Prázdniny pana Beana

Prázdniny Mr. Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

Tak nízké hodnocení si návrat pana Beana určitě nezaslouží. Mně se to totiž opravdu líbilo. Pan Bean mě dokázal rozesmát jako tenkrát a to je účel, se kterým hodlal natočit tento film. Přitom řikal, že už nikdy nechce s jeho alter egem mít nic společnýho. Jsem rád, že svůj cíl nesplnil. Jeho průjezd Francií za to totiž určitě stojí a néé že ne! A i když je tam pár scének humorně nic moc, převyšují je ty podařené a zábavné. Jediné co mi opravdu vadilo, tak snad ten opravdu bláznivý příběh, ale u něj je to nejspíš povinností. U těchto prázdnin věřím, že se na ně s radostí znovu a rád pokud budu moci podívám. Jeho přiblblý úsměv mi za to určitě stojí. Mimochodem Willem Dafoe režisérsky fakt válel... --- K čemu je policista se zlomeným srdcem? Bez tebe nejsem nic, nic, nic, nic, nic....NIC!(8.8.2007)

• *Elfík*

Vtipné? Vůbec ne. Zábavné? Ani náhodou. A co ten scénář? O co tam valstně šlo? Proč někteří chtějí do jednoho scénáře narvat všechno, co se jim kdy zdálo zajímavé?! Bohužel budu muset tento snímek zařadit mezi ty, na které se už nikdy nepodívám. Škoda Mr. Beana. Byl vtipný....(25.11.2010)

• Kosmik

Ajajaj, tenhle film se bohužel poněkud nepovedl. Postava Mr. Beana měla opravdu od prvního celovečeráku zůstat již u ledu. Tehdejší konec Mr. Beana byl přesně včas, na jeho vrcholu. Znovuvzkříšení této postavy nepřineslo nic dobrého. Atkinson sází na prvoplánový humor a Beana zcela zbavil jeho základních (většinou špatných) charakterových vlastností, na kterých byly stavěny zvláště televizní skeče. Až na malé drobnosti téměř vymizela jeho originální vynalézavost, s jakou si dovedl poradit s různými situacemi, a bohužel zbyla jen slupka naivního blba, který nenáročného diváka čas od času rozesměje, ale skalního fanouška postavy Mr. Beana možná i urazí.(29.3.2007)

Rozhodne beanovstejsi nez posledni celovecerak. Mluvil beanovsky choval se beanovsky. A dekuju za Rodena, pro nas pro Cechy je to vzdy zazitek kdyz hraje herec z malych pomeru ve filmu kde pomery nerozhodujou.(15.12.2007)

• lekr

Beana mám rád ale tohle už bylo moc.....vtipy jsou trapné, ohrané a námět pitomý.Atkinson se zoufale snaží přiblížit předchozímu filmovému Beanovi ale vůbec mu to nejde a najednou vypadá neskutečně trapně....a nezachrání to ani Dafoe a Roden....jedno z největších filmových zklamání vůbec!!!(31.10.2009)

• Vojťas

Rowana Atkinsona jsem jako Mr. Beana vždy obdivoval a u jeho krátkých příhod jsem se mistrovsky bavil! ... Ale při tomto filmu jsem si připadal stejně jako diváci filmu Repríza (v onom filmu) na Cannes! NUDA! .... Zatím bohužel největší zklamání, co se týče komediálních filmů, co jsem zažil! :-((5.4.2007)

Na to, jaký jsem od toho čekal průšvih, tak to dopadlo celkem dobře. Na první Beanův film to sice nemá a pochopitelně to nemá ani na klasické Beanovské scénky, ale já se celkem pobavil. Herecké obsazení bylo příjemné (hlavně Willem Dafoe a jeho režisérskohereckoproducentská role :-) ) a takový Roden už hrál v mnohem horších filmech. Není to sice ten starý dobrý Bean, ale Atkinson se snaží a i když opakoval některé fóry, které byly už v seriálu (výstup z vlaku, ústřice, schovávání hnusného jídla do kabelky, rozveselování dítěte, svíjení se do rytmu hudby kvůli penězům od lidí,...), stejně jsem se pobavil. Francouzské prostředí je krásné a nevadil mi ani český dabing (no stejně většina lidí nebyla nadabovaná, protože mluvili francouzsky nebo rusky). Tedy nevadil mi až na Beanův hlas Miroslava Saice (daboval ho i v prvním filmu), který chvílemi dělal z Beana úplného retarda. Vlastně on se tak Bean někdy ve filmu skutečně choval. Závěr na festivalu byl povedený, avšak to závěrečné zpívání na pláži si mohli odpustit. No, i tak je to film, který stačí vidět jednou a pak už dlouhou dobu ne. Když už budu chtít Beana ve filmu, raději si pustím Největší filmovou katastrofu...(30.8.2007)

