstně, vlezdoprdekově - každý ať si vybere) krásné a milé, že nejde odolat. Škoda té přímočarosti, ale jestli tohle život dal, je těžké to byť sebelepším scénářem nějak upravit. Renée už sice hrála lepší role, ale když se cukruje s Ewanem, není to tak otravné, jako cukrování s Emily nebo roztžky s rodiči. Podívaná z které sice neztloustnete, ale ani se pořádně nenasytíte..(11.7.2007)

"No, well... Not well." Tradiční schéma, které funguje především díky chemii dvojice Zellwegerová-McGregor, dobře prověřené již v Kašlu na lásku. Osobně bych raději, kdyby se tvůrci soustředili na osudy Beatrix Potterové po odjezdu na venkov, spíše než-li jejím Londýnským peripetiím. Miss Potter je snímkem, který nemá originalitou moc co nabídnout, ale to tisíckrát viděné podává v docela příjemné podobě. Ovšem Hledání Země Nezemě nabízí takřka to samé a mnohem, mnohem lépe. Tak si vyberte...(29.9.2007)

• LIVINGDEAD

Přiznávám, film jsem viděl pouze 20 minut a přepnul jsem program. Mám rád herečku Renée Zellweger a proto jsem se na film tak těšil. Ale když jsem viděl, jak jede v kočáře, ve svých čtyřiceti si za jízdy povídá s králíčkem a animace ožívá...... řekl jsem DOST! Tak na tohle nemám nervy! Tohle opravdu nevydržím................... Hvězdičku dávám za Renée Zellweger!(3.7.2008)

Podle traileru to vypadalo na naprosto pohadkovou romantiku, ale film spis pripomina jen takovou prijemnou romantickou komedii s trochu divnou hlavni hrdinkou, ktera obcas vidi svoje ozivly kresby a mluvi na ne. Sice se na to pekne kouka, ale cely je to takovy desne mily, jednoduchy a primocary. Nicmene nekdy pul hodinky pred koncem se tvurci konecne proberou, objevi se jeden necekanej zvrat a posledni pulhodinka uz je vcelku zajimava. Ale jinak to asi neslo, kdyz to je podle skutecnejch udalosti. Co se tyce Ewana, ten ma teda brutalni knir, ale jinak hraje prijemne a Renee by spatna nebyla, jenze si zase hraje na tu roztomilou slecinku a pritom vypada jak hodne jeta ctyricitka. Jako romantika paradni, jako komedie slusny, ale jako zivotopis nic moc, celkove prumer.(1.11.2009)

Miss Potter je tak bezelstně upřímná podívaná, že ji prostě musíte mít rádi. Navíc, tři naprosto báječní herci v hlavních rolích, tomu nemůžu odolat. Chemie mezi Renée a Ewanem funguje na dvě stě procent a každý, kdo se občas rád nechá dojímat, by si Miss Potter neměl nechat ujít. Z téhle filmové čokolády se netloustne.(13.4.2007)

Tohle jsem nějak nepobrala. Miss Potter měla ten život tak sladký a všechny ty její kresby byla také tak sladké, že mě až překvapilo, že ty její příběhy byly ve skutečnosti docela drsné (nikdy jsem od ní nic nečetla, soudím jen z toho, co chvílemi vyprávěla) a tak vlastně jediné, co bylo na jejím životě trochu zajímavé, byl její první nakladatel a člověk, kterého milovala a osud jí ho nedopřál. Jinak to vlastně byla jedna velká idylka.(30.6.2008)

Nějak takhle bych si představoval filmové životopisy, jenže ani tenhle není bez chyb. Až pohádkově snová a nadnesená nálada je uhrančivá a pohlcující, to ano, herci stojí na špičce ledovce a vrhají povznášející výkony. A to zahrnuji jak dospělé (obzvlášť skvělý McGregor), tak pro mě osobně překvapivě i děti, které jakoby z té doby snad vypadly. Přes veškerou uhrančivost a až láskyplnou elegantnost mě však mrzí pád mezi chladná koryta dramatu v druhé polovině. Snad jakoby se režisér vyměnil nebo mu producent šlapal na krk. Kouzlo se postupně vytrácí a spolu s jednoduchým a předvídatelným příběhem film jen v poklidu doklouže do konce jako poukázání na tu hodnou paní od vedle, která měla ráda zvířátka a neposkvrněnou krajinu. Smutné, mělo to na víc než lehký nadprůměr. 7/10(15.5.2007)

