Prázdniny pana Beana

Prázdniny Mr. Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

Dávno před filmem mě neskutečně pobavilo jak někteří odborníci a kritici v naprosté shodě dali filmu dvě hvězdičky a záporné recenze navrch. Ovšem je všeobecné známo, že práci filmového kritika si čte jen jiný filmový kritik a nebo člověk, který má průjem a musí být dlouho na záchodě. Filmoví kritici a odborníci jsou jistě i odborníci a experti na postavu a humor Mr.Beana. Ovšem přes jejich neuvěřitelnou odbornost jim možná utekl jeden prostý fakt. Postava Mr. Beana musí především umět rozesmát dětskou tvář a nebo tvář člověka z duší dítěte. Jak to udělá už je jedno. Film je velmi příjemná, milá a zábavná jizda napříč Francií. Proč to nepřiznat, jsem člověk z duší dítěte a takovéto prázdniny v době podávání daňového přiznání jsem si rád s panem Beanem užil. Návštěvnost filmu svědčí o tom, že hodně lidí považuje usměv za lepší hodnotu než práci filmového odborníka.(4.4.2007)

• Nightmare89

Jediné, čo má táto snímka spoločné s klasickým seriálom je postava Mr. Beana. Prúser!!(19.7.2012)

• Kozy9

Veľké sklamanie. Bean bol mojou obľúbenou postavou a na jeho nový film som sa tešil. No nadšenie prekrylo zhrozenie. Niečo tak nudné a zdĺhavé sa hľadá ťažko. Film mi pripadá ako posledný pokus vyžmýkať z charakteru posledné centy. Neviem nájsť jediný dôvod udeliť tejto hlúposti čo i len jednu hviezdičku. Dúfam že to čo vybudoval Atkinson už nebude musieť trpieť niečim tak hrozným.(4.1.2013)

• chrispe

Řekla bych, že postava Mr. Beana vyniká spíš ve svých krátkých příbězích, než na "velkém plátně".(7.6.2013)

• Lumpus

Nuda a šeď(5.6.2014)

O niečo vydarenejšie pokračovanie, akou bola jednotka. Príbeh tu už ustupuje a viac sa dávajú do popredie tie jeho typické komické situácie. Nájde sa aj zopár vtipných scén, ktoré ma rozosmiali, no pri väčšine som sa len pousmial. Nie je to vyslovené zlé, no seriál nasadil látku dosť vysoko a to už neprekoná nič. Miestami mi to už prišlo ako veľké klíše. Každopádne vyzdvihnem okrem vždy vynikajúceho Atkinsona aj veľmi charizmatickú Caunes a výbornú hudbu, ktorá hrala počas celého filmu. Celkový námet o výlete za more nebol zlý, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Pre mňa lepší priemer. /65%/ (17.6.2015)

Musím říct, že jsem se u tohohle filmu několikrát upřímně zasmál a to je důvod, proč se na komedie dívám. Vzhledem k tomu jaké se natáčí komedie dnes (2016) se nebojím označit toto dílo, jako vskutku dobré. Jenom ten přerůžovělý konec se zpěvem na úplné finále mi připadalo už přeci jen moc. Není to lepší než klasický seriálový Mr. Bean, ale je to pěkná oddechová komedie.(3.4.2016)

• Fajt

Před 10 lety komedie s Mr. Beanem, byly skvostné. Škoda, že se vše zvrtlo a pan Bean už ze sebe dělá stále se šklebícího troubu, což s komedií nemá nic společného, tento jeho styl dnešního humoru, by snad měl úspěch před 50 lety.(29.5.2016)

Nie az take dobre ako film Najvacsia filmova katastrofa,ale aj tak Mr.Bean je pre mna srdcova zalezitost...:-)(3.9.2017)

• MaxPower

Nevěřil jsem tomu, ale opravdu tohle se nepovedlo. Nuda, maximalně tři dobré fórky za celý film :((9.5.2007)

