Prázdniny pana Beana

Prázdniny Mr. Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

Dávno před filmem mě neskutečně pobavilo jak někteří odborníci a kritici v naprosté shodě dali filmu dvě hvězdičky a záporné recenze navrch. Ovšem je všeobecné známo, že práci filmového kritika si čte jen jiný filmový kritik a nebo člověk, který má průjem a musí být dlouho na záchodě. Filmoví kritici a odborníci jsou jistě i odborníci a experti na postavu a humor Mr.Beana. Ovšem přes jejich neuvěřitelnou odbornost jim možná utekl jeden prostý fakt. Postava Mr. Beana musí především umět rozesmát dětskou tvář a nebo tvář člověka z duší dítěte. Jak to udělá už je jedno. Film je velmi příjemná, milá a zábavná jizda napříč Francií. Proč to nepřiznat, jsem člověk z duší dítěte a takovéto prázdniny v době podávání daňového přiznání jsem si rád s panem Beanem užil. Návštěvnost filmu svědčí o tom, že hodně lidí považuje usměv za lepší hodnotu než práci filmového odborníka.(4.4.2007)

• Profík

V prvním převedení na plátno Bean ještě fungoval, byl tam solidní příběh a mě ani moc nevadilo, že v podstatě vykrádá svůj seriál. Tady však vykrádá především nudu a je to velká škoda, protože potenciál by to podle mě mělo. Ostatně, s Beanem má potenciál leccos. Takhle bohužel pouhé 2 hvězdy a 45%.(22.10.2013)

Treba to proste pochopiť a potom to ide(10.11.2013)

Opakující se vtipy mě zklamaly, co si budem povídat, ale bylo to shlédnutelné a děj celkem dobře plynul. Krátké filmy s Mr. Beanem jsou mnohem lepší, ale ani tohle nebyl tak špatný počin. 55%(1.5.2014)

• migr

Absolutní trapnost oproti originálu 42%(23.5.2014)

Jistě, u takového filmu nelze očekávat stejně vysokou úroveň humoru jako u krátkých grotesek. Ale rozhodně to mohli udělat mnohem horší a i když zde není možné nalézt přílišnou uměleckou úroveň, já ten konec prostě miluju... A vlastnoručně vyrobené vstupenky nebo co to bylo :D(27.7.2014)

Pobavilo, ale asi jsem od toho čekal více. Mnohem více jsem se bavil u snímku Mr. Bean: Největší filmová katastrofa. Navíc v jednom momentu jsem se zcela ztratil - a to tehdy, když Beana vyzvedne herečka v Broukovi. Chvilku trvalo, než jsem si jí spojil s předchozím dějem.(12.10.2014)

• Elmont

Asi nejslabší Bean, kterého jsem kdy viděla.(24.10.2014)

Rowan Atkinson je génius, jenž mě svým humorem vždy neskutečně potěší.(30.10.2014)

• AndreiRanger

Je to děs běs. Takové chování netoleruji ani u animáků, natož u živých herců. Netuším co tím chtěl básník říci, nebo vlastně neříci, ale prachobyčejné vrážení do věcí, zapomínání všeho a všude bez jediného slova... Opravdu propad tak o pět pater a to skrze panelové bloky! Pakliže přetrpíte prvních 60minut, ve zbytku filmu se i trochu pobavíte, tam začne Bean mluvit a tím se to decentně napraví...(4.2.2015)

Film je potřeba vidět v originále, jinak je zábava poloviční. Dle mého jeden z nejlepších filmů Rowana Atkinsona.(12.7.2015)

Upřímně, nevím co proti této komedii všichni mají. Mě to nepřišlo tedy jako nějaká díra do filmografie, ale každopádně to určitě nějak hrozné nebylo. Né poprvé viděný styl snímku který se skládá ze amaterského natáčení kamerou a profesionálního natáčení. Na filmu se mi ve velkém líbil nádech francie a léta, ale hlavně věc která by si zasloužila obrovský obdiv a děkování a to je hudba. Hudba se prostě hodila ke každé situaci byla chytlavá hodila se do příběhu prostě tam zapadala úžasně. Ale zase tam byla věc která se mi moc nehodila a to je opakování a to né opakování záběrů nebo tak, ale to co se tam dělo např. že se Bean zasekl v automatu potom mu odletěla jízdenka atd.. To v člověku vyvolávalo ten špatný pocit nudy. Ale když je člověk milovník komedií a hodně odolný tak to docela jde. 4 hvězdy.(28.5.2016)

Nejlepší hraný film od Rowana Atkinsona. 5 hvězdiček *****(9.5.2018)

76%(26.5.2018)

Vynikajúca komédia na čele s fenomenálnym Rowanom Atkinsnom. Môj druhý najoblúbenejší komik (po Luis de Funesovi) ani v tomto filme nesklamal ba čo viac, jeho prázdniny považujem zároveň za jeho najlepší filmový výkon. Skvele mu sekunduje Willem Dafoe (ďalší môj oblúbenec z filmov Spiderman a Nebezpečná rýchlosť 2). Takmer každá scénka je mimoriadne vtipná a originálna a Mr. Bean ma svojimi gestami, grimasami, poľutovaniahodným správaním (pri žobraní na stanici), spievaním na námestí, či naháňaním spadnutého lístka, stopovaním a hlavne natáčaním svojho strešteného videa na kameru neustále bavil. Scénu v reštaurácii považujem za kultovú a záverečné premietanie filmu na festivale v Cannes za veľkolepé a dojemné zároveň. Komédie s ním majú také svojské čaro, kde okrem poriadnej dávky humoru a sarkazmu dostane divák aj niečo viac...V tomto prípade je to dojemný záver a krásne zábery na Francúzsku riviéru. Nebyť tej Beanovej mihotajúcej sa kamery tak možno dám plný počet. 85%(3.12.2018)

• cartouche

Pane Beane, víte, že opakovaný vtip přestává být vtipem? Nestává se tak často, aby mi při sledování filmu bylo trapně i za jeho tvůrce. A během závěrečné půlhodiny mi už ústřední dvojice pitvořících se trapáků byla natolik protivná, že jsem měl chuť nakopnout je někam (velkého i malého)...(8.6.2019)

O(10.6.2019)

1 8 15 22 26 27 28 29 následující >>