Prázdniny pana Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

• MM_Ramone

Na herecké kreácie Angličana Rowana Atkinsona, čo predvádza v úlohe komickej postavičky Mr.Beana si asi nikdy nezvyknem. Vôbec nedokážem pochopiť jeho všeobecnú popularitu. Mne to stále pripadá akesi úchylné. Jeho humor mi je na míle vzdialený. Jednoznačne mentálne postihnutý, nemý mím a jeho nevšedné dobrodružstvá. Seriálové epizódy by som ešte ako tak dokázal zniesť, ale filmové pokusy pána Beana ma doslova urážajú. "Prázdniny pána Beana" nestoja za pozornosť. Možno tak Karel Roden a Willem Dafoe, ktorý si tu zahrali dve vedľajšie postavy. Ale ani to tejto turbo komédii moc nepomohlo. *(28.10.2012)

• chrispe

Řekla bych, že postava Mr. Beana vyniká spíš ve svých krátkých příbězích, než na "velkém plátně".(7.6.2013)

• Lumpus

Nuda a šeď(5.6.2014)

O niečo vydarenejšie pokračovanie, akou bola jednotka. Príbeh tu už ustupuje a viac sa dávajú do popredie tie jeho typické komické situácie. Nájde sa aj zopár vtipných scén, ktoré ma rozosmiali, no pri väčšine som sa len pousmial. Nie je to vyslovené zlé, no seriál nasadil látku dosť vysoko a to už neprekoná nič. Miestami mi to už prišlo ako veľké klíše. Každopádne vyzdvihnem okrem vždy vynikajúceho Atkinsona aj veľmi charizmatickú Caunes a výbornú hudbu, ktorá hrala počas celého filmu. Celkový námet o výlete za more nebol zlý, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Pre mňa lepší priemer. /65%/ (17.6.2015)

Musím říct, že jsem se u tohohle filmu několikrát upřímně zasmál a to je důvod, proč se na komedie dívám. Vzhledem k tomu jaké se natáčí komedie dnes (2016) se nebojím označit toto dílo, jako vskutku dobré. Jenom ten přerůžovělý konec se zpěvem na úplné finále mi připadalo už přeci jen moc. Není to lepší než klasický seriálový Mr. Bean, ale je to pěkná oddechová komedie.(3.4.2016)

• Fajt

Před 10 lety komedie s Mr. Beanem, byly skvostné. Škoda, že se vše zvrtlo a pan Bean už ze sebe dělá stále se šklebícího troubu, což s komedií nemá nic společného, tento jeho styl dnešního humoru, by snad měl úspěch před 50 lety.(29.5.2016)

• MaxPower

Nevěřil jsem tomu, ale opravdu tohle se nepovedlo. Nuda, maximalně tři dobré fórky za celý film :((9.5.2007)

Až do trištvrtiny filmu som si myslela, že čaro Mr. Beana sa stratilo v nenávratne. Koniec sa mi však páčil, najmä celá tá patetická snímka Carlsona Claya, ktorá mi bola tak povedome známa :D Pekná paródia na dnešné "akože nezávislé filmy". Celkovo dávam 3 hviezdičky, i keď toto nebol Bean, ako ho ja poznám. Napriek tomu mi film mierne zdvihol náladu.(24.6.2007)

Po nepříliš zdařilé "americké" jedničce pro mě byla dvojka velice sympatickým překvapením. Jedná se totiž spíš o kalsickou grotesku s minimem slov a známé scénky jsou do "děje" zasazeny dost nenásilně. Road movie napříč Francií je taky díky stopáži svižná a v podstatě není čas na nudu jako v roztahané jedničce. Hlavní dětský hrdina i francouzská skoroherečka působí přirozeně a z celého filmu sálá prázdninová pohoda. Kromě poťouchlého utahování si z Canneského festivalu se odvěká rivalita Anglie vs. Francie nijak neventiluje.(17.7.2007)

Film som si pozrel až na dvd. Všade čítam samú kritiku, ale nemožem sa stotožniť s tým. Podla mňa je to stary klasický pan Bean, zo všetkým čo k tomu patrí. tento film si nezaslúži tolko kritiky.(19.8.2007)

Skvělý příběh, bravůrní kamera, úžasné herecké výkony, napětí od první do poslední minuty... :-) Tak teď vážně... Na Beana se člověk podívá s tím, že uvidí Beana, víc ani míň se čekat nedá. Klasická Beanovka. Co víc dodat? 70%(17.9.2007)

• Gwilwen

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Od komedie se očekává, že se člověk zasměje, ale tady bohužel není čemu. Většinu vtípků známe a příliš vtipně v celém komplexu filmu stejně nevyznějí. Nezachránila to ani účast Karla Rodena.(1.10.2007)

Možná jsem se těšil až moc. Atkinsonův dobře odvedený standard a pár nových gagů, ale že bych u toho smíchy brečel...(10.10.2007)

Jak vysoko vykopneš nohou? Jak moc si zmuchláš xicht? Asi né tak jako Atkinson... Nějak se nám ale vytratil vtip, který zmizel s Největší filmovou katastrofou (název vypovídá za vše) a ač se fazole snaží, asi už nám řekl všechno co mohl...(24.2.2008)

• (fjw)

Ach jo.. všechny scénky jsou už tak ohrané, že už to není vtipné. Dvě hvězdy jsou za Francii a za naši účast v podobě Karla Rodena:)(3.3.2008)

• BradleyT

Takže, příběh? - nic moc; Herecké výkony? - rozhodně umí, ale nepobaví; Vtip? - opakovaný vtip není vtipem. Občasné opakování scén ze seriálu Mr. Beana je pěkně trapný (např. scéna z restaurace) Sečteno podtrženo - naprosto podprůměrná komedie. Skalní fanoušek Mr. Beana si klidně může tento film nechat ujít a nebude se mít za co stydět. Po shlédnutí vím, že na něj druhý den zapomenu, ale zároveň rozhodně nezanevřu na R. Atkinsona.(19.8.2008)

Oproti prvnímu filmovému Beanovi, ve kterém byl jakštakš originální příběh, jsou Prázdniny pana Beana jen sledem typických "beanovských" scének, z nichž některé jsou jen variacemi na již dávno viděné v seriálu (jehož kvalitám se ostatně ani jeden z celovečerních filmů zdaleka nepřiblížil). Každopádně vtipných až velmi vtipných okamžiků je ve filmu dostatečné množství na to, aby mohli být Prázdniny pana Beana považovány za kvalitní letní komedii.(22.9.2008)

Docela příjemný film o jedné prázdninové cestě. Potěšil mě tam Karel Roden v roli ruského režiséra. Byl by to celkem fajn film. Až na jednu maličkost- během filmu jsem se ani jednou nezasmál. U komedie docela minus, nemyslíte?(1.1.2009)

Nezaujalo, málo vtipu a přespříliš nadstavované(16.1.2010)

• blackie.jean

Shrnutí všech situací a vtípků, které jsem už znala z jednotlivých epizod Mr. Beana. I proto mě to nebavilo zdaleka tolik, jak možná mohlo.(10.3.2011)

Ta scéna kdy si přehravá tu kameru a projede tam ten německý tank, dokonalý vtip. A je jich tam víc. Poměrně slušné a určitě si to nezaslouží vaše hodnocení. 70%(25.8.2011)