Aha, takže takhle se v současnym Hollywoodu topěj peníze. No, každopádně nečekaně hodně zajímavý. Rozhodně ne taková blbost, jak se mohlo zdát z trailerů. Poměrně originální námět je zde dokonce více než slušně využit a kdyby nebylo těch klasických otravných moralitek o rodinných hodnotách a s vynechámím pětiminutovky "Carrell dostane po tlamě všim co je po ruce a na vrch ho podělá hejno ptáků" bych možná vylezl i na více než slabých 60% co dávám. Carrell je navíc v hlavní roli jako vždy perfektně utržený ze řetězu a závěrečná demoliční jízda skrze Washington dokonce ukazuje, kam že peníze natekly. Akorát škoda hlav těch bláznů producentů, co něco takového odklepli. Jako přepísklý úlet na jedno pokoukání fajn, ale tohle že mělo vydělat zpátky více než 170 miliónů? Vy jste mi ale občas neskutečný sebedestruktivní naivky. Ale vlastně co, dobře vám tak vy experimentátorský blázni.(14.7.2007)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $100,462,298Tržby Celosvetovo $173,418,781Tržby za predaj DVD v USA $44,916,030 //počet predaných kusov 2,640,671║ Túto predraženú pohromu nezachráni ani Steve Carell, škoda toho márny pokus a riadny prepadák. /videl v kine: 35%/(3.9.2007)

Film vypráví o životě Evna Baxtera (Steve Carell) který se s rodinou přestěhoval do nového domu.On žije stereotypně, prostě většinu času stráví v práci a na rodinu moc času nemá.Jednoho dne se bůh (Morgan Freeman) rozhodne nadělit Evanovi velký úkol.Při obyčejném raním probuzení zjistí že před jeho domem se dějí zvláštní věci.Každý den ráno mu chodí nezvyklá poštovní zásilka.Jsou to materiály potřebné na výrobu archy.Při cestě do zaměstnání se za Evanem stahují zvířata většinou po párech jak už to bývá.On po dlouhé době zjistí , že má zvířata zachránit a vzít je na svoji budoucí archu.Bůh stanovil termín kdy se zaplava stane ,aby se vše stihlo .Bexterova rodina v osudném dnu ,nastoupila na archu společně s přáteli a zvířaty.Snímek skončí jak jinak než dobře .Všichni ze záchranného člunu odejdou po svých.Komedie se mi celkově líbila,už kvůli dobrému hereckému obsazení například Morgan Freeman,Steve Carell,Lauren Graham,Molly Shannon,Wanda Sykes a další ...(19.1.2008)

• Lucasion

Já nečekal vůbec nic. Bylo mi jasné, že Božskému Brucovi to nesáhne ani po kotníky. Ale přesto 95 minut tohodle? Vážně? I když se mi Morgan Freeman jako bůh líbí, tak přesto nevidím jediný důvod proč nazývat tento film komedií. Vždyť to není vůbec vtipný! Bruce měl herce, postavy, nápad. Evan nemá z toho vůbec nic. Je to jak zírat do stropu a myslet si, že se ten strop změní. Ale ani za tu hodinu a půl se to nezmění. Chudáci krásná zvířata, která se producírují ve filmu. Pár bodíčků za ně. Nevzpomínám, kdy jsem viděl tolik hezkých zvířat ve filmu. Je to jako nádherná procházka filmovým Zoo. Nic víc tento film fakt nenabídne. Jen další bezduché pokračování, co se svezlo na úspěchu jedničky. (15 %)(28.10.2013)

• Marek1991

Ďalšia paródia na Bibliu a úplne podobná hlúposť ako film pod názvom Evan, Všemohúci. Ďalšia slabá pretrpená komédia. Niekedy sa mi to už ani nechce hodnotiť a pri takýchto filmoch začínam chápať kamaráta, čo vraví, že niektoré filmy odmieta hodnotiť. Na druhej strane je to kandidát na vysielanie do našich televízii, ktoré vysielajú prevažne najväčší americký odpad. Otrasné!(15.4.2012)

• - Za svoji předchozí roli ve filmu 40 let panic Steve Carell obdržel 500 000 dolarů, Božský Evan mu přinesl částku o jednu nulu delší. (Siriuss)

• - Ve filmu bylo použito nejvíce cvičených zvířat od počátků světového filmového průmyslu. (EMMY)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)