• MartinezZ

24.4.2010 ~ Božská komedie? Kdepak. Ďábelská sračka to je. ~ Morgan Freeman, co by Bůh, se fakt nudí způsobem, že by mu jeden měl chuť dát pár facek, vrazit do ruky klacek s hřebíkem a poslat sbírat odpadky, aby byl alespoň trochu užitečný. Bůh, reprezentovaný jen tím, že má bílé gatě a bílý svetr a pokaždé, když ho střihač vystřihne ze záběru, kupodivu najednou není v záběru (WOW! Střih, je tu. Střih, není tu - Bůh jak poleno). A tak tento Bůh, řídící se podle scénáře dvanáctiletého syna druhé zástupkyně hlavní květinářky štábu, dostane nápad. Nápad, že někomu bude otravovat život víc, než tak tomu činil všem ostatním dosud. A špendlík se zapíchl zrovna do Steva Carella. ~ Když se dívám na filmografii tohohle herce, vidím jen samé podprůměrné komedie. To bude zřejmě důvod, proč znám jeho jméno víc než jeho obličej. A ne, že by mi to vadilo. V tomhle filmu totiž předvádí to, co dělal Jim Carrey v předchozím obdobném filmu. Pitvoří se. Jim na tom založil kariéru. Jestli se na tom snaží založit kariéru i Steve, netuším, faktem ale je, že tady to působí neskutečně, a jako že vážně neskutečně, uboze, hloupě, nevtipně, křečovitě a vůbec imbecilně. ~ Hlavní postava, pomineme-li černocha v bílém svetru, je nově zvolený kongresman. Proč byl zvolen, jak a za co není důležité, Důležité je tu mít postavu, která je na očích a nastupuje do nové práce. Pan kongresman má ženu a tři syny a od Boha dostane za úkol postavit Archu. A je kvůli tomu božskými silami opruzován tak dlouho, dokud nepodlehne, nezačne stavět loď, nepodělá si tím práci i rodinný vztah a neudělá ze sebe debila, který se nakonec stane národním hrdinou, protože ta loď nakonec bude mít nějaký smysl. Smysl imbecilní jako celý film. ~ Božský Evan je důvod, proč se většinou americkým komediím vyhýbám. Nemám stejný smysl pro humor. Rád se pobavím u něčeho, co má vtip. U tohohle mi ale bylo smutno, že to někomu přijde vtipné. Ale co, každému co jeho jest. Steve a případní božští pokračovatelé, nelezte mi už na oči, prosím! ~ Tři nejdementnější části filmu: 1) úvodní sestřih toho, jak se kongresman stal kongresmanem, 2) celý nápad s prasklou přehradou, 3) obří vlna u Kongresu, 4) všudypřítomní ptáci a vůbec zvířectvo ála Ace Ventura, 5) zbyteční synové, 6)... (hmm, tři je fakt málo...)(19.3.2013)

• D.Moore

Dvě a půl, závratně propastného rozdílu mezi kvalitou Božského Evana a jeho předchůdce jsem si totiž takřka nevšiml. Takřka proto, že mě neskutečně otravovaly především dvě postavy - kongresmanova černošská poradkyně, která "vtipně" glosovala snad každou větu kohokoliv jiného, s nímž právě byla na scéně, a její nablblý mladý kolega hraný Jonahem Hillem (strašné pako). Jinak si myslím, že tenhle snímek je především oddechový a vcelku neškodný, tedy pokud jste připraveni na to, že jde o rodinný USA film, v němž rozhodně (bohužel) nemohou chybět morální ponaučení, moudra o základních hodnotách atd. Steve Carell mě nezklamal (koho by nerozesmála sebezničující montáž při začátku stavění archy?), Morgan Freeman je Bůh. Stejně jako John Debney.(4.11.2012)

• Lucasion

Já nečekal vůbec nic. Bylo mi jasné, že Božskému Brucovi to nesáhne ani po kotníky. Ale přesto 95 minut tohodle? Vážně? I když se mi Morgan Freeman jako bůh líbí, tak přesto nevidím jediný důvod proč nazývat tento film komedií. Vždyť to není vůbec vtipný! Bruce měl herce, postavy, nápad. Evan nemá z toho vůbec nic. Je to jak zírat do stropu a myslet si, že se ten strop změní. Ale ani za tu hodinu a půl se to nezmění. Chudáci krásná zvířata, která se producírují ve filmu. Pár bodíčků za ně. Nevzpomínám, kdy jsem viděl tolik hezkých zvířat ve filmu. Je to jako nádherná procházka filmovým Zoo. Nic víc tento film fakt nenabídne. Jen další bezduché pokračování, co se svezlo na úspěchu jedničky. (15 %)(28.10.2013)

možno tomuto nenáročnému a prehnane efektému filmu prilepším hodnotenie, pretože mám vianočnú náladu a presne s touto náladou som išiel evana pozerať - uvoľnenému morganovi freemanovi som jeho pohodového černošského boha uveril už v jednotke, v dvojke to tiež nebol problém, steve carell NIE JE jim carrey a ani zďaleka ho neprekoná, no má tiež istý komediálny potenciál a pár vtipných hereckých "trademarkov", ktoré (aj keď miestami mierne kopírujúce americkú a rozprávajúcu verziu pána beana) dokážu pobaviť, oedekerk vie napísať dobrú komédiu a shadyac tiež v tomto žánri nie je úplné nemehlo, lenže tu sa ani jednému ani druhému nechcelo dotiahnuť ani jedno ani druhé do konca, preto prvá hodinka je solídna, s vtípkami, príjemným rozbehom a pár humornými a úsmevnými scénkami, odpustil by som si akurát rozvláčne stavanie archy založené na vyslovene trápne prexponovaných gagoch "Steve sa udrie, Steve spadne, Steve sa klepne po prstoch" . . . a posledná polhodina už nie je ani veľmi vtipná, len typicky americká, sladká a moralizujúca;(19.12.2008)

• ajuska

O stupeň horší než Bruce. Je to takový lehký podprůměr v žánru rodinného filmu. Námět není špatný, jsou tam občasné momenty k pousmání, ale také křečovité scénky (Evanova přehnaná nešikovnost při stavbě archy) a klasické ponaučení o důležitosti rodiny, vzájemné blízkosti atd. Nenudí, ale pravděpodobně to více než jednou nebudete chtít vidět.(27.7.2007)

• - Natáčelo se od března do srpna 2006 v Kalifornii a Virginii. (Varan)

• - Ve filmu bylo použito nejvíce cvičených zvířat od počátků světového filmového průmyslu. (EMMY)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)