Až do trištvrtiny filmu som si myslela, že čaro Mr. Beana sa stratilo v nenávratne. Koniec sa mi však páčil, najmä celá tá patetická snímka Carlsona Claya, ktorá mi bola tak povedome známa :D Pekná paródia na dnešné "akože nezávislé filmy". Celkovo dávam 3 hviezdičky, i keď toto nebol Bean, ako ho ja poznám. Napriek tomu mi film mierne zdvihol náladu.(24.6.2007)

Po nepříliš zdařilé "americké" jedničce pro mě byla dvojka velice sympatickým překvapením. Jedná se totiž spíš o kalsickou grotesku s minimem slov a známé scénky jsou do "děje" zasazeny dost nenásilně. Road movie napříč Francií je taky díky stopáži svižná a v podstatě není čas na nudu jako v roztahané jedničce. Hlavní dětský hrdina i francouzská skoroherečka působí přirozeně a z celého filmu sálá prázdninová pohoda. Kromě poťouchlého utahování si z Canneského festivalu se odvěká rivalita Anglie vs. Francie nijak neventiluje.(17.7.2007)

Film som si pozrel až na dvd. Všade čítam samú kritiku, ale nemožem sa stotožniť s tým. Podla mňa je to stary klasický pan Bean, zo všetkým čo k tomu patrí. tento film si nezaslúži tolko kritiky.(19.8.2007)

Skvělý příběh, bravůrní kamera, úžasné herecké výkony, napětí od první do poslední minuty... :-) Tak teď vážně... Na Beana se člověk podívá s tím, že uvidí Beana, víc ani míň se čekat nedá. Klasická Beanovka. Co víc dodat? 70%(17.9.2007)

• Gwilwen

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Od komedie se očekává, že se člověk zasměje, ale tady bohužel není čemu. Většinu vtípků známe a příliš vtipně v celém komplexu filmu stejně nevyznějí. Nezachránila to ani účast Karla Rodena.(1.10.2007)

Možná jsem se těšil až moc. Atkinsonův dobře odvedený standard a pár nových gagů, ale že bych u toho smíchy brečel...(10.10.2007)

Jak vysoko vykopneš nohou? Jak moc si zmuchláš xicht? Asi né tak jako Atkinson... Nějak se nám ale vytratil vtip, který zmizel s Největší filmovou katastrofou (název vypovídá za vše) a ač se fazole snaží, asi už nám řekl všechno co mohl...(24.2.2008)

• (fjw)

Ach jo.. všechny scénky jsou už tak ohrané, že už to není vtipné. Dvě hvězdy jsou za Francii a za naši účast v podobě Karla Rodena:)(3.3.2008)

• BradleyT

Takže, příběh? - nic moc; Herecké výkony? - rozhodně umí, ale nepobaví; Vtip? - opakovaný vtip není vtipem. Občasné opakování scén ze seriálu Mr. Beana je pěkně trapný (např. scéna z restaurace) Sečteno podtrženo - naprosto podprůměrná komedie. Skalní fanoušek Mr. Beana si klidně může tento film nechat ujít a nebude se mít za co stydět. Po shlédnutí vím, že na něj druhý den zapomenu, ale zároveň rozhodně nezanevřu na R. Atkinsona.(19.8.2008)

Oproti prvnímu filmovému Beanovi, ve kterém byl jakštakš originální příběh, jsou Prázdniny pana Beana jen sledem typických "beanovských" scének, z nichž některé jsou jen variacemi na již dávno viděné v seriálu (jehož kvalitám se ostatně ani jeden z celovečerních filmů zdaleka nepřiblížil). Každopádně vtipných až velmi vtipných okamžiků je ve filmu dostatečné množství na to, aby mohli být Prázdniny pana Beana považovány za kvalitní letní komedii.(22.9.2008)

Docela příjemný film o jedné prázdninové cestě. Potěšil mě tam Karel Roden v roli ruského režiséra. Byl by to celkem fajn film. Až na jednu maličkost- během filmu jsem se ani jednou nezasmál. U komedie docela minus, nemyslíte?(1.1.2009)