• Malarkey

Za hodně peněz hodně málo muziky aneb jak si strčit peníze do kapsy a utéct na Seychely, aniž by si toho kdokoliv všiml. Tenhle film se hrubě nepovedl. A když se podívám na rozpočet, nestačím se divit, protože jediné co stojí peněžně za zmínku mohou být efekty. Jenže ty jsou za ty peníze rozhodně ničemné a nic filmu pořádného nepřidají, krom toho, že je to strašná kravina i bez nich. Steve Carell je možná dobrý herec, ale špatný komediant. Výborně dokáže divákovi měnit náladu, ale ať se klidí, do jiných filmů, kladoucích důraz na dialog. Tam se určitě uchytí, ale v efektivní a zběsilé komedii, která vlastně není komedií si reputaci rozhodně nepodtrhne tlustou čarou znázorňující úspěch a je to vcelku škoda, páč on na to určitě má, jen v tomhle filmu se mu to nepovedlo. Zbytečné pokračování, do kterého tvůrci utopili spousty peněz a u které jsem se ani jednou nezasmál. Vše je ohrané, běžné a rozhodně více než průměrné. Škoda toho všeho. To co tvůrci nabízeli před premiérou se hrubě nepovedlo a je to škoda.(13.11.2007)

• Bauer

Bože, co to zase bylo tohle?! Tohle, že je pokračování zábavné komedie Božský Bruce?! Těžko tomu uvěřit. Jediné co to má společného s Brucem, tak je režisér a Morgan Freeman, což mně přivádí k otázce, jak může herec takových kvalit hrát v něčem takto idiotském! Nalijme si čistého vína, že Steve Carrel není Jim Carrey a bohužel se snaží na něj hrát a to se mu vůbec nedaří, ba naopak je velice trapný, až rádoby vtipný. Ještě, že tam byla Lauren Graham. Alespoň se bylo na co dívat. Jinak je to neuvěřitelná nuda. Komedie bez špetky jakéhokoliv humoru. Ani jednou jsem se nezasmál, protože nebylo čemu. A ještě taková menší záhada je, kam se poděl ten rozpočet? Asi do nebe, nebo já nevím. Vyloženě hrozný film.(3.2.2008)

No doprdele.Tak jsem viděl asi nejdražší oddychovej film historie. Kurvavole ! Jim Carrey nám ukázal, že při jistých okolnostejch je prostě nepostradatelnej a v pokračování Ólmajťáků je to hodně znát. Steve Carrel se může snažit jak chce,ale jeho grimasy se Jimovi ani nepřiblíží.Navíc filmu chybí potřebný spád. A tak se musím zeptat sám sebe. Kolik stejně dobrých - ba i lepších - komedií by se dalo vytvořit za 200 milionů? Mno,asi by se jich pár našlo. A celkový ortel? Je to horší než Božský Bruce,ale lepší než Dr.Doolitle. 55%(27.8.2007)

Tenhle film je originální svým námětem a scénářem, to bezesporu. Dokáže také vyloudit úsměv na vaší tváři a dá se na něj celou dobu koukat. Neboli jsem se u něj absolutně nenudil. Jenže je tu jedno velké ALE... Bohužel jsem viděl předchůdce tohoto filmu, film Božský Bruce s Jimem Carreym a Jennifer Aniston. A to je ta chyba, protože kdybych neviděl předchozí film, tak bych neporovnával oba filmy a kdybych neporovnával oba filmy, tak bych se patrně královsky bavil. Ale takhle musím říci, že zde chybí komika Jima Carreyho a Jennifer Aniston. Ať se Steve Carell a Lauren Graham snaží sebevíc, tyhle dvě hlavní postavy z minulého filmu nemohou nahradit. A tak, i když se mi film docela líbil, dávám tři hvězdičky s konstatováním, že pokud bude tahle série filmů pokračovat, vždy uberu jednu hvězdičku, protože každá další nastavovaná kaše mi patrně bude u této série vadit víc a víc...(23.9.2007)

So Steveom Carellom mám problém. Pri dobrých komikoch mám rád ich osobitosť, jedinečnosť, ktorou si ma získajú, ale Steve mi stále príde len ako lacnejšia a novšia alternatíva za Jima Carreyho (odhliadnuc od toho, že toto je pokračovanie Jimovho snímku). Ale zvieratká to všetko zachraňujú, dokonca ani z Freemanom už nie je toľko srandy. Toto bol už takmer doinný snímok. Nečudo, že si na seba nedokázal zarobiť. 60%.(6.4.2008)

• - Vo filme vystupovalo 177 druhov zvierat. (Greenpeacak)

• - Zásilku dřeva od Boha doručí společnost AlphaΩ Hardware. Jde o narážku na Knihu zjevení, kde Bůh praví: "Já jsem Alfa a Omega, počátek i konec." (xjane)

• - Původně se film měl jmenovat Božský Bruce 2 počítalo se i s Jennifer Aniston, ale poté, co hlavní roli odmítl Jim Carrey, se film přejmenoval na Božský Evan. (Timak)