"Božský Bruce" sice vede na plné čáře (originalitou, výběrem herců, postavami, vtipem), nicméně lhala bych, kdybych řekla, že jsem se u "Evana" nebavila. Steve Carell byl celkem podařenou volbou (rychlé sestřihy "toho nejlepšího" ze stavby archy mě upřímně rozesmály), zato Morgan Freeman nepředvedl zhola nic, co bychom neviděli již v jeho předchozí "božské" roli (tedy snad kromě extra-zvýšené míry otravnosti). Samotná pointa potopy mě příjemně překvapila, její provedení však bylo až příliš přehnané (po stránce efektů nicméně velice zdařilé) a totálně nesmyslné. P.S.: Kam ta voda zase tak rychle zmizela?;-))(8.5.2011)

Rodinná komédia, od ktorej som po hodnoteniach očakával niečo horšie, ale nakoniec to bolo celkom v pohode. Lauren Graham je " damn sexy mama":) a Carella mám tiež v obľube(najmä z The Office), takže nakoniec sa z toho vykľula príjemná oddychovka, ktorá neurazí. Na druhej strane ani nenadchne(na to by trebalo viac "fórov"), no na priemer to stačí.(7.2.2008)

Mozno je to na moj vkus prilis nizke hodnotenie, ale tym nechcem povedat, ze by sa tato komedia neoplatila vidiet. Samozrejme to zavisi aj od toho, do akej miery mate radi komika Stevea Carella, teda ci vas svojimi gagmi dokaze rozosmiat. Ja som si uz na neho celkom zvykol, aj ked ho nepovazujem za jedneho z najlepsich komikov (to uz mam radsej Stillera) ale s chuti som sa na niektorych dialogoch nasmial aj nahlas. ,,Ak toto dokaze vyjst z tohto zvierata spredu, tak ani nechcem vediet, co moze z neho vyjst zozadu" Treba vidiet, nechcem vela prezradzat. Najviac ma zaraza prehnane drahy rozpocet tejto komedie, kedze najväcsie efekty sa odohrali az takmer na konci filmu a na takyto styl komedie je to podla mna zbytocne plytvanie penazi, ale na druhej strane boli vizualne efekty nadherne... 24.11.2008 ____ Steve Carell - (Evan Baxter) +++ Morgan Freeman - (Boh) +++ John Goodman - (Kongresman Long) +++ Lauren Graham - (Joan Baxter) +++ Produkcia: Tom Hanks, Tom Shadyac +++ Hudba: John Debney +++(24.11.2008)

• MoiJe

Nie je to tak zle. Niektore drobne vtipky/hlasky su naozaj podarene, komedia kolisa skor na gagoch. Carell je druh komika aky je, tvorci s tymto vysledkom jeho herectva urcite pocitali, len nepocitali s nasou reakciou. Iba som chvilami uvazovala, za co utratili tych 175 mil. usd, z clankov, ktore som o rozpocte citala, som teda cakala posobivejsie sceny...(27.8.2007)

Jak jen začít? Moc toho k vyzdvižení není a ani se nejedná o Xtra komedii a Steve Carell, ehmm. Ale přejděme k tomu, co tento snímek drží nad vodou...nebo na vodě, jak se to vezme:-) Archa! Ta nejen, že zachránila všechny zvířata a lidi, ale také právě tento film. Její stavba, proměna Evana a stěhování zoo, ano, to se mi líbilo a za to si to zaslouží vidět... 65%(25.10.2008)

• - Filmová archa vyrostla na týchž betonových panelech, jako jsou ty, z nichž je přistávací plocha pro Boxingy 747 v Los Angeles. (Siriuss)

• - Vo filme vystupovalo 177 druhov zvierat. (Greenpeacak)

• - Za svoji předchozí roli ve filmu 40 let panic Steve Carell obdržel 500 000 dolarů, Božský Evan mu přinesl částku o jednu nulu delší. (Siriuss)