Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Malarkey

Za hodně peněz hodně málo muziky aneb jak si strčit peníze do kapsy a utéct na Seychely, aniž by si toho kdokoliv všiml. Tenhle film se hrubě nepovedl. A když se podívám na rozpočet, nestačím se divit, protože jediné co stojí peněžně za zmínku mohou být efekty. Jenže ty jsou za ty peníze rozhodně ničemné a nic filmu pořádného nepřidají, krom toho, že je to strašná kravina i bez nich. Steve Carell je možná dobrý herec, ale špatný komediant. Výborně dokáže divákovi měnit náladu, ale ať se klidí, do jiných filmů, kladoucích důraz na dialog. Tam se určitě uchytí, ale v efektivní a zběsilé komedii, která vlastně není komedií si reputaci rozhodně nepodtrhne tlustou čarou znázorňující úspěch a je to vcelku škoda, páč on na to určitě má, jen v tomhle filmu se mu to nepovedlo. Zbytečné pokračování, do kterého tvůrci utopili spousty peněz a u které jsem se ani jednou nezasmál. Vše je ohrané, běžné a rozhodně více než průměrné. Škoda toho všeho. To co tvůrci nabízeli před premiérou se hrubě nepovedlo a je to škoda. ()

T2

Rozpočet $175miliónovTržby USA $100,462,298Tržby Celosvetovo $173,418,781Tržby za predaj DVD v USA $44,916,030 //počet predaných kusov 2,640,671║ Túto predraženú pohromu nezachráni ani Steve Carell, škoda toho márny pokus a riadny prepadák. /videl v kine: 35%/ ()

Renton

Scénář: Steve Oedekerk .. Bože, to byla kardinální ubohost. Steve Carell se pitvoří jak dement a není to v jeho podání ani jednou vtipné. Morgan Freeman cedí božská moudra, ale není tak přesvědčivý jako minule. Ubohost a plytkost scénáře podtrhuje nudná režie, která sází na několik stupidních a opakovaných vtípků (kousnutí do rozkroku, kladivo a prst). Jinak jen suše a bez nápadu předkládá tu kupu morální a pobožné vaty, která by sama o sobě někde pěkně na hromádce tu povodeň pohltila a nějaká Archa vlastně nebyla třeba… The 40 Year Old Virgin Mary :-) ()

Cervenak

Presnejšie 5/10... Ak čakáte šialenú komédiu, pri ktorej sa budete váľať od smiechu po zemi a zároveň sa dozviete, na čo bol minutý ten NEHORÁZNY rozpočet, čaká vás trpké sklamanie. Pokiaľ vám však stačí pohodový rodinný film s hrsťou obstojných vtipov (The 40 Year Old Virgin Mary) a prekvapivo slušne vypointovanou moralistickou zápletkou, budete spokojní. Carellov výkon za veľa nestojí, ale Morgan Freeman je v úlohe Boha tradične božský, takže prehryznete aj to príjemne odľahčené kresťanské filozofovanie. Jednohubka, ktorá neublíži. Pravda, keby to stálo 30 miliónov dolárov, chápal by som jej vznik viac. ()

Djkoma

Božský Evan je božský. Víte proč? Konečně dokáže, že Jim Carrey je neporazitelný vládce komedie a komerční tahák, se kterým se nikdo ze "vtipálků" nemůže rovnat. Prokáže totální ignoranci lidí, kteří schvalují filmy a scénáře, protože něco takhle ujetého se opravdu nevidí ( zajímalo by mě, jestli existuje někdo, kdo se "zamýšlí" nad potenciálem filmu, které studio chce natočit, tenhle snímek by totiž nemohl nikdy projít...). Za další snad zase na chvíli pošlou studia Steva Carella někam daleko na dovolenou třeba, aby si promyslel své další plány a já doufám, že se rozhodně navždy točit seriály do televize. Dále film prokázal, že se 175 milionovým rozpočtem jde udělat nejhorší komedii posledních let opravdu velmi lehce. Ještě ukazuje naprosté rutinérství a obyčejnost režiséra Toma Shayaca. A poslední věc, 95minutový film za obrovské peníze s několika rádoby hvězdičkami, který ani jednou nerozesměje... Pro mě vrchol stupidity filmu, který před odpadem zachraňuje jen moje oblíbená herečka Lauren Graham, co by klidně mohla přidat své ironie a cynismu z Gilmorových děvčat. Morgane Freemane (BOŽE) chraň ať není další díl... ()

• Film sa stal so svojím rozpočtom vo výške 175 miliónov dolárov oficiálne najdrahšou komédiou v dejinách kinematografie. (genetique)
  • Za svoji předchozí roli ve filmu 40 let panic Steve Carell obdržel 500 000 dolarů, Božský Evan mu přinesl částku o jednu nulu delší. (Siriuss)
  • Archu nechal Tom Shadyac postavit přesně podle 'návodu' ze Starého zákona. (Mr.Dogman)