Jak jen začít? Moc toho k vyzdvižení není a ani se nejedná o Xtra komedii a Steve Carell, ehmm. Ale přejděme k tomu, co tento snímek drží nad vodou...nebo na vodě, jak se to vezme:-) Archa! Ta nejen, že zachránila všechny zvířata a lidi, ale také právě tento film. Její stavba, proměna Evana a stěhování zoo, ano, to se mi líbilo a za to si to zaslouží vidět... 65%(25.10.2008)

• Socraates

Občas mívám stavy, kdy mě skoro rozbrečí třeba sebedebilnější reklama nějakym způsobem útočící na city. Dneska takovej den byl a já při sledování týhle přehnaně teatrální frašky měl u pár scének zase ty rozněžnělý pocity, proto přidávám jednu hvězdičku navíc, ač je to nesmyslný. Herecký výkony celkem trapný, nejhůř vyznívaly asi Carellovy grimasy ala Jim Carrey a vůbec celý to vlastně stojí za prd, já to ale v ten muj melancholickej den uplně odevzdaně dočuměl.(7.5.2011)

• teutates

Prijemná oddychová zábava... ak by to nebolo až tak "prehnané", svoje hodnotenie by som určite zvýšil. Steve Carell je komik na mieste, avšak okolnosti vôkol jeho božstva boli až príliš. Určite som sa nenudil, taktiež som sa párkrat bavil... 95 minút ubehlo ako voda, ale hlavná dejová línia uviazla niekde v arche a preto 5/10 - 2* v tomto prípade(26.11.2008)

So Steveom Carellom mám problém. Pri dobrých komikoch mám rád ich osobitosť, jedinečnosť, ktorou si ma získajú, ale Steve mi stále príde len ako lacnejšia a novšia alternatíva za Jima Carreyho (odhliadnuc od toho, že toto je pokračovanie Jimovho snímku). Ale zvieratká to všetko zachraňujú, dokonca ani z Freemanom už nie je toľko srandy. Toto bol už takmer doinný snímok. Nečudo, že si na seba nedokázal zarobiť. 60%.(6.4.2008)

• Hrabka

Panebože. Oh My God. Morgane Freemane. Co jsi to udělal, jak jsi mohl ze sebe udělat takovýho šaška. Tohle je neuvěřitelná hovadina. Jsem myslel že umřu, bylo to hrozný. Nemám rád rozkoukané filmy, tak jsem se teda pronudil až do konce. Až do toho debilního konce, který poslal celý film totálně do sraček. Blbost na ntou. Humor žádný, Steve Carell neuvěřitelně marný, děj stupidní. Jasný odpad a nezachrání to ani známé tváře Freeman a Graham. Jednička byla dobrá, ale co tohle mělo znamenat, to vážně nechápu. 10%(24.9.2009)

• - Filmová archa vyrostla na týchž betonových panelech, jako jsou ty, z nichž je přistávací plocha pro Boxingy 747 v Los Angeles. (Siriuss)

• - Za svoji předchozí roli ve filmu 40 let panic Steve Carell obdržel 500 000 dolarů, Božský Evan mu přinesl částku o jednu nulu delší. (Siriuss)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)