možno tomuto nenáročnému a prehnane efektému filmu prilepším hodnotenie, pretože mám vianočnú náladu a presne s touto náladou som išiel evana pozerať - uvoľnenému morganovi freemanovi som jeho pohodového černošského boha uveril už v jednotke, v dvojke to tiež nebol problém, steve carell NIE JE jim carrey a ani zďaleka ho neprekoná, no má tiež istý komediálny potenciál a pár vtipných hereckých "trademarkov", ktoré (aj keď miestami mierne kopírujúce americkú a rozprávajúcu verziu pána beana) dokážu pobaviť, oedekerk vie napísať dobrú komédiu a shadyac tiež v tomto žánri nie je úplné nemehlo, lenže tu sa ani jednému ani druhému nechcelo dotiahnuť ani jedno ani druhé do konca, preto prvá hodinka je solídna, s vtípkami, príjemným rozbehom a pár humornými a úsmevnými scénkami, odpustil by som si akurát rozvláčne stavanie archy založené na vyslovene trápne prexponovaných gagoch "Steve sa udrie, Steve spadne, Steve sa klepne po prstoch" . . . a posledná polhodina už nie je ani veľmi vtipná, len typicky americká, sladká a moralizujúca;(19.12.2008)

• Renton

Scénář: Steve Oedekerk .. Bože, to byla kardinální ubohost. Steve Carell se pitvoří jak dement a není to v jeho podání ani jednou vtipné. Morgan Freeman cedí božská moudra, ale není tak přesvědčivý jako minule. Ubohost a plytkost scénáře podtrhuje nudná režie, která sází na několik stupidních a opakovaných vtípků (kousnutí do rozkroku, kladivo a prst). Jinak jen suše a bez nápadu předkládá tu kupu morální a pobožné vaty, která by sama o sobě někde pěkně na hromádce tu povodeň pohltila a nějaká Archa vlastně nebyla třeba… The 40 Year Old Virgin Mary :-)(28.8.2007)

• MartinezZ

24.4.2010 ~ Božská komedie? Kdepak. Ďábelská sračka to je. ~ Morgan Freeman, co by Bůh, se fakt nudí způsobem, že by mu jeden měl chuť dát pár facek, vrazit do ruky klacek s hřebíkem a poslat sbírat odpadky, aby byl alespoň trochu užitečný. Bůh, reprezentovaný jen tím, že má bílé gatě a bílý svetr a pokaždé, když ho střihač vystřihne ze záběru, kupodivu najednou není v záběru (WOW! Střih, je tu. Střih, není tu - Bůh jak poleno). A tak tento Bůh, řídící se podle scénáře dvanáctiletého syna druhé zástupkyně hlavní květinářky štábu, dostane nápad. Nápad, že někomu bude otravovat život víc, než tak tomu činil všem ostatním dosud. A špendlík se zapíchl zrovna do Steva Carella. ~ Když se dívám na filmografii tohohle herce, vidím jen samé podprůměrné komedie. To bude zřejmě důvod, proč znám jeho jméno víc než jeho obličej. A ne, že by mi to vadilo. V tomhle filmu totiž předvádí to, co dělal Jim Carrey v předchozím obdobném filmu. Pitvoří se. Jim na tom založil kariéru. Jestli se na tom snaží založit kariéru i Steve, netuším, faktem ale je, že tady to působí neskutečně, a jako že vážně neskutečně, uboze, hloupě, nevtipně, křečovitě a vůbec imbecilně. ~ Hlavní postava, pomineme-li černocha v bílém svetru, je nově zvolený kongresman. Proč byl zvolen, jak a za co není důležité, Důležité je tu mít postavu, která je na očích a nastupuje do nové práce. Pan kongresman má ženu a tři syny a od Boha dostane za úkol postavit Archu. A je kvůli tomu božskými silami opruzován tak dlouho, dokud nepodlehne, nezačne stavět loď, nepodělá si tím práci i rodinný vztah a neudělá ze sebe debila, který se nakonec stane národním hrdinou, protože ta loď nakonec bude mít nějaký smysl. Smysl imbecilní jako celý film. ~ Božský Evan je důvod, proč se většinou americkým komediím vyhýbám. Nemám stejný smysl pro humor. Rád se pobavím u něčeho, co má vtip. U tohohle mi ale bylo smutno, že to někomu přijde vtipné. Ale co, každému co jeho jest. Steve a případní božští pokračovatelé, nelezte mi už na oči, prosím! ~ Tři nejdementnější části filmu: 1) úvodní sestřih toho, jak se kongresman stal kongresmanem, 2) celý nápad s prasklou přehradou, 3) obří vlna u Kongresu, 4) všudypřítomní ptáci a vůbec zvířectvo ála Ace Ventura, 5) zbyteční synové, 6)... (hmm, tři je fakt málo...)(19.3.2013)

• FFilipCZ

Mám rád Morgana Freemana i gilmorku Lauren Graham, ti mi tam seděli perfektně, se Stevem Carellem jsem taky neměl problém, stejně jako s celým příběhem. Až na jeden malý háček - a tím je ta naprosto šíleně amatérská rádoby katastrofická povodeň, kterou tvořil asi nějaký zhulený jedinec, který měl na starosti speciální efekty.(6.4.2013)

Chcete vidět Saurona, jak se řítí na palubě Noemovy archy Washingtonem? Johna Goodmana posraného od holubů a jiného ptactva, nemluvě o poplivání lamami? S Božským Brucem to má společného snad jen Boha v podání víte koho, ale to nevadí. A upřímně, pokud jste se seznámili s dalšími projekty scénáristy (a režiséra) Steve Oedekerka (Kung Prásk: smrtonosná smrt nebo Mezi námi zvířaty), tak vás to snad ani nemůže moc překvapit...(5.4.2009)

• - Archu nechal Tom Shadyac postavit přesně podle 'návodu' ze Starého zákona. (Mr.Dogman)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)

• - Původně se film měl jmenovat Božský Bruce 2 počítalo se i s Jennifer Aniston, ale poté, co hlavní roli odmítl Jim Carrey, se film přejmenoval na Božský Evan. (Timak)