• Aknah

Lehké pokračování Božského Bruce na téma Noemova archa, je sice nápadité, ale celkově to byla docela nuda. Některé scény byly celkem absurdní a proto až vtipné. Na druhou stranu mi herec připadal přes to všechno až moc normální a nerozesmál mě. První díl byl víc nadupanej vtipem, hudbou a grimasama Jimma Carreyho. Tady mi to chybělo a celý to bylo dost přehnaný, zároveň zbytečně takový vážný. Podle mě, marná snaha.(21.12.2008)

Upřímně řečeno sem čekal větší katastrou, a ono to docela šlo. Jedno velké podvědomé mínus je už v tom, že tohle má být jakási dvojka k filmu Božský Bruce, jenomže společný je tu Bůh, a to je tak všechno. Pak je tu ještě bývalý reportér v podání Steve Carella, ale to je zde naprosto odlišná osoba než v prvním díle. A i další věci jsou úplně jiné. A to hlavně určitá poetika celého filmu. Božský Bruce byl o úplně něčem jiném. Tady se na to snaží autoři navázat, ale nechtěli, aby to bylo úplně to samé, a tak si vymyslí něco, co působí docela absurdně. Zatímco po prvním dílu nikdo kromě Brucea nemohl s jistotou vědět, že Bůh existuje, zde si to na konci musí myslet snad naprosto každý. Zatímco v prvním díle byl divák baven srandou, která vznikala díky sledování toho, co všechno je člověk schopný udělat, když má moc, zde tuto moc nikdo nemá. Jen je tu jakýsi biblický příběh a kouzlí jenom Bůh. Atd. To by bylo asi tak k rozdílům. Jinak se to celkem dalo.(8.4.2009)

• Bauer

Bože, co to zase bylo tohle?! Tohle, že je pokračování zábavné komedie Božský Bruce?! Těžko tomu uvěřit. Jediné co to má společného s Brucem, tak je režisér a Morgan Freeman, což mně přivádí k otázce, jak může herec takových kvalit hrát v něčem takto idiotském! Nalijme si čistého vína, že Steve Carrel není Jim Carrey a bohužel se snaží na něj hrát a to se mu vůbec nedaří, ba naopak je velice trapný, až rádoby vtipný. Ještě, že tam byla Lauren Graham. Alespoň se bylo na co dívat. Jinak je to neuvěřitelná nuda. Komedie bez špetky jakéhokoliv humoru. Ani jednou jsem se nezasmál, protože nebylo čemu. A ještě taková menší záhada je, kam se poděl ten rozpočet? Asi do nebe, nebo já nevím. Vyloženě hrozný film.(3.2.2008)

• Malarkey

Za hodně peněz hodně málo muziky aneb jak si strčit peníze do kapsy a utéct na Seychely, aniž by si toho kdokoliv všiml. Tenhle film se hrubě nepovedl. A když se podívám na rozpočet, nestačím se divit, protože jediné co stojí peněžně za zmínku mohou být efekty. Jenže ty jsou za ty peníze rozhodně ničemné a nic filmu pořádného nepřidají, krom toho, že je to strašná kravina i bez nich. Steve Carell je možná dobrý herec, ale špatný komediant. Výborně dokáže divákovi měnit náladu, ale ať se klidí, do jiných filmů, kladoucích důraz na dialog. Tam se určitě uchytí, ale v efektivní a zběsilé komedii, která vlastně není komedií si reputaci rozhodně nepodtrhne tlustou čarou znázorňující úspěch a je to vcelku škoda, páč on na to určitě má, jen v tomhle filmu se mu to nepovedlo. Zbytečné pokračování, do kterého tvůrci utopili spousty peněz a u které jsem se ani jednou nezasmál. Vše je ohrané, běžné a rozhodně více než průměrné. Škoda toho všeho. To co tvůrci nabízeli před premiérou se hrubě nepovedlo a je to škoda.(13.11.2007)

Tenhle film je originální svým námětem a scénářem, to bezesporu. Dokáže také vyloudit úsměv na vaší tváři a dá se na něj celou dobu koukat. Neboli jsem se u něj absolutně nenudil. Jenže je tu jedno velké ALE... Bohužel jsem viděl předchůdce tohoto filmu, film Božský Bruce s Jimem Carreym a Jennifer Aniston. A to je ta chyba, protože kdybych neviděl předchozí film, tak bych neporovnával oba filmy a kdybych neporovnával oba filmy, tak bych se patrně královsky bavil. Ale takhle musím říci, že zde chybí komika Jima Carreyho a Jennifer Aniston. Ať se Steve Carell a Lauren Graham snaží sebevíc, tyhle dvě hlavní postavy z minulého filmu nemohou nahradit. A tak, i když se mi film docela líbil, dávám tři hvězdičky s konstatováním, že pokud bude tahle série filmů pokračovat, vždy uberu jednu hvězdičku, protože každá další nastavovaná kaše mi patrně bude u této série vadit víc a víc...(23.9.2007)

• - Filmová archa vyrostla na týchž betonových panelech, jako jsou ty, z nichž je přistávací plocha pro Boxingy 747 v Los Angeles. (Siriuss)

• - Malajská muslimská asociace spotřebitelů (PPIM) vyzvala k zákazu filmu z důvodu, že podle filmu je islám urážející. Generální tajemník Maamor Osman prohlásil, že film ukazuje velkou povoděn jako vtipnou záležitost a film charakterizuje Boha jako pouhého člověka, což je v islámu zakázané. K podobným protestům došlo v kinech ve kterých se film promítal. Film v Malajsii měl nakonec premiéru, a to 23. srpna 2007. (Varan)

• - Natáčelo se od března do srpna 2006 v Kalifornii a Virginii. (Varan)