Soundtrack John Debney: 1. Ready for a Miracle - LeAnn Rimes ,2. One Love - Jo Dee Messina ,3. Have You Ever Seen The Rain - John Fogerty ,4. Walk On Water - Blue County ,5. Spirit in the Sky - Plumb ,6. The Power of One - Bombshel ,7. Be the Miracle - Room for Two ,8. God Makes Stars - Hal Ketchum ,9. This Land Is Your Land - The Mike Curb Congregation ,10. Never Give Up - Tracy Edmond ,11. Revolution - Blue County ,12. Revolution - Stone Temple Pilots ,13. Sharp Dressed Man - Jo Dee Messina ,14. Sharp Dressed Man - ZZ Top ,15. Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) - C&C Music Factory ,16. Have You Ever Seen The Rain - Credence Clearwater Revival ,(9.6.2011)

Jak jen začít? Moc toho k vyzdvižení není a ani se nejedná o Xtra komedii a Steve Carell, ehmm. Ale přejděme k tomu, co tento snímek drží nad vodou...nebo na vodě, jak se to vezme:-) Archa! Ta nejen, že zachránila všechny zvířata a lidi, ale také právě tento film. Její stavba, proměna Evana a stěhování zoo, ano, to se mi líbilo a za to si to zaslouží vidět... 65%(25.10.2008)

• Anderton

Nápad je snáď lepší ako v prípade číslo jedna. Ten bol zhusta priemerný, ale celkom dokázal, v rámci možností, pobaviť. Božský Evan má všetky tromfy v rukách, vrátane twistu pred finále, ale necháva ich trestuhodne skryté v rukáve. Dokonca aj ten twist je napísaný tak neobratne a nelogicky, že sa človek pýta, ako mohlo vôbec k takej chybe dôjsť, keď sa o tých technických problémoch vedelo. Carrell mi sem nijak zvlášť nesedel, ale problém je hlavne v scenári a Shadyacovej réžii, ktoré sú tak prefabrikovane hollywoodske, že to s otvorenou náručou neprijali svojho času ani americkí diváci.(2.1.2019)

• BoPo

Už predchádzajúca komédia tohto režiséra Božský Bruce bola sklamaním. Božský Evan ide svojou kvalitou ešte nižšie. A že je to najdrahšia komédia v histórii? Tak to je prúser sám o sebe. Odpad za príbeh, odpad za mrhanie financiami, odpad za znižovanie už tak nízkej kvality snímkov tohto "umelca". Vyhnite sa veľkým oblúkom všetkému so značkou TOM SHADYAC.(8.5.2011)

• rikitiki

Bože, co to bylo? Steve Carell v roli velebného patriarchy s hluboce moudrými a pokornými pohledy. Jakoby se zalekli tématu - z biblických příběhů si přece nemůžou dělat legraci, takže najednou to byl doslovně trapný příběh rádoby Noa, protože neměl ani vtip, ani hloubku a vršil klišé na klišé. Do toho hudba přímo obtěžkaná náboženskou těžkopádností a to nikoliv osvobozující, milující a umožňující třeba i více výkladů. Ne, tohle je drtivý epos polopatické a jediné správné víry - recyklovat, modlit se, poslouchat zákony, trávit čas s rodinou uprostřed přírody a usmívat se na sebe dokonale vybělenými zuby. ____ Jedna hvězdička za zvířata. /7. 5. 11./(7.5.2011)

• - Zásilku dřeva od Boha doručí společnost AlphaΩ Hardware. Jde o narážku na Knihu zjevení, kde Bůh praví: "Já jsem Alfa a Omega, počátek i konec." (xjane)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)

• - Vo filme vystupovalo 177 druhov zvierat. (Greenpeacak)