Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ***

  možno tomuto nenáročnému a prehnane efektému filmu prilepším hodnotenie, pretože mám vianočnú náladu a presne s touto náladou som išiel evana pozerať - uvoľnenému morganovi freemanovi som jeho pohodového černošského boha uveril už v jednotke, v dvojke to tiež nebol problém, steve carell NIE JE jim carrey a ani zďaleka ho neprekoná, no má tiež istý komediálny potenciál a pár vtipných hereckých "trademarkov", ktoré (aj keď miestami mierne kopírujúce americkú a rozprávajúcu verziu pána beana) dokážu pobaviť, oedekerk vie napísať dobrú komédiu a shadyac tiež v tomto žánri nie je úplné nemehlo, lenže tu sa ani jednému ani druhému nechcelo dotiahnuť ani jedno ani druhé do konca, preto prvá hodinka je solídna, s vtípkami, príjemným rozbehom a pár humornými a úsmevnými scénkami, odpustil by som si akurát rozvláčne stavanie archy založené na vyslovene trápne prexponovaných gagoch "Steve sa udrie, Steve spadne, Steve sa klepne po prstoch" . . . a posledná polhodina už nie je ani veľmi vtipná, len typicky americká, sladká a moralizujúca;(19.12.2008)

 • Renton
  *

  Scénář: Steve Oedekerk .. Bože, to byla kardinální ubohost. Steve Carell se pitvoří jak dement a není to v jeho podání ani jednou vtipné. Morgan Freeman cedí božská moudra, ale není tak přesvědčivý jako minule. Ubohost a plytkost scénáře podtrhuje nudná režie, která sází na několik stupidních a opakovaných vtípků (kousnutí do rozkroku, kladivo a prst). Jinak jen suše a bez nápadu předkládá tu kupu morální a pobožné vaty, která by sama o sobě někde pěkně na hromádce tu povodeň pohltila a nějaká Archa vlastně nebyla třeba… The 40 Year Old Virgin Mary :-)(28.8.2007)

 • MartinezZ
  *

  24.4.2010 ~ Božská komedie? Kdepak. Ďábelská sračka to je. ~ Morgan Freeman, co by Bůh, se fakt nudí způsobem, že by mu jeden měl chuť dát pár facek, vrazit do ruky klacek s hřebíkem a poslat sbírat odpadky, aby byl alespoň trochu užitečný. Bůh, reprezentovaný jen tím, že má bílé gatě a bílý svetr a pokaždé, když ho střihač vystřihne ze záběru, kupodivu najednou není v záběru (WOW! Střih, je tu. Střih, není tu - Bůh jak poleno). A tak tento Bůh, řídící se podle scénáře dvanáctiletého syna druhé zástupkyně hlavní květinářky štábu, dostane nápad. Nápad, že někomu bude otravovat život víc, než tak tomu činil všem ostatním dosud. A špendlík se zapíchl zrovna do Steva Carella. ~ Když se dívám na filmografii tohohle herce, vidím jen samé podprůměrné komedie. To bude zřejmě důvod, proč znám jeho jméno víc než jeho obličej. A ne, že by mi to vadilo. V tomhle filmu totiž předvádí to, co dělal Jim Carrey v předchozím obdobném filmu. Pitvoří se. Jim na tom založil kariéru. Jestli se na tom snaží založit kariéru i Steve, netuším, faktem ale je, že tady to působí neskutečně, a jako že vážně neskutečně, uboze, hloupě, nevtipně, křečovitě a vůbec imbecilně. ~ Hlavní postava, pomineme-li černocha v bílém svetru, je nově zvolený kongresman. Proč byl zvolen, jak a za co není důležité, Důležité je tu mít postavu, která je na očích a nastupuje do nové práce. Pan kongresman má ženu a tři syny a od Boha dostane za úkol postavit Archu. A je kvůli tomu božskými silami opruzován tak dlouho, dokud nepodlehne, nezačne stavět loď, nepodělá si tím práci i rodinný vztah a neudělá ze sebe debila, který se nakonec stane národním hrdinou, protože ta loď nakonec bude mít nějaký smysl. Smysl imbecilní jako celý film. ~ Božský Evan je důvod, proč se většinou americkým komediím vyhýbám. Nemám stejný smysl pro humor. Rád se pobavím u něčeho, co má vtip. U tohohle mi ale bylo smutno, že to někomu přijde vtipné. Ale co, každému co jeho jest. Steve a případní božští pokračovatelé, nelezte mi už na oči, prosím! ~ Tři nejdementnější části filmu: 1) úvodní sestřih toho, jak se kongresman stal kongresmanem, 2) celý nápad s prasklou přehradou, 3) obří vlna u Kongresu, 4) všudypřítomní ptáci a vůbec zvířectvo ála Ace Ventura, 5) zbyteční synové, 6)... (hmm, tři je fakt málo...)(19.3.2013)

 • FFilipCZ
  **

  Mám rád Morgana Freemana i gilmorku Lauren Graham, ti mi tam seděli perfektně, se Stevem Carellem jsem taky neměl problém, stejně jako s celým příběhem. Až na jeden malý háček - a tím je ta naprosto šíleně amatérská rádoby katastrofická povodeň, kterou tvořil asi nějaký zhulený jedinec, který měl na starosti speciální efekty.(6.4.2013)

 • Fingon
  ***

  Chcete vidět Saurona, jak se řítí na palubě Noemovy archy Washingtonem? Johna Goodmana posraného od holubů a jiného ptactva, nemluvě o poplivání lamami? S Božským Brucem to má společného snad jen Boha v podání víte koho, ale to nevadí. A upřímně, pokud jste se seznámili s dalšími projekty scénáristy (a režiséra) Steve Oedekerka (Kung Prásk: smrtonosná smrt nebo Mezi námi zvířaty), tak vás to snad ani nemůže moc překvapit...(5.4.2009)

 • - Archu nechal Tom Shadyac postavit přesně podle 'návodu' ze Starého zákona. (Mr.Dogman)

 • - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)

 • - Původně se film měl jmenovat Božský Bruce 2 počítalo se i s Jennifer Aniston, ale poté, co hlavní roli odmítl Jim Carrey, se film přejmenoval na Božský Evan. (Timak)