• teutates

Prijemná oddychová zábava... ak by to nebolo až tak "prehnané", svoje hodnotenie by som určite zvýšil. Steve Carell je komik na mieste, avšak okolnosti vôkol jeho božstva boli až príliš. Určite som sa nenudil, taktiež som sa párkrat bavil... 95 minút ubehlo ako voda, ale hlavná dejová línia uviazla niekde v arche a preto 5/10 - 2* v tomto prípade(26.11.2008)

• BoPo

Už predchádzajúca komédia tohto režiséra Božský Bruce bola sklamaním. Božský Evan ide svojou kvalitou ešte nižšie. A že je to najdrahšia komédia v histórii? Tak to je prúser sám o sebe. Odpad za príbeh, odpad za mrhanie financiami, odpad za znižovanie už tak nízkej kvality snímkov tohto "umelca". Vyhnite sa veľkým oblúkom všetkému so značkou TOM SHADYAC.(8.5.2011)

Tak tohle byla bohuzel kravina. Co z toho, ze Carell je ve svy roli slusnej, Hill v netradicni roli perfektni, pribeh vcelku slusnej a triky hodne dobry, kdyz to proste neni vtipny. Nemuzu si pomoct, ale prislo mi, ze sem tvurci moc vtipu nedali a vetsinou se skladaly s Evanovo divnyho vzhledu, problemu se zviratama a ruznejma padama a urazama a me zkratka neprisli vtipny. Obcas jsem se sice krapet pousmal, ale nevzpomenu si ani na jeden vostrej vtip a ten konec byl vylozene trapnej.(16.1.2008)

Náhodou já jsem se docela bavil, je to vtipný, svižný a pohodový, pěkný triky a slušnej příběh, i když pravda, okoukanej. Nicméně nevim jak si mohl někdo myslet, že komedie tohohle typu, může vydělat 175mil dolarů (Netušim kam tolik prachů dali, ale do tohohle filmu určitě ne) a vratit tak aspoň to, co do toho bylo vlozený. Je to prostě takovej ten typ komedie, kterej neohromí, ale ani neurazí. Ono se asi totiž hodně spoléhalo, že do kin nažene lidi biblickej příběh a už viděli jak všichni věřící se poženou do multikin, jako u umučení krista, jenže hovno a tak je z toho finanční propadák, ale mě to filmově rozhodně neurazilo, spiš naopak sem se dobře pobavil a Steve Carell je dobrej komediální herec(8.9.2007)

Upřímně řečeno sem čekal větší katastrou, a ono to docela šlo. Jedno velké podvědomé mínus je už v tom, že tohle má být jakási dvojka k filmu Božský Bruce, jenomže společný je tu Bůh, a to je tak všechno. Pak je tu ještě bývalý reportér v podání Steve Carella, ale to je zde naprosto odlišná osoba než v prvním díle. A i další věci jsou úplně jiné. A to hlavně určitá poetika celého filmu. Božský Bruce byl o úplně něčem jiném. Tady se na to snaží autoři navázat, ale nechtěli, aby to bylo úplně to samé, a tak si vymyslí něco, co působí docela absurdně. Zatímco po prvním dílu nikdo kromě Brucea nemohl s jistotou vědět, že Bůh existuje, zde si to na konci musí myslet snad naprosto každý. Zatímco v prvním díle byl divák baven srandou, která vznikala díky sledování toho, co všechno je člověk schopný udělat, když má moc, zde tuto moc nikdo nemá. Jen je tu jakýsi biblický příběh a kouzlí jenom Bůh. Atd. To by bylo asi tak k rozdílům. Jinak se to celkem dalo.(8.4.2009)

• - Natáčelo se od března do srpna 2006 v Kalifornii a Virginii. (Varan)

• - Původně se film měl jmenovat Božský Bruce 2 počítalo se i s Jennifer Aniston, ale poté, co hlavní roli odmítl Jim Carrey, se film přejmenoval na Božský Evan. (Timak)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)