A že sa dá životopisný film natočiť aj rozprávkovým štýlom ma presvedčil Chris Noonan. Ale asi ide aj o to, koho život film zachytáva. Zobraziť život Al Caponeho v sviežích farbách s rozprávkovým ladením by asi nebol najchytrejší ťah, ale život Beatrix Pooterovej je na to ako stvorený. Noonan po jedenástich rokoch opäť za kamerou a opäť to srší živočíšnou ríšou, z papiera na diváka žmurkne zajačik, či posmešne mu otrčí zadok kačka. A celé je to neskutočne milé a dojemné. A čo ma po tom, že je to pramočiare a jednoduché, život môže byť krásny a trpký a vôbec nemusí byť komplikovane prežitý. 90%.(18.8.2008)

Jó, kválík v gatích, to je moje :)(20.4.2009)

• Dan9K

Kino se smálo, kino plakalo a já se pořád jen v duchu ptal: "Čemu, čemu?" Jo jo, je to milý, rozmilý film a také velké klišé a kýč s velmi ale opravdu velmi nesympatickými charaktery a s jednou výjimkou hodně předvídatelným dějem....aha, ono je to podle skutečné události...(6.7.2007)

Svým naladěním a také dějem připomíná film Pýcha a předsudek, který mě v kině hodně nudil, div že jsem u něho neusnul a zkrátka jsem se těšil až se na plátně objeví závěrečné titulky a film skončí. Dlouho jsem si myslel, že tyhle anglická dramata jsou všechna na jedno brdo. Avšak snímek Miss Potter můj názor změnil. Bylo v tom jakési kouzlo. Co se týče hereckých výkonů, Renée Zellweger svou roli mistrně zvládla a také láska mezi hlavními postavami byla zahraná tak, že působila důvěryhodným dojmem a nedocházelo k žádným hereckým přetvářkám.(24.7.2007)

Dokonalá role pro Renée, film nominován na Zlatý Glóbus. Hudba Nigel Westlake.(26.3.2008)

Autorka dětských knih Beatrix Potter je u nás prakticky neznámá, takže životopisný film logicky nemůže tolik zapůsobit jako na někoho, kdo tuhle osobnost zná. Nakonec tedy zůstává příjemný, trochu dojemný a svým způsobem okouzlující příběh neprovdané ženy, která musí na počátku 20.století bojovat s upjatou matkou, prosazovat svůj životní názor a zažít si i nějakou tu ránu osudu. Možná to není nic extra nového, ale velmi dobře se na to kouká (čemuž notně nahrává i vkusně uměřená stopáž). Výsledný dojem je někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.(8.7.2007)

Příjemné, milé, okouzlující.. ale na Finding Neverland to nemá.(30.6.2007)

Příběh o trošku praštěné ženské, která si myslí, že její podivné obrázky ožívají, a ještě ke všemu jí hraje hrozně ošklivá Renée Zellweger. A až na konci jsem pochopila, že je to něco jako životopisný snímek. Upřímně řečeno mě tenhle film moc za srdce nevzal a příběhy, které údajně byli hojně prodávané, mi přišli naprosto stupdní i na dětské pohádky. Navíc mi to přišlo jako moc pohádkový film, takže jsem čekala, kdy se to zvrtne, to, co se stane jejímu milenci mě trochu překvapilo. Jinak tedy, čekala jsem od toho víc. Nakonec tedy 3*(16.9.2011)

Musím uznať, slečna Potterová mala vskutku zaujímavý a inšpiratívny život. Keď niekoho niečo baví, úspech sa skôr či neskôr dostaví... No nemôžem si pomôcť, nebavilo ma to až tak, akoby som čakal. Myslím, že to bolo hlavne kvôli samotnej predstaviteľke hlavnej postavy - R. Zellweger. Už veľmi dlho mi pripadá akási spuchnutá, niečo medzi škrečkom a Číňancom. Miestami jej ani oči neboli vidno. Skrátka moje hodnotenie bolo dosť o sympatiách k herečke, inak kostýmy a výprava boli výborné. 60/100(8.11.2016)

Koho nechytí za srdce tento film má asi nízke EQ (Chodím na NAS). Spojenie skvelého Ewana McGregora a Renée Zellweger sa aj po troch rokoch po natočení Down with love, vyplatilo. Obaja herci spolu pôsobia náramne dobre, príbeh je smutný, plný prekvapivých zvratov, pravdivý a krásne režírovaný. Soundtrack je nádherný. Kresby pôsobia vo filme osviežujúco. Príroda je krásna, dobové oblečenie tiež veľmi dobré. Pre mňa je to 100%(28.10.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11