Sice je to takový mix scének ze seriálu v jiném kabátě, ale i tak sem se náramně bavil a ani chvíli nenudil.(3.1.2009)

Příjemná letní hloupoučká cestovatelská komedie. Žádná velká sláva, pár trapností, ale já se docela bavil. Čekal jsem, že to bude mnohem horší.(21.11.2010)

Mr. Bean je proste Mr. Bean a ja mu proste nemôžem odmietnuť dať menšie ako maximálne hodnotenie. Na to je až príliš zábavný. Skvelá komediálna road-movie s chuťovkovým Wllemom Dafoem.(22.12.2010)

Tak je to pořád mistr Bean, překvapivě až moc - nesnaží se moc mluvit, je opět jen tou groteskní postavičkou, která si pořádně zablbne. Tentokrát se dostane do situace, že je v podstatě obviněn z únosu jednoho chlapce, jehož otce tak mimochodem kraje Karel Roden. Není to žádné velké kino, ale na jedno zhlédnutí si tenhle trip po Francii docela užijete. Škoda, že prostředí není využito ještě víc.(7.3.2014)

Určite to nie je také zlé ako tu píšu mnohý....príjemný film o strastiplnej ceste príjemným Francúzskom a príjemná kritika nafúkanej "umeleckosti" v závere......a pre mňa aj určitým spôsobom vzdanie holdu starej dobrej Európe a jej obyvateľom....čiže tomu, čo sa nám dnes žiaľ rozplýva pred očami :((13.4.2007)

zisk v čr : $853,444 návštěvnost : 190,162(28.11.2007)

Narozdíl od předchozího filmu "Mr. Bean: Největší filmová katastrofa", který mi už pomalu začíná lézt na nervy, je tenhle fakt skvělá komedie. Rowan Atkinson ve spojení s tím malým klukem vytvořil hodně povedenou dvojku a jako obvykle taky napáchal nespočet zmatků. No prostě sranda. :)(19.11.2008)

• Jino

Jedním slovem .... hrozné. Některé gagy jsou takřka okopírované, okoukané a už nesplňují svou roli tak jako v televizním seriálu. Ale líbila se mi scénka s těmi závodníky na kole. Ale jinak mi to připadalo už docela trapné, hlavně ten konec, tam jsem se samou trapností málem propadl do křesla.(9.4.2007)

• Wormboy

Mr. Bean nas obcas naozaj rozosmeje, ano....,ale aj Uwe Boll nas niekedy necha napatych. Prazdniny Mr. Beana su prisernym zlepencom pseodovtipnych scenok a vystupov, v ktorom nefunguje snad nic. Cest pamiatke Mr. Beana.(25.7.2007)

Bean sice místy recikluje již dávno viděné scénky a rozhodně s menším úspěchem. Vtipné momenty a nápady se ale stejně najdou a navíc Atkinson pořád ruluje, tak proč mu těch pár nepovedených scén neodpustit.(2.9.2007)

Pár fórků je tu sice ůžasných ( např. ,,Dáte si kávu?" ,,Oui" ,,S cukrem?" ,, Oui" ,,Mluvíte krásně francouzsky" ,,Gracias"), ale jsem zastáncem toho, že tento film je tak trochu z povinosti k fanouškům.(28.5.2009)

Není to vyloženě špatné, ale na televizního Beana to nemá. I když některé komentáře pode mnou i nade mnou jsou také dost mimo - až taková katastrofa to také nebyla.(3.12.2009)

• starbrejkr

Oproti prvnímu filmu znatelný propad. Tam, kde se člověk předtím bavil, tak tady jsem měl chvílema chuť to přepnout, abych si tu trapnost nemusel "prožívat s ním". Většina filmu stojí jen na šklebech a ne na vtipných scénách, což se zají velmi rychle. Škoda, pár hodně vtipných scén se najde, nejlepší asi ta s dědkem na mopedu. Jinak ale mizérie, kterou na konci poměrně dosti zachraňuje krásná Emma de Caunes.(20.11.2010)

Výborný film. 70%(24.6.2018)